Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ennyi hajléktalan a...

Miért van ennyi hajléktalan a budapesti aluljárókban?

Figyelt kérdés
Ma vasàrnap délután arra jàrtam és lementem a Kàlvin téri aluljáróba, hogy àtsétàljak a Ferenciek felé. Elképesztő látvány fogadott. Mindenhol végig a falak mentén leterített rongyok, koszos ruhàk, ételmaradékok, üvegek. Úgy nézett ki, mint egy hàborús övezet... Koszos matracokon, àgybetéteken emberek aludtak vagy guggolva, fekve beszélgettek, ittak. Nem egy kimondott helyen, hanem végig körben az aluljáróban. Borzalmas volt esküszöm nektek... Nem fogok hazudni, legalább 30 ember volt ott. Felnőtt fiatal férfi létemre legszívesebben sírni lett volna kedvem. Ez lenne ma Magyarország 2017 február elején? Miért van ez? Miért nincs erre megoldás? 12 éve lakom a fővárosban, de ilyet még nem láttam. Egyre több ember él az utcán ezek szerint? Miért? Hisz állítólag fejlődünk. Tényleg olyan volt, mint ha hàború után járnánk vagy hasonló. Nem tudom kiverni a fejemből...

2017. febr. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van, Feri lefeküdt a bankoknak akkoriban és szolgájukká vált. Persze az emberek is tehetnek róla, mert a kisbetűs részt nem olvasták el és utána nézhettek volna a dolgoknak. Sajnos semmi nincs ingyen és egy kis józan ésszel rá lehetett volna jönni, hogy mi lesz akkor, ha az árfolyam megváltozik. Sokan bedőltek ennek. Viszont nem hinném, hogy az aluljárókban az árfolyamcsapda miatt elszegényedett emberek lennének, ők más réteg. Ők inkább az alul iskolázott, évek óta munkanélküli, kisemmizett, elvált, lecsúszott emberek, sokszor alkoholbetegséggel vagy súlyos pszichés zavarral. Mondjuk Lipótot is Ferike záratta be, aztán akinek nem volt hová mennie, annak maradt az utca... Tehát véleményem szerint akinek abban az időben a lakásvásárlás volt a legnagyobb problémája, utána pedig az, hogy nem tudta fizetni a hitelét, az nem egyenlő azzal az emberrel, aki most az aluljáróban alszik. Ők azok, akik most külföldön vannak vagy sikerült megoldaniuk máshogy a lakásuk elvesztését. Persze nem mondom, hogy nincs közöttük egyetlen sem, de nagy többségük valószínűleg más miatt került oda. Mindenesetre mindegy az ok, a lényeg, hogy egynek sem kellene ott lennie. Nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen érzékeny, de nagyon szíven viselem a sorsukat. Mert tudom, hogy nem mindegyik került oda saját hibájából, van akinek nincs senkije, aki befogadná és nem maradt más, viszont élni akar. Néha még éjszaka is eszembe jutnak, amikor a meleg ágyamban fordulok a másik oldalamra, hogy van aki, most ott vacog kint... Erre sürgősen megoldást kellene találni, ez még a börtönnél is rosszabb, ott legalább nincs hideg, lehet tisztálkodni, van kaja stb...
2017. febr. 8. 08:49
 42/51 A kérdező kommentje:
Ennél a látványnál is megrázóbb volt még karácsony előtt, amikor szintén ezen a környéken fent a Ferenciek felé a szálloda sarkában ült egy nő, kezében a gyerekével és hangosan sírt... Rohadt hideg volt, akkor kezdődtek a nagy hidegek. Tehát ölében a gyerek vastagon felöltöztetve, ő pedig sírt és az utca embereitől kért bocsánatot, többször is, hogy ezt kell nézniük. Értitek? Még ő kért bocsánatot ba**zameg... Egy külföldi jól szituált férfi épp telefonált, de hallottam, ahogy hirtelen elköszön attól akivel beszélt és ment oda a nőhöz, már nyitotta is a pénztárcáját. Én percekig nem tértem magamhoz, valószínű, hogy én is odamentem volna, ha nem előz meg a férfi. Egyszerűen borzasztó élmény volt. Átlagos 30-40 év közötti magyar nő a teljes kiábrándulás, reménytelenség és fájdalom sugárzott belőle. Mindezt gyerekkel a kezében. Ne olyanra gondoljatok, aki koszos, részeg, dülöngél stb... Teljesen normális hétköznapi nő, akár még diplomás is lehetett... Manapság semmi nem biztosíték semmire. Egyik nap még albérletet fizet az ember és dolgozni jár, utána megszűnik a munkahelye,kicsit megcsúszik, kirakják, nincs hová mennie és irány az utca. Egyik kéregetőnek a következő áll a tábláján a Corvinnál: "Én is voltam ott ahol Te, Te is kerülhetsz oda ahová én" - sajnos ez manapság nagyon igaz...
2017. febr. 8. 09:04
 43/51 Muráti Emőke ***** válasza:
36%

