Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne Magyarországgal az...

Mi lenne Magyarországgal az Unió nélkül?

Figyelt kérdés
Magyarország képes lenne fenntartani a fejlődést, ha kilépnénk az Unióból? Egyáltalán több előnye van, hogy bent vagyunk, mint hátránya szerintetek? Mivel nincs se iparunk, se mezőgazdaságunk, a szolgáltatóipar is küszködik, a bérek, fizetések sem közelítik meg a nyugatit még egy jó ideig, így képes lennénk elkerülni az államcsődöt? Ha jó magyar szokás szerint az Uniós pénzek nagy részét is lenyúlják, akkor nem tök mindegy, hogy bent vagyunk vagy nem? 2004 óta az Unió szerintem nem hozott akkora változást az életünkbe, tehát már 13. éve nem azon dolgoznak az Uniós gazdag tagállamok, hogy a kicsiket is egy szintre hozzák magukkal, hanem nekik így kényelmesebb, mert könnyebben hozzájutnak az olcsó munkaerőhöz, a jó szaktudáshoz és szorgalomhoz vagy felvásárolják például a jó fekvésű területeinket, értékes ingatlanjainkat. Távol állnék az igazságtól? Van értelme bent lenni? Cáfoljatok meg!

2017. febr. 2. 08:37
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
91%
#26: Ezesetben, nem volt szerencséd a munkahelyválasztással, de ettől még kár általánosítanod. Én is multinál dolgozom, nálunk is sok túlóra van, de tisztességesen meg is fizetik. Korábban, dolgoztam állami cégnél és magyar vállalkozónál is, de életem legjobb döntése volt a jelenlegi munkahelyemre jönni.
2017. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
91%
Ami meg a kérdést illeti: én nem sírom vissza az EU -tagság előtti időket és mindent összevetve, úgy gondolom, hogy sokkal inkább nyertünk, mint vesztettünk rajta. Pedig elolvasok minden EU-ellenes kirohanást, melyekhez hozzátartozik, a "látomás", hogy EU nélkül, sokkal jobb lesz, de kicsit sem érzem meggyőzőnek ezeket.
2017. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a kivándorlás kizárólag Orbán Viktor személyének köszönhető vagy a Fidesz kormányzásának. Már jóval 2010 előtt elindult egy kisebb hullám, ami a gazdasági válság hatására később felerősödött. Ha azt néznénk, akkor a 2002-2010-es kormányzási ciklus is megágyazhatott ennek, mint ahogy sok másnak is. Felelőtlenség lenne ezért Orbánt hibáztatni. Plusz nem mindenki megélhetési gondok miatt ment ki, van olyan ismerősöm, igaz ő IT szakember, aki itthon is jól keresett mégis kiment. Benne lehet továbbá a vállalkozói kedv, a kíváncsiság és világlátás igénye, plusz van akik tanulni mentek ki. Ez szerintem kormánytól független. A statisztikák ráadásul azt mutatják, hogy a képzettebb réteg "vándorolt" ki. Na most ők itthon is el tudtak volna helyezkedni idővel, ha akarnak. Úgyhogy ne Viktort okoljátok ezért. Sőt szerintem másért se.
2017. febr. 2. 16:21
 34/59 anonim ***** válasza:
94%

33, nem beszéltem kivándorlásról. Arról beszéltem, hogy nincs remény jelenleg arra, hogy általános iskolás gyerekeket ne tömjenek tele politikai propagandával, rasszizmussal meg menstruáló Holddal. Az oktatás korábban sem volt egy hű-de-ha, de a jelenlegi kormány rengeteget tett azért, hogy ha lehet, még rosszabb legyen.

Elvándorlásról nem beszéltem, csupán arról, hogy már csupán az oktatás helyzete elég ok lehet egyeseknek ahhoz, hogy ne legyen kedvük sok gyereket csinálni..


Nem okolom Orbánt minden problémáért. Sok dolgot eleve szar állapotban kapott 2010-ben. A probléma csak az, hogy mindenki látja, hogy nem, nincs rendben minden, mégis Viktor az arcunkba tolja, hogy jobban teljesítünk, erősödünk.

Szegénynek lenni nem bűn. Gyengének lenni nem bűn. Tehetetlennek lenni nem bűn. De ezek ellentétét állítani, ha egyszer nem igaz, az már vérlázító.

