Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi hajléktalan a...

Miért van ennyi hajléktalan a budapesti aluljárókban?

Figyelt kérdés
Ma vasàrnap délután arra jàrtam és lementem a Kàlvin téri aluljáróba, hogy àtsétàljak a Ferenciek felé. Elképesztő látvány fogadott. Mindenhol végig a falak mentén leterített rongyok, koszos ruhàk, ételmaradékok, üvegek. Úgy nézett ki, mint egy hàborús övezet... Koszos matracokon, àgybetéteken emberek aludtak vagy guggolva, fekve beszélgettek, ittak. Nem egy kimondott helyen, hanem végig körben az aluljáróban. Borzalmas volt esküszöm nektek... Nem fogok hazudni, legalább 30 ember volt ott. Felnőtt fiatal férfi létemre legszívesebben sírni lett volna kedvem. Ez lenne ma Magyarország 2017 február elején? Miért van ez? Miért nincs erre megoldás? 12 éve lakom a fővárosban, de ilyet még nem láttam. Egyre több ember él az utcán ezek szerint? Miért? Hisz állítólag fejlődünk. Tényleg olyan volt, mint ha hàború után járnánk vagy hasonló. Nem tudom kiverni a fejemből...

2017. febr. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
70%

"Nem nőtt a szegénység, ez baromság..."


Akkor ezt hogyan értelmeznéd te személy szerint?


létminimum alatt élők száma:

2009. 3,3 millió (KSH)

2015. 4.0 millió és a kivándoroltak meghaladta az 500.000 főt(Policy Agenda)


2016-ra még nem tudok róla, hogy kiszámolták volna.

2017. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
44%

A nagyapám és a 92 évesen elhunyt édesapám sokat mesélt a régi időkről. Ebből világossá vált az is hogy régen miért nem voltak hajléktalanok, még a háborús időkben sem. Akkoriban még sok ember volt önálló akik nem az állambácsitól vagy egy munkahelytől várva próbáltak boldogulni. Hanem akkor még a család volt a legnagyobb közösség, de akár egy egyedülálló is képes volt önállóan megélni. Mint ha így lettek volna akkoriban programozva. A falvakban és tanyákon a saját gazdaságukban megéltek, akár önellátóként, akár eladásra is termelve. Vagy az ártéri tanyákon halászatból és vadréce tojásból megéltek. Akkoriban nem az volt a természetes hogy valaki cseléd valahol, hanem az hogy van valami saját megélhetési forrása odahaza.

Aztán valószínű az államosítás teljesen átprogramozta az emberek fejét. Lesöpörték az önállóan boldogulni tudó emberek padlását majd beverték őket a TSZ-be rabszolgának. Aki nem lett öngyilkos és gyerekei is születtek, azokból létrejött a ma is megfigyelhető, másoktól függő biorobot társadalom. Akiknek a munkahely és az állam már lételemük. Vagyis akik már úgy gondolkodnak hogy nekik "adjanak" és akkor nem éheznek és nem fáznak az aluljáróban ha az állam ad nekik lakást és megélhetést. Ők már nem képesek megélni például Matula bácsi módjára egy ártéri erdő tanyaépületében, hisz ott nincs főnök aki elmondja nekik hogyan kell a halat kifogni vagy a vadréce tojást megfőzni. Ahogy azt sem tanulták hogyan tartson saját baromfit, hogyan termeljen zöldséget, vagy hogyan legyen saját kolbásza és szalonnája a füstölőben. Hisz az egykori ávósok gumibottal verték ki társadalmunkból az önállóságot.

Azt szokták mondani hogy az embereknek nem halat kell adni hanem meg kell tanítani őket halászni. Fontos lenne ismét tanítani az önállóságot, annak alapvető lépéseit. Hogy aki nem talál állást és a bank is elviszi a házát, az ne az aluljáróban kössön ki hanem képes legyen a saját lábán megélni.

És persze régen nem volt rezsi sem. Ez is zsákutca a mai korban. Azt kellene elérni rendeletekkel hogy egy falusi háznál ne legyen kötelező semmit fizetni, persze ekkor szolgáltatás sincs. Ne legyen kötelező hulladékszállítási díj, ne legyen kötelező a TB-járulék, stb. És ha nincs fizetési kötelezettség akkor hajlandóbbak lesznek az emberek önállóan is megélni. Mert a jelenlegi állapot hogy évről évre több a hajléktalan, ez zsákutca, ebből vissza kell fordulni a kezdetekhez és jó úton haladni tovább.

2017. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 árokpart ***** válasza:
100%
Utolsó! Ne hasonlítsd össze a mai kort a 30-as 20-as évekkel. Ha meg szabad kérdeznem aki mindenét elveszítette az miből vásároljon tanyát meg hozzá termőföldet. Annak lesz több millió ft-ja? Mert ugyanis a föld ára hektáronként egy millcsi. Nem beszéltünk a modern infrastruktúrális tanyáról a gépekről , a vetőmagok is nagyon drágák és sorolhatnám. Annyira látszik, hogy városokban azt hiszik, hogy ha valaki lemenne vidékre csak úgy kapna földterületet jótékonyságból. Sehol a világon nincsen ilyen.
2017. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Muráti Emőke ***** válasza:
78%

"A szegények száma a Fidesz kormány alatt nagyon megugrott (KSH adat)."