Most már azt sem értem hogy a kérdezőnknek kivel van baja, és főleg hogy kikkel szimpatizál.

De mindegy is, minek idegesíteni magunkat nem?...

2017. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
31%

#43: Ja hogy ha nem csak orbánt szidja, akkor már nem is jófej a kérdező ugye? :)

Btw muráti józsikát kitiltották? Nem lep meg, annyi baromságot hordott össze, hogy azt hittem fejre állok...

2017. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
36%

ma 15:09


Te csak ne kritizáljál itt senkit, ennyire égni mint te senki nem fog errefelé mostanában. A nagy link követelő elterelő hadművelet után válaszolj a hozzád intézett kérdésekre! Mert eddig a te vitakultúrád van ahogy te fogalmaztál "a béka segge alatt" de jóval, nem az enyém vagy bárki másé. Ne csak sunnyogjál itt mint a xar a fűbe.

2017. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Muráti Emőke ***** válasza:
36%

"Valaki csak tehet róla, hogy 7 év totál teljhatalom és diktatúra után itt tart az ország nem???

Megsúgom nem az Antall nem a Horn még csak nem is a Fletó, hanem az idióta klinikán kezelt védenced."


Tudom egyébként hogy nem fogod elhinni mert hamis az adat csak amit a drágaságotok mond az van úgy, nálatok még a szxr is téliszalámi izű mert ő mondta de nesze neked "forrás":


[link]


Egyébként amennyi baro mságot te itt összeszoktál hordani "kedves" tudomisénki na azokon aztán fizikai fájdalmat érzek amikor olvasom

2017. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Muráti Emőke ***** válasza:
28%
*az első két sor véletlenül lett idézőjeles, az én gondolataim, nem mondta senki mint nálatok
2017. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem volt semilyen hitelem, de 2005-ben kiszerveztek alvállalkozások sora alá és a munkahelyem régi patinás épületét megpályáztatta Gyurcsány, de csak egyetlen céget "értesítettek" erről a pályázatról a Wallist, Bajnai Gordon cégét. Ezt neki szánták. Az egyetlen pályázó meg is vette jóval ár alatt. Minket akik ott dolgoztunk, először 2005 tavaszán kiszerveztek alvállakozások sora alá és a korábbi, kb 550-600,-Ft-os órabérünk helyett még egy ideig ugyanott alkalmaztak először 300,- majd 360,-Ftos órabéren, hogy 2008 tavaszán végül megszünjön teljesen ez a lehetőség is az azonos egy helyen végzett 25 év munka után.


Aztán már nem kaptam munkanélküli ellátást sem, csak a mostani 54.000,-Ft felét a 27e Ft-ot adták segélynek, amiből már nem tudtuk ketten fizetni az egyre növekvő lakás fenntartási árakat. A végén már úgy próbáltam kijönni, hogy naponta kettőnknek csak 1000,-Ft-ot volt szabad költeni, de úgy sem tudtunk minden lakás fenntartási költséget kifizetni.


Aztán 2009 novemberében jött a végrehajtó és még adott egy kis időt, de felkészített, ha nem tudjuk rendezni az elmaradásunkat, akkor rövidesen költözhetünk az utcára és viszik a saját tulajdonú otthonomat. Ez volt 2009 karácsony előtt egy hónappal.


Az elmű-től és a főtávtól folyamatosan hívogattak, hogy mikor fizetünk. A közös költséggel is el voltunk maradva. Amikor hívogattak, csak azt tudtam mondani, hogy Gyurcsányon kérjék számon, mert elvette a fizetést, eladta alólunk a munkahelyet és felemelte a lakás fenntartási árakat megfizethetetlenre. Ő tehet mindenről. Rajta kérjék számon, miért csinált ilyen élhetetlen világot, akkor fizessen ő és tőle kérjék számon, amit a részünkről teljesen lehetetlenné tett, hogy megfizethessük.