2017. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:
Persze igazad van. De szerintem Orbán sem állította soha, hogy itt minden rendben van. Tény, hogy fejlődik az ország és ez egyre jobban látszik bizonyos területeken. Az oktatás és egészségügy kérdése nem egyszerű és nem is most fog a közeljövőben megoldódni. Ezek olyan problémák, amelyek megoldása akár évtizedekbe kerülhet (egybe biztos), de csak akkor, ha nem változik négy évente a politikai elit. A nyolc év sem lesz elég mindenre, tudom. Ezek nem nagy idők a politikai, gazdasági életben. Szerintem jó lenne, ha még 4 évig (2018-tól) kapnának lehetőséget, hogy jobbá tegyék az országot. Ha az alatt sem történik majd érdemi változás, na akkor már el lehet gondolkodni. De a rendszerváltástól számítva egy párt sem kormányzott egyhuzamban 10 évig. Ennyi idő alatt (pontosabban 12 év) csak kell már valami javulásnak látszódnia. Szerintem türelem kellene a választópolgárok felől is és nem csak a negatívumokat kellene észrevenni, pl: korrupció, hiszen mindig is volt, mindig is lesz sajnos valamilyen szinten. Néha a jó dolgoknak is kellene örülnünk.
2017. febr. 2. 16:49
 36/59 anonim ***** válasza:
95%

Igen, az oktatási rendszer tényleg csak hosszú távon tud beigazolódni... a probléma csak az, hogy például a kötelező tankönyvek bevezetése biztos, hogy nem lesz jó hatással semmire. Szóval itt nem arról van szó, hogy meg kell várni, mik a közoktatás kinyom magából egy teljes generációt aki ebben a rendszerben kezdte és fejezi be... ez itt és most látható, hogy botrányos:D


Hogy Orbán sem állította, hogy minden jó lenne... hát... "Magyarország jobban teljesít".. "Magyarország erősödik" - de igen, állítja.

"Nő a foglalkoztatottság" - aha, mármint a közmunkások száma. A közmunkások munkanélküliek. A kömunka nem munka, csak valami pótizé.. de állást és élhető fizetést nem kapnak.

"Nő a pedagógusok bére" - aha, kaptak bruttó 4ezer forint fizetésemelést, és ezzel együtt kötelező, fizetetlen túlórát, vagyis órabérre nem emelkedett a fizetésük..

Kapjuk az ellenségképeket az arcunkba.

-A gonosz, nyelvet nem beszélő, iskolázatlan migránsok elveszik a magyarok munkáját... kiét?:D

-Brüsszel így, Brüsszel úgy... Brüsszelben egy demokratikusan döntő szervezet van, amiben Magyarország is részt vesz.. A többség dönt, csak amíg itthon a kormánypártnak van többsége, addig az EUban a kisebbség véleményéhez tartozik..


Soroljam még?

Ezek azok, amik elveszik a fiatal kedvét ettől az egésztől. Ilyen vezetőséggel nincs esélye az országnak rendesen fejlődni. Se EUval, se EU nélkül.


Elhiszem, hogy neked tetszik, és szeretnéd még +4 évig, de én köszönöm nem, elég volt már a rakás vénemberből, akinek egyáltalán nem célja, és nem érdeke az, hogy itt az átlag embernek jobb legyen.


23 éves vagyok, menyasszonyom van, 4 gyereket szeretnénk... de nem így. Ilyen hazába nem. Itt nincs jövő.. :'(

2017. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
91%
"Orbán sem állította soha, hogy itt minden rendben van." Ezek szerint a te postaládádba nem dobtak propagandafüzetet :D Még azt is sikernek állítja be, hogy rengeteg gyermeket az állam etet, mert a szüleinek nincs rá pénze.
2017. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:
Pont az előbb olvasgattam azt a kis füzetet és jó érzés fogott el. Igen is haladás, hogy ennyit is elértek. A szegénységet nem lehet egyik napról a másikra felszámolni, itt évtizedes károk vannak, mert volt 40 év szocializmus (kommunizmus). Igen is örülök, hogy ennyi gyerek kap napi 3x étkezést, sokan még szünidő alatt is. Látom, Te nem olvasgattad ezt a füzeted vagy már elfelejtetted mi van benne, esetleg más az első oldalnál azt mondtad, hogy Te ezt nem hiszed el. Hát ne tedd, jogod van hozzá. Én elhiszem ami ott szerepel és örülök neki. Tudod én a kicsinek is örülök, amellett, hogy ezek azért nem kis eredmények egy kis országban, ilyen múlttal a hátunk mögött és ilyen éveken át tartó politikai csatározásokkal a hátunk mögött (ami sajnos nem látszik megszűnni a közel jövőben). Mikor volt ilyen, hogy ingyen tankönyv? Szerintem soha, max az átkos előtt valamikor az 1800-as évek végén, de igazából kétlem. Nőnek a bérek, igaz kis mértékben, de nőnek és ez a lényeg. Jobb lesz itthon élni és dolgozni, csak legyetek már kicsit türelemmel!!!
2017. febr. 2. 19:16
 39/59 anonim ***** válasza:
96%

Oké, látom, elvesztettünk:D

Ha nem akarod, akkor ne lásd, de tény marad: a szegények és a gazdagok között nő a szakadék, a szegényeknek nincsenek kilátásaik és lehetőségük kitörni..

Ha nem akarod, ne hidd el. De ha az emberekre néznél statisztikák és reklámok helyett, akkor látnád.

2017. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
95%

"Én elhiszem ami ott szerepel"


Azert hivnak teged fideszdroidnak.

2017. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!