Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek nem tetszik a jelenlegi...

Akinek nem tetszik a jelenlegi kormány, az miért akarja megdönteni, miért nem megy el inkább külföldre?

Figyelt kérdés

Nagyon jól látszik, hogy a Fideszt nem lehet leváltani. A két legerősebb párt az MSZP és a Jobbik, de nekik sincs semmi esélyük ellene. Az ellenzék nagyon szétszórt, mindenki mást akar vagy nem is tudják, hogy mit akarnak, na meg ők is hiteltelenek és korruptak, ezért nem tudnak semmit kiállítani a Fidesz ellen, aminek ott van a bő 2 millió szektás híve, akik készek Orbánért még az életüket is feláldozni.


Ilyen helyzetben miben reménykednek? Mi lesz itt? nem lesz itt semmi. Én már döntöttem, hogy lelépek, de más miben reménykedik? Ezt nem bírom megérteni.



2017. febr. 23. 12:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#10


Már ne haragudj, de ha én ezt tapasztalom szinte mindenkitől, akkor szerintem bátran mondhatom, hogy a magyar társadalomnak a sógorkomaság teljesen természetes.

És ezt nem a Fidesz hozta be, ez már időtlen-idők óta így van és ha esetleg, valami csoda folytán sikerülne leváltani a Fideszt, ez utánuk is így lenne.

Szóval ezért nem értem, hogy aki itt képzeli el a jövőjét, az miben reménykedik.

2017. febr. 23. 14:36
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

A demokráciának az a lényege, hogy ha nem tetszik amit csinálnak, felszólalsz ellene ( szólás szabadság ), tüntethetsz, sztrájkolhatsz és leválthatod a kormányt. Külföldön vissza hívható képviselők vannak, nálunk sajnos szeretik bebiztosítani magukat a pártok, ezért csupán 4 évenként van alakalmunk változtatni.

Ellenben az, amiről te beszélsz, ahol nincs lehetőséged változtatni, ahol menekülnöd kell hogy rendes életed legyen, az a diktatúra. Szerencsére nem ennyire súlyos a helyzet nálunk ( még ).

Amúgy már eleve a felvetés is abszurd. Én menjek el, mert a kormány korrupt? Sőt, pontosítok, azt mondtad hogy 2 milliós bázisa van a fidesznek ( szerintem mostanra nincs annyi, de nem lényeg ). Akkor 8 millió ember menjen el? Nem. Fel kell lépni. Tüntetni kell. Hangot kell adni az elégedetlenségnek. Sztrájkolni kell. Egy szó mint száz, tenni kell a rossz kormányzás ellen. Így is elég szomorú, hogy 200 ember dönt 10 millió felett, anélkül hogy megkérdeznék őket vagy egyáltalán figyelembe vennék őket, mondván hogy "képviseleti demokrácia van és mi vagyunk a képviselők".

2017. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

"Én nem ismerek olyat aki kint a szakmájában dolgozik "


En meg foleg ilyeneket ismerek. En is, felesegem is, simeroseim is a szakmajukban dolgozunk, mernokok, informatikusok, orvosok, kozgazdaszok...

2017. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%
Talán mert magyarok és szeretnének Magyarországon élni? Szeretnének magyarul beszélő magyar gyerekeket nevelni? Itt élnek a szüleik, szeretnének velük öreg napjaikban is együtt lenni? Hasonló számodra felfoghatatlan nyalánkságok?
2017. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Lazy Lover ***** válasza:
97%
magyar vagyok ez a hazám itt akarok jól élni nem pedig idegen helyen de sajnos itt soha nem lesz jó élet...
2017. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#14


Jól van barátom, akkor maradj Magyarországon és kellemes jobbágykodást kívánok az egész családodnak. Ha ezt szeretnéd...

2017. febr. 23. 15:54
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarunk jobbágykodni, a Fideszt meg lehet dönteni értsétek meg. Kétmillió fidesz szavazóra kell kétmillió másra szavazó és kész.


Te szoktál menni szavazni? Fogadom, hogy a tipikus úgyse lehet leváltani a fideszt otthon ülő vagy. És pont miattatok alakul ilyen jól a Fidesz szénája, nem a saját szavazói okán, mint azt annyian hiszik.


Kicsi a bázisa a Fidesznek, na de az mind egy szálig szavaz ám!!!

2017. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%

Elhiszem, hogy neked nagyon jól látszik a Fidesz elzavarhatatlansága. De vannak páran, akik ezt fordítva gondolják (sokkal többen, mint akik megdönthetetlennek látják).

Nagyon szimpla gondolatvilágra vall, ha valaki egy helyen tapasztal valami rosszat, akkor odébb áll. Gondolatgazdag és tettre kész ember egyszerűen megváltoztatja azt, ami nem jó. Sokkal többet nyer ezzel.

Aki pedig a hazáját is eldobható kapcarongynak tekinti, azt már megnézni se érdemes, nemhogy időt vesztegetni a meggyőzésével.

Olyan nincs, hogy egy helyzetet ne lehetne megfelelőre változtatni. Olyan van, hogy erre páran nem képesek. A baj akkor kezdődik, amikor az utóbbi állapot közszemléletté kezd válni. Akkor pedig nem a helyzetet kell megváltoztatni, hanem sürgősen megvizsgálni, hogyan lehet megakadályozni az ilyen nihilista közszemlélet létrejöttét.

2017. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
95%

Tegyük fel, hogy több ezer nyugdíjas nyomorog az országban, akiknek nem tetszik a jelenlegi kormány, nyomorognak, szívnak az egészségügyi viszonyok miatt, stb.

Nekik pl. mit tanácsolsz? 73 évesen tanuljon meg németül és húzzon ki szobalánynak, napi 16 órában dolgozni, Tirolba?

Vagy nekik kötelező tetszeni, mert nem menekülhet el?


Tudod, Magyarországon nem csak 20-40 közötti emberek élnek.

Viszont egyformán car majdnem mindenkinek(?) aki nem ment el.

2017. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem mindenki olyan hazátlan senki mint te! :P

Meg sokakat ideköti az élete, családja, nem akar belevágni egy külföldi túrába, egyebek.

2017. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!