Akkora megaláztatást és kiszolgáltatottságot még életemben soha nem élmem meg, mint akkor!


Erre csak azt tudták mondani, hogy fizessünk. Na de miből, amikor lehetetlenné tett az a kiba.. roha.. átk... ku... MSZP! Elvette a lehetőségünk utolsó szikráját is!


Őket nem érdekelte, hogy a gyilkos fasiszta náci modell szerint tömeggyilkossá vált MSZP élettel össze egyeztethetetlen lépései, hogy lehetetlenné tették a népek nagyobb részének az életét, csak fizessünk mert az utcára kerülünk.


Na de minden lehetősgünket felszámolták, a munkámat elvették, újabb lehetőséget hiába is kerestem, a végén már nem is voltam alkalmas a munkára mert mélydepressziba estem és bárkihez szóltam már csak a zokogás és az üvöltés tört elő belőlem és szidtam azt a sz.mét MSZP kormányt az átk.... a vezérével együtt!

Akkor mást már nem is tudtam mondani végső elkeseredésemben, hogy még az utcára is kerülök.


Aztán jöttek kikapcsolni az áramot. Mondtam, nincs vesztenivalóm, ha innen el akarnak még menni, akkor ne nyujanak hozzá, mert az életem árán is megvédem! Végül nem kapcsolták ki és mire megint jöttek volna, már sikerült tárgyalni a szolgáltatóval. Akkor bárkinek neki mentem volna, ha ott halok meg a következő pillanatban, akkor is. Egyszerűen nem volt veszteni valóm.


Ami érdekes, hogy még nagyon sok ember járt hozzám hasonlóan, mert a választásoknál ember tömegek utasították el azt a tömeggyilkos baloldali társaságot akik azóta esélyt se kapnak, akik megteremtették az éhenhaláshoz való feltételeket, nem tettleg gyilkoltak, hanem mindent elkövettek, hogy ne lehessem Magyarországon életben maradni egykönnyen, sokunknak csak a szerencsén múlott.


Ezért menekültek az emberek innen és ezért került az utcákra annyi hajléktalan akkoriban, meg a deviza hitelek miatt. Az a vezetés mindent elkövetett, hogy ki tudjanak fosztani minél több embert és lehetetlenné tegyék az életünket és ők némi vagyonhoz jussanak a mi életünk árán.


Erről az jutott eszembe, a náci fasiszta időkben szegény zsidó emberek járhattak így a holokauszt idején, hogy elvették mindenüket puszta hatalomvágyból és halomra gyilkolták őket.


Nagyon sokszor jött elő bennem az analógia a két dolog, a két időszak között, mint Gyurcsány és Bajnai tette velünk de főleg Gyurcsány!


Ezért lett akkora hatalmas az elutasítottsága egész Magyarországon! Még a baloldali pártok is kiközösítik az aDK-t az antiDemokratikusKoalíciót, pedig a többiek se gondokodnak nagyon másképp! Sőt bármelyik jutna is a hatalom közelébe az is ugyanúgy Medgyesy sorsára jutna és átvenné bármelyiküktől megint rövid idő után Gyurcsány a vezetést.


Akkor már csak a gyilkos indulat volt bennem, hogy megállítsam a tömeggyilkos magyar Hitlert, Gyurcsányt de bátorságom soha nem volt az ilyesmihez. Viszont tudtam, ha utcára kerülök, akkor ki az akit magammal kell vinnem, mielőtt megfagyok valamelyik télen, akinek a magyar emberek tömege köszönheti a nyomorát.


Tudtam ki az a magyar Hitler, Himler és Göring a náci másolatok magyar változatai, aki legyilkolta, félholtra, haléktalanná a megszorításaival a nép nagy részét és hányan pusztultak bele valójában fizikailag is.

Hány magyar ember pusztult bele abba az időszakba és az ő tudatosan kitervelt aljas bűne maitt! Aki elvette a lehetőségeink szikráját is, Gyurcsány, Bajnai stb..

