Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi hajléktalan a...

Miért van ennyi hajléktalan a budapesti aluljárókban?

Figyelt kérdés
Ma vasàrnap délután arra jàrtam és lementem a Kàlvin téri aluljáróba, hogy àtsétàljak a Ferenciek felé. Elképesztő látvány fogadott. Mindenhol végig a falak mentén leterített rongyok, koszos ruhàk, ételmaradékok, üvegek. Úgy nézett ki, mint egy hàborús övezet... Koszos matracokon, àgybetéteken emberek aludtak vagy guggolva, fekve beszélgettek, ittak. Nem egy kimondott helyen, hanem végig körben az aluljáróban. Borzalmas volt esküszöm nektek... Nem fogok hazudni, legalább 30 ember volt ott. Felnőtt fiatal férfi létemre legszívesebben sírni lett volna kedvem. Ez lenne ma Magyarország 2017 február elején? Miért van ez? Miért nincs erre megoldás? 12 éve lakom a fővárosban, de ilyet még nem láttam. Egyre több ember él az utcán ezek szerint? Miért? Hisz állítólag fejlődünk. Tényleg olyan volt, mint ha hàború után járnánk vagy hasonló. Nem tudom kiverni a fejemből...

2017. febr. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

Te meg azt hoztad fel, hogy hülyeség, nem nőtt a szegénység, hol a link amivel alátámasztod, kérem majd!


Tőlem kőkemény, hiteles adatokkal alátámasztott választ kaptál amire nagy kínodban a linket kéred, mikor teljesen nyilvános és két kattintással fellelhető adatok, ciki vagy nagyon. Ilyen az mikor a fideszest szembesíted a tényekkel és nem tud rá reagálni ;)


Segítség: www.google.hu

Ide beírod "KSH létminimum alatt élők 2010" vagy 2009 stb. Ugyanezt a Policy Agendával és bármi egyébbel is működik.


Tudod mit, bizonyítottad már, hogy meghaladja a képességeidet, segítek még:


[link]

[link]

[link]

A hivatkozott kimutatások:

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]


Van még dögivel ha linkeljek még, szóljál, te úgysem találnád őket, nagyon el vannak dugva:DDDD

És persze a kimutatás amit elemeznek a cikkek:

[link]


Akkor továbbra is áll a kérdésem amire nem válaszoltál!


És még lenne plusz egy kérdésem kifejezetten hozzád (nem mintha az jött volna le, hogy tudsz érdemi életképes válaszokat adni).


A KSH bár kiszámolta és külön kérésre kiadta, de 2011-ben abbahagyta a fenti adat publikálását, majd később 2014-ben meg is szüntette a számítást, a Policy Agenda az ő módszertanukkal számolta ki a 2015-ös eredményt.

A kérdésem az lenne egy értelmes fideszes mint te (:DDDDD) mivel magyarázza meg magának ezt a dolgot? Ha nem nőtt/csökkent a szegénység miért nem publikálhat a KSH, miért nem büszkélkedik a Fidesz kormány az eredménnyel hisz a normális józan ész ezt diktálná. Főcímen hozni a számítások eredményét minden médiumon orrba szájba, nem?

