Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon még az iskolába...

Magyarországon még az iskolába is ilyen mértékű a gyűlölet?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki gimnazista és mesél erről dolgokat.


A diákok gyakran mondanak ilyeneket, hogy "tetves migránsok, lekéne lőni őket" és az is gyakori, hogy a zsidókat gyalázzák útszéli módon.

És gyakran a tanárok(!) is ilyeneket mondanak.


A gyerekeket szeretetre, elfogadásra kellen tanítani és nem szabadna engedni ezt a primitív kocsmatöltelék mentalitást és a Fidesz-Jobbik propagandát.


Mi az oka annak, hogy már a fiatalok nagy része is ilyen?



2017. febr. 23. 17:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
32%

Mindenki utálja a zsidókat több ezer éve

Mindenki a hibás, nem a zsidók

2017. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt, alighanem otthonról, ezt a mintát hozzák magukkal, másrészt, ahogy te is írod, sok tanártól is ezt "tanulják". Meg persze, a politika és a médiák is lehetnek erre hatással. Az lenne a meglepő, ha nem ez lenne az "eredmény".
2017. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
31%
Minden normális ember így gondolkodik. Az más kérdés, hogy a tanároknak nem lenne szabad politizálni órán, de ugyanúgy a te véleményedet sem lenne szabad hangoztatniuk.
2017. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
33%
Mert Magyarországon semmi szükség rájuk.
2017. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
96%
#11 Nem tudom, hogy ez most irónia akart-e lenni, de nem hiszem, hogy a kérdező problémáját a zsidók okozták volna.
2017. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
64%

"Minden normális ember így gondolkodik."


Hogy? Hogy lőjük el a migránsokat? NEM! Nagyon sokan nem így gondolkodnak! Az neked hogy esne, ha valami hülye indokkal téged akarnának lelőni? Nem szabad lelőni/bántani senkit! A gonoszkodás, a rasszizmus, tovább szüli a rasszizmust! Egyre betegebb ideológiai nézetű embereket alkot, akik akár tettlegességig is mennek! Ahelyett, hogy megakadályoznád ezt, inkább továbberősíted. 2017 van, a jövőben millió számra fognak keveredni az emberek, ez már tény! Ez előtt is voltak hasonló népvándorlások és keveredések, ez is tény! És egy migránsnak sem kell golyót küldeni a fejébe, csak mert idegen hatalmak szétbombázták a házaikat! Ezt a hozzászólásomat is lepontozzátok majd, de ez legalább tükrözi, hogyan gondolkodnak az emberek. (Bár.. lehet akkor is lepontoztok, ha egyetértetek velem. Sajnos az ilyen hozzáállás miatt is tart itt az ország.)

2017. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%

"Hogy? Hogy lőjük el a migránsokat? NEM! Nagyon sokan nem így gondolkodnak!"

Nem azt írtam, hogy mindenki így gondolkodik, hanem hogy a normális emberek.


"Az neked hogy esne, ha valami hülye indokkal téged akarnának lelőni?"

Én nem vagyok határsértő. Normális országokban a határsértőket egy felszólítás után lelövik, származástól függetlenül.


"A gonoszkodás, a rasszizmus, tovább szüli a rasszizmust!"

A rasszizmus nem gonoszkodás, hanem természetes ösztön, ami az önvédelmet szolgálja. Az állatok is bizalmatlanok az idegen falkába tartozókkal szemben, nem véletlenül: a saját biztonságuk érdekében.


"És egy migránsnak sem kell golyót küldeni a fejébe, csak mert idegen hatalmak szétbombázták a házaikat!"

Nem is azért kell, hanem mert határsértők. Vagy szerinted pl. a török hadakat is be kellett volna engednünk az 1500-as években? Ugyanúgy lépték át a határt ők is, mint a mostani migránsok: illegálisan, papírok nélkül.

2017. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
39%

"A rasszizmus nem gonoszkodás, hanem természetes ösztön, ami az önvédelmet szolgálja. Az állatok is bizalmatlanok az idegen falkába tartozókkal szemben, nem véletlenül: a saját biztonságuk érdekében."


Egészen addig tartod normálisnak, amíg nem ellened irányul. Kisfiam, sokat kell még tanulnod.

2017. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
60%

"Egészen addig tartod normálisnak, amíg nem ellened irányul. Kisfiam, sokat kell még tanulnod."

Nem ellenem irányul? Próbáltál te már bemenni fehér emberként egy cigánysorra, vagy egy amerikai város néger negyedébe?

2017. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
57%

Én csak csillapítani akartam az indulatokat. De akkor mindegy...


Ja, és igen, próbáltam. Nem történt semmi, volt aki morcosan, volt aki vigyorogva nézett rám, de amennyire tudtam, kedves voltam. Utána ők sem foglalkoztam annyira velem. Szerintem csak kedvesnek kell lenni. Ha bántanak, hát bántanak, de tudják meg, hogy soha nem bántanám őket, és nagyon bánt, hogy ha a semmiért kötnének belém/vernének meg. Ha ezt így őszintén megmondod nekik, biztosan nem bántanak, ők se szeretnék, hogy rendőrök özönlenék el az utcát vagy másfél napra. Sajnálom, hogy a kérdező olyan válaszokat kap, mint a tiétek. Mert bizony a kérdező pont azért tette fel ezt a kérdést, mert az osztálytársai is hasonlóan állnak hozzá a dolgokhoz, mint itt a többség (csak sokkal rondábban beszélnek). Mindegy... Legalább kimondtam a gondolataimat, az úgy sem érdekel, ha lepontoztok.

2017. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!