Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi hajléktalan a...

Miért van ennyi hajléktalan a budapesti aluljárókban?

Figyelt kérdés
Ma vasàrnap délután arra jàrtam és lementem a Kàlvin téri aluljáróba, hogy àtsétàljak a Ferenciek felé. Elképesztő látvány fogadott. Mindenhol végig a falak mentén leterített rongyok, koszos ruhàk, ételmaradékok, üvegek. Úgy nézett ki, mint egy hàborús övezet... Koszos matracokon, àgybetéteken emberek aludtak vagy guggolva, fekve beszélgettek, ittak. Nem egy kimondott helyen, hanem végig körben az aluljáróban. Borzalmas volt esküszöm nektek... Nem fogok hazudni, legalább 30 ember volt ott. Felnőtt fiatal férfi létemre legszívesebben sírni lett volna kedvem. Ez lenne ma Magyarország 2017 február elején? Miért van ez? Miért nincs erre megoldás? 12 éve lakom a fővárosban, de ilyet még nem láttam. Egyre több ember él az utcán ezek szerint? Miért? Hisz állítólag fejlődünk. Tényleg olyan volt, mint ha hàború után járnánk vagy hasonló. Nem tudom kiverni a fejemből...

2017. febr. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi évekhez képest már az is fejlődés, hogy újra hagyják őket az aluljárókban aludni, hogy legalább ne kelljen halálra fagyniuk a felszínen. Emlékszünk arra, amikor büntetendő tétellé tették ezt... Az aztán humánus ötlet volt.


Nekem is úgy tűnik, hogy egyre többen vannak, hajléktalanszálló viszont alig akad, és ami van, az is olyan állapotú, hogy még a hajléktalanok sem akarnak ott aludni. Tele van üresen álló házakkal a város, ezeket minimális ráfordítással lehetne melegedőkké alakítani, ha már nem vagyunk képesek mindenki feje fölé tetőt adni, mert miért is törődne egy állam a polgáraival, ugyebár.

2017. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
10%
Ha a ma ellenzékiek fognak kormányozni, jövőre kétszer ennyi hajláktalan lesz !
2017. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
72%
Amíg a fidesz kormányoz addig meg ötször annyi van.
2017. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
85%

Én Bécsben dolgoztam egy kommunális cégnél, elmondom hogy történt az aluljárók hajléktalanmentesítése. Ott is vannak aluljárók ahol az emberek közlekednek, oda nem költözhet le csak úgy senki. Van azért, hogy mégis lemennek.

Megtörtént a bejelentés, kimentek a járőrök, hogy tényleg ott van az az ember, akkor már vitt le ágyat, széket, asztalt meg ilyeneket, hogy ő ott alszik. Lehet már aludt is ott pár napja, mire valaki bejelentette.

Nos akkor mondták neki a rendőrök, hogy menjen el, mert ott nem lakhat, de ő nem ment, mert azt mondta nincs hová. Oké, ezután hívtak hozzá szociális munkásokat és úgy volt elkísérik őt a legközlebbi hajléktalanszállóra. Ő nem akart menni, azt mondta őrzi a bútorokat, mert azt valaki otthagyta neki, vigyáznia kell azokra. Ezután hívtak minket is, egy kisteherautóval mentünk oda, meg volt beszélve egy időpont amikorra a rendőrökkel és a szociális munkásokkal lemegyünk együtt a férfihoz. Ott kiválogatták, hogy melyik az ő cucca és melyik nem. Azt mondta neki csak egy zacskója van és az egyik szék az ővé. Mondtuk a többi dolgot elvisszük, mert nem maradhat ott. Azért jöttek a rendőrök, hogy ha a férfi erőszakos lesz akkor ők azt elrendezik, nem volt az szerencsére. A dolgokat összeszedtük, végül még a széket is amiről ugye azt mondta az az övé, beraktuk a teherautóba, beleegyezett. Szerencsére a férfi ekkor már hajlandó volt elmenni a szociális munkásokkal, be a szállóra, vitte magával az egy táskáját. Adtunk neki egy címet papírra írva, hogy hol tudja átvenni a dolgokat és hogy erre két hétig van ideje. Elvittük a dolgokat a város legkülső holladéklerakójához és ott egy használaton kívüli fedett területre beraktuk neki. Mindenre lett ragasztva egy kis cimke, amire rá volt írva az az ővé. Ilyen kartonpapírokat kidobtuk 1-2 darab ami nála volt az egyből ment a szemétbe. Többi bútort két hétig őriztük neki, de nem jött érte, utána ezeket is kidobtuk.

2017. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
62%
A szegények száma a Fidesz kormány alatt nagyon megugrott (KSH adat). Éppen csökkenni kellett volna hisz a kormány nagyon jól kormányoz, a válság is elmúlt már mire kormányra kerültek. Ki érti ezt...
2017. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem nőtt a szegénység, ez baromság...

Az meg hogy lehet, hogy 12 éve laksz bp-en, de még soha nem voltál a város egyik legforgalmasabb terén? Szóval ez megint csak egy újabb provokatív kérdés ahol lehet büdösfideszezni egy jót, mert ugye tudjuk jól, hogy az mszp alatt mesés gazdagság volt, hajléktalanoknak nyoma se volt...Ja mégse

2017. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Tényleg, ha onnan is kitiltják őket, akkor hova mennek? Pályaudvarok, parkok, elhagyatott gyárépületek? Erre sürgősen megoldást kellene találni... Állítólag idén télen 80 ember fagyott meg, köztük nem volt mindenki hajléktalan, van aki a saját házában sajnos... Legalább erre kellene valami megoldást találni, utána jöhetne minden más...
2017. febr. 5. 20:32
 18/51 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, hogy hol olvastad az írásomban, hogy még nem jártam a Kálvinon.. .
2017. febr. 5. 21:14
 19/51 anonim ***** válasza:
Mondjuk onnan, hogy akkor nem lennél ennyire meglepődve a látványon.
2017. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor minden rendben van, igaz? Hisz ez egy általános jelenség kishazánkban, màr megszoktuk, ügyet se vessünk rá... Hidd el, ha annyi ember lett volna ma ott, amennyinek a "látványához" hozzá szoktam, akkor ide sem írtam volna. De akkor elismétlem még egyszer. Ma vasárnap délután, Budapesten, a Kálvin téri aluljáróban rengeteg hajléktalan volt. Több, mint szokott. Kétszer annyi, mint amennyit úri szemeim eddig az elmúlt években látni véltek... Annyian, hogy simán eleshettem volna bennük, ha nem figyelek. Remélem most világos voltam, de ha kell a kételkedők kedvéért leírom harmadszor is. Ilyenkor arra is gondolok, hogy a külföldiek vajon mit gondolhatnak rólunk? A Blaha mellett laktam 7 évig, hidd el tudom mit beszélek. A mai sajnos még az ottani àllapotokat is felülmúlta...
2017. febr. 5. 21:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!