2017. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg nagyon durva adatok... Nagyon szomorú, de ez a mai magyar valóság. Véleményem szerint sokszor az adatok nem adják vissza az igazi képet, mivel egyrészt a számokkal könnyű dobálózni és az adatok kozmetikázása sem új keletű dolog kis hazánkban. Amit még megfigyeltem, hogy a szociológiai képzések az utóbbi időben lecsökkentek, konkrét szakok szűntek meg és bekerülni is nehezebb, emelt szintű érettségi kell hozzá és úgy tudom, hogy már csak fizetősen érhető el. Miért ez a nagy korlátozás? Talán azért, hogy ne is legyenek képzett emberek ezen a területen, mert még a végén kutakodni kezdenének? Talán fáj az igazság? A rendszerváltás előtt sem rajongtak a vezetők a szociológiai tanulmányokért, talán oda tartunk ismét? Tehát az adatok az csak az érem egyik oldala, viszont ha már élőben látod, azt biztos nem felejted el. Néha szívem lenne felutaztatni a vidéki kisnyugdíjasokat Pestre, hogy egy kis senior "tanulmányi kirándulás" keretében látogassanak el néhány hajléktalanszállóra, aluljáróba, közterekre, parkokra. Elképzelhető, hogy máshogy húznák az x-et a következő választásokon. Nem akartam belekeverni a politikát, nem vagyok egy pártnak sem a híve, eddig szavaztam, ezután sajnos nem fogok. Értelmetlen dolognak tartom, mivel a garnitúra időről időre cserélődik, de az ideológiák maradnak és senki nem tesz semmit csak ígérget. Sajnálom, hogy ide jutottunk. Valaha én is gondolkodtam gyerekvállaláson, de már egy ideje letettem róla. Hogy miért fogy a magyar? Talán ezért is...
2017. febr. 6. 20:08
 33/51 anonim ***** válasza:
51%

ma 19:52


Te meg őszintén mit erőlködsz, télleg várod, hogy tud válaszolni, hát terelésből kéri a linket is. Azt hiszi így úgy tűnik majd ő csak azért nem válaszol mert a hiteles forrást hinyolja, ciki :)

2017. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

A jövőben a gépesítés minden korábbinál nagyobb terjedése is munkahelyek elvesztésével fog járni. Sajnos, az alacsonyabb szintű munkák fognak először megszűnni, tehát újra és ismét az a réteg lesz a legjobban kiszolgáltatva, akiknek nem adatott meg a lehetőség tanulni, mert szegény családba születtek, ezért csak fizikai, szakképzettség nélküli munkákból tudták eddig csak eltartani magukat és a családjukat. Egy gépet nem kell fizetni, egy gép nem alszik, nem megy szabadságra, táppénzre. 2-3 rakodó munkás bérét is meg tudják spórolni majd a jövőben, de mit a jövőben, már most is vannak gyárak, raktárak, ahol robotok dolgoznak ott, ahol korábban, néhány éve emberek. Nem marad más hátra, nem lesz más megoldás (mivel még nagyobb lesz a munkanélküliség, mert egyszerűen nem lesz munka bizonyos rétegeknek), mint bevezetni a finn modellt. Igaz még ők is az elején járnak, de ha minden igaz, Finnországban bevezetik az alanyi jogon járó havi jövedelmet. Ezt nem tudom, hogy mi szerint fogják meghatározni, mármint, hogy ki mennyit kap. A lényeg, ahogy egy korábbi hozzá szóló írta, a mai demokratikus, kapitalista világ felszámolta a kis magán gazdaságokat, mert egyszerűen nem érte meg csinálni. Nagyban megéri, de ahhoz rengeteg hektár föld, traktor, állatok, gépek, munkás kéz és nem utolsó sorban állami támogatások kellenek. Sajnos ezek nem jutnak mindenkinek. Továbbá el is felejtettük, hogy kell gazdálkodni, mert kiölték belőlünk. Mindenki tódul a városokba, a jobb megélhetés reményében, utána meg ha nem sikerül, sokan az aluljárókban kötnek ki. Nem szabadna a falvakat, tanyákat ilyen rohamos léptekben felszámolni vagy ellehetetleníteni. Egyébként egyre több fiatal pár adja fel a városi létet, mert nem talál állást vagy elege van a városból és megy vidékre gazdálkodni, kipróbálni ezt a közeget, hátha sikerül. Youtube-on sok videó van erről, íme egy férfi, akinek nem volt más választása, érdemes megnézni:


https://www.youtube.com/watch?v=zijcEMHdkHo&t=825s

2017. febr. 6. 20:46
 35/51 A kérdező kommentje:

Kicsit kibővítve: A lényeg, ahogy egy korábbi hozzá szóló is írta, a mai demokratikus, kapitalista világ felszámolta a kis magán gazdaságokat, úgy, hogy nem támogatták a gazdákat, alacsonyak voltak a jószágok felvásárlási árai, a terményeket is alacsony áron vették át, tehát egyszerűen nem érte meg csinálni.