Azóta se kerültek börtönbe, mert eltüntették a számonkéhetőség minden bizonyítkát, amit a bíróságok előtt bizonyítékként be lehetne mutatni. Na meg a régi bírák, az úri mulató és elvtársi ivócimborák, régi vadász barátok hogy is várhatnánk el tőlük, hogy részrehajlás nélkül ítéljenek vagy egyáltalán előkészítsék hatékony tárgyalás levezetésre az iratokat. Leváltani meg nem lehetett őket az Eu miatt. Ki volt ez tervelve az Eu baloldala részéről.



Végül megúsztam a kilakoltatást mert egy jó ismerőstől, aki tudta, hogy becsületesek vagyunk, sikerült kamat mentes köcsönt kapni, csak úgy, "majd megadod amikor tudod" alapon és azzal meg tudtam állítani a végrehajtót. A többi szolgáltatóval tárgyaltam, hogy csak ennyit (minimálisat) tudok fizetni havonta.


Közben eljött a 2010-es kormányváltás és akkor derült ki, hogy nem vagyok egyedül ezzel a baloldal általi kizsákmányoltsággal és tömegekkel minden összebeszélés nélkül együtt elkergettük a baloldali fosztogató politikosok hordáját.


2011-től már rendeződtek a dolgok és mostanra már majdnem 130e a havi nettó jövedelmünk mindkettőnknek, amivel meg vagyok elégedve és még félre is tudunk tenni belőle. Ez így már megint élhető pénz mint régen volt, a szocik előtt, kicsit jobb is annál.


Igaz, autót nem tudok fenntartani belőle. Tudnék, de akkor nem tudnék félre tenni. A kocsi meg minden áron kinek kell..? :) De legalább megint élhető az élet mint Gyurcsányák előtt volt, de annál azért jobb is, és ezt nagyon sok ember érzi így. Ezért állnak ember tömegek a jelenlegi vezetés mellett.


A hajléktalanokat meg persze, hogy én is nagyon sajnálom, de minden országban mindig voltak ilyenek, sajnos. Mostanában, valamelyik nap még linkeltem is valakinek, a deviza hitelesekről láttam egy 2015-ös cikket, ahol írták, tízezrek álltak a kilakoltatás előtt, azzal együtt, hogy mentette a kormány akit lehetett, de még így is tízezrek maradtak a gyurcsány időkből.


Még akkoriban engem is rá akartak beszélni deviza hitelre, de erre (és a hitel bármilyen formájára) mindig csak azt mondtam a hitel nem más mint adósság, előre elköltjük azt a pénzt, amit még nem kerestünk meg, amire később lenne igazán szükségünk! Ez a felelőtlenség!

Sajnos sokan nem így állnak hozzá.


Viszont az önkéntes magán nyugdíj pénztárból még 2008 körül kivettem a pénzemet hatszázezer Ft-ot, hogy az is segítsen valamit, de annak a felét elvitte az adó, mert idő előtt volt rá életmetntő szükségünk és nem lehetett mérlegelni, de lagalább a saját pénzünket költöttük, különben tényleg elvesztettem volna mindenemet már korábban is.


Felelősen kell gondolkodni pénz ügyben és nem kell bedőlni a kölcsönök csábításának. Arra kell gondolni, hogy ez hiányozni fog majd hónapokon kereszül, amikor ugyanúgy kell a pénz és nem azt, hogy hirtelen sok pénz lesz egyben, mert ez csak egy pillanat és utána ami marad, az az adósság és az elvosás. annak az elvonása amit előre felvett az ember és amit vissza kellene fizetni. Az nagyon keserves nélkülözést jelenthet éveken át, de ez sokakat nem érdekel akkor..

Sokan nem tudnak az ilyesminek ellenállni.

2017. febr. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
29%
Hajléktalanok többsége, saját magának köszönheti hogy hajléktalan lett. Többsége tanulatlan, lusta, munkakerülő alkoholista, cigi függő "emberek".
2017. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Bocs, csak pár hozzászólást olvastam, lehet, hogy ismétlek.

Nőtt a mélyszegénység, lakáshitelek dőltek be.

A hajléktalan szállókba nem szeretnek menni az emberek, mert még a maradék "vagyonukat" (használt cipő, ruha stb.) is ellopják, verekedések és túlzsúfoltság is van.


Másfelől sok hajléktalan alkoholbeteg, mentális zavarokkal küszködik (és emiatt került az utcára, vagy ez segítette elő a betegségét, mindegy) amit ilyen helyeken nem tudnak kezelni, és ő sem tud beilleszkedni, nem is akar.

2017. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!