Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek Orbán Viktorral...

Egyetértetek Orbán Viktorral abban, hogy a nyugati liberalizmus helyett a szingapúri modellt kell követni, ahol egypártrendszer van, de mégis magas életszínvonalat és közbiztonságot értek el?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen ha magas az életszínvonal, akkor mi értelme van a liberalizmus további hajszolásának?
2017. márc. 5. 10:37
1 2 3
 11/27 Donald J. Trump ***** válasza:
80%
Az egyetlen probléma, hogy Szingapúr egy városállam, Magyarország meg klasszikus feudalista földrajzú országok utódállama. Butapest mondjuk követhetné Szingapúr mintáját - s szerintem politikailag amúgy most sem áll olyan távol tőle - a rendszerváltás óta mindössze 2 polgármestert fogyasztottak el a butapestiek, szóval eléggé hajlanak az egypárt rendszerre.
2017. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
1%

Egy egypártrendszer alapötlete nem rossz.

Viszont, akkor a képviselőket magának a népnek kellene megválasztani.

Így egy párt lenne, de a személyek cserélgethetőek lennének.

2017. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
9%

"Én nem vagyok a probléma része. Nem sértődtem meg pubi, én a szülők gondolkodásmódját vettem górcső alá."


Jajjj erre meg direkt félreérti...nem hiszlek el. Nem esett le, hogy ígyis-úgyis túlreagálod az egész ügyet???


"Az én értékrendembe, egy gyilkos, és a mai napig nyíltan rasszista szervezetnek beöltözni nem fér be."


Kit érdekel az értékrended??? És mégis mi jogosít fel arra, hogy emiatt te bárhol sivalkodásba kezdj? Nem fér bele az értékrendedbe, oké, de ettől ez még nem változtat azon a tényen, hogy ettől még nem fog a világ belezuhanni a napba, ezt fogadd már el.


"Ugyanígy pufajkásnak, Einsatzgruppen tagnak, guantanamói vallatónak, nyilasnak, palesztin terroristának stb.

Nem azért mert sért(het) másokat."


Csak mégis? :)



'Ezért lennék a probléma része? Nóóórmális? Én vagyok a rossz ember amiért nem díjazom ezeket?"


Hát naná hogy te vagy a probléma része, mikor a nagyvilágban ennél sokkal de sokkal durvább dolgok történnek. Ideje lenne megemberelned magad és azok ellen felszólalni, nem álproblémákat felnagyítani :) Ez meg az én értékrendem, ha nem tetszik neked, lelked rajta.


"Teszem hozzá én legalább nem akarom kiírtani őket, csak nem értem. ;-) "


Na mert a ku-klux-klánosnak beöltözött kisgyerek nagyon ki akarta őket írtani nemde? :) Te jóságos isten... :D

2017. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

# 14/14 Időpont ma 11:03


"Jajjj erre meg direkt félreérti...nem hiszlek el. Nem esett