Érdekes jövő, de lehet, hogy tényleg ez lesz csak a megoldás? Cikk:


[link]

2017. febr. 6. 20:52
 36/51 anonim ***** válasza:
39%

tegnap 20:23


Tisztában vagyok vele, még egy félcédulás is azonnal képes lett volna az adatokat ellenőrizni. Kíváncsi vagyok milyen kifogással jön megint az érdemi válasz helyett. Magát pirítja :)

2017. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
44%

tegnap 20:52


Nem sokat tudok az alapjövedelemről, de ha a többi amúgy is létező juttatást kiváltanák egy egységes alapjövedelemmel természetesen működhet amennyiben tényleg csak éppen megélni elég és nem motivál a semmit tevésre.


Annál is inkább meggondolandó, mert azt mindenki tudja aki közgazdaságban jártas, hogy egy ország gazdaságának lüktetéséhez nem lehet ekkora leszakadt koldus réteg, mint ami ma nálunk létezik. Míg ezeket fel nem hozzuk egy bizonyos szintre nekünk meszeltek, az ország a vesztébe tart hiába él egy szűk felső réteg akármilyen jól.

2017. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igazad van!!!
2017. febr. 7. 12:23
 39/51 anonim ***** válasza:
33%
Ha a fidesznek lenne esze, bevezetné az alapjövedelmet. Még több szavazójuk lenne, mint most, szóval a kormány is jól járna.
2017. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
71%

A sok hajléktalan mikor kezdte elárasztani az aluljárókat? Amikor az emberek kezdtek menekülni tömegesen Magyarországról, még 2005 környékén.


Ezek még mindig a deviza csapdába csalt emberek tömegei, akiket szándékosan tévesztett meg még a Gyurcsány kormány. Minden más hitel formát megszüntettek és elérhetővé tették a Forintban jövedelmet szerzőknek is a deviza alapú hitelt. A médiát elárasztották olyan csali reklámokkal aminek nem elehetett könnyen ellenállni. Nem érdekel mennyit keres, van-e munkája, csak vegye fel ha van ingatlan fedezete rá.


https://www.youtube.com/watch?v=L2SVCMUHCqc

"Nem érdekel mennyi a havi keresete, csak legyen ingatlana amit el tudunk venni, miután fizetésképtelenné vált!"


Mi más lenne az oka! Az elvtársak Gy.F. a nyakigláb fő fő kisztitkárral az élen, abból akarták feltőkésíteni a bankokat még akkoriban. Nem érdekelte őket ha az ember tömegek élete árán kell ezt véghez vinni! Ez még a Veres Janiék sara, bizony!


Azóta görgetik ezeket az adósságokat. Sokan még a segítség ellenére megfogott árfolyamon se tudják fizetni a Gy.F.- Veres Janiféle kölcsön csapdát.

Nem tudnak fizetni, akkor oda kerülnek a szocializmus süllyesztőjébe, ahol látjátok őket!


Ugye mindenki emlékszik arra a reklám dömpingre, amikor még a csapból is a devizahitel felmagasztalása folyt. Az akkori kormány tudta előre mi lesz a vége, de azzal nem törődtek, mi lesz a magyar néppel. Nekik akkor a magyar ember csak egy kifosztható pénzforrás volt lelkiismeretlenül.


Ezért nem kívánja őket vissza senki akinek van egy csepp esze!


[link]

Ne tessék aggódni, akik nem mennek el szavazni, azok között is hasonló arányban van FIDESZ szimpatizáns!

2017. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!