Úgy is hogy a kormány a markában tartja.

De vannak itt akik megvédik a drága kormányzatot látod. Csak azt nem értem mit kapnak érte. Na mindegy is...

Ezek után a csútiék nyugodtan döglenek otthon és átalusszák az éjszakát a stadionjuk mellett és elfoglalják a karmelita kolostort.

Ja és TV internet óriásplakát hogy milyen jó minden (mondja a ragyásképű)

Egyébként az ilyesmiről mindíg Románia jut eszembe amikor a '70-es években a Nyugat kiskedvencei voltak (rögtön Magyarország után), mert nyitott a Nyugat felé a politika stb.

A dolog csak akkor változott meg (a véleményük) amikor '81-ben kijutott az NSZK-ba egy filmecske szigorúan rejtett kamerával, ahol az emberek sorban álltak zsömleosztásért, meg a kissrác jött és a többi gyerek és tartotta a markát, ahogy odament egy-egy német turista.

Büszkék lehetünk magunkra.

Ezeknek már régen lámpavason lenne a helyük vagy füstölni kellene utánuk a máglyának, nem még itt nya lni őket, meghát a Fletó is meg stb. ökörségek.

Már mindenkibe belerúgtak. Nőbe, öregbe, fiatalba, orvosba, ápolóba, tanárba, diákba, katonába, szegénybe, a tehetősebbek jó részébe is, vállalkozóba, családosba, nyugdíjasba, nem is értem hogy ki az...na mindegy.

Jött egy adat most (2017-ben jelzem, 2014 végéről) hogy az átlag budapestinek 17 millió vagyona van háztartásonként.

Persze ha mondjuk belevesszük hogy él egy 15 milliós lakásba ami után még mindíg törleszt, akkor persze "o,k."

...és főleg akkor ha a II.-II./A. kerületek megemelik az adatokat.

A régi példa: a faluban élnek 1 évesek ketten, meg kettő 83 éves is. Az átlagéletkor 42 év, és mindenki munka és nemzőképes....

2017. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
59%
Sajnálom, az olimpiára van csak pénz, ezekre nincsen. Előbb az olimpia, utána a hajléktalanok!
2017. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
41%

Emlékszem, még kb 2005-is egészen jól megáltam, de akkor már kezdték elárasztani a hajléktalanok tömegei az aluljárókat és egyre több embert indult külföldre a Gyurcsány féle kifosztások elől. Emlékszem, amikor Gy.,F. eladta Bajanai cégének a Wallisnak a munkahelyem épületét, a Posta palotát jóval ár alatt, akkor a mi fizetésünk majdnem felét elvitték az alvállakozók és utáne meg is szűnt a munka lehetőség. Végül én is munkanélkülivé váltam és a csökkenő majd megszűnő munkanélküli ellátásból már nem tudtam én se fizetni a lakásomnak az egyre növekvő fenntartási díját. még 2009 karácsonya előtt jött a végrehajtó és nem sok hiányzott, hogy ne kerüljek a hajléktalanok közé.

Akkor egy jó ismerős segített egy kamatmentes kölcsönnel.

Utána már elzavarta a nép azt a vérszívó politikai réteget és megint lett jövedelmem és vissza tudtam fizetni a kölcsönt. Azóta már jól és kényelmesen megint meg tudok élni, még a folyószámlán is marad és gyűlik mindig egy kevés. Az energia árak is nálam 8-14e Ft körüliről 3-44e Ft-ra csökkentek, mert a rezsicsökkentés és az energiatakarákos világítás, kis fogyasztsású új hűtő és új LCD tv, ezek együtt lenyomtákharmadára az áram árát. A fűtés is azelőtt 32e Ft volt, most kb a felét fizetem.


Ezért nem akar az emberek jelentős többsége a baloldalról még hallani sem, akármelyik közvélemény kutató mérését is nézzük!


[link]

2017. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
40%
#21: Gondolom nem okoz problémát linkelni ezekről az adatokról.
2017. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
52%

Ne legyél röhejes, hát azért nehogy már problémát okozzon rákeresni, egészen nyilvános mindegyik a KSH és a Policy Agenda-jé is, ugye nem azzal akarod szénné égetni magad, hogy ezek nem hitelesek vagy ilyesmi LOL


Vagy esetleg elénk szeretnéd tárni a "helyes" számokat és azt, hogy ki dolgozta ki? Mert ha tudsz a KSH-nál és a PA-nál hitelesebb?! adatfeldolgozót hát türelmetlenül várjuk akkor innentől!

2017. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
63%

"#21: Gondolom nem okoz problémát linkelni ezekről az adatokról."


Tudod van aza gúgöl nevű csoda, oszt az kimutassa neked :DDDDD

2017. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
33%
Nem az én dolgom rákeresni, mivel te hoztad fel a ksh-s adatokat, így neked kell belinkelni. Ez így szokás, de mivel a vitakultúrád a béka segge alatt van, így elnézem a jópofizgatással való terelést is. A linket viszont továbbra is várom, gondolom akkor neked se probléma rákeresni, pláne ha így fejből fújod az adatokat.
2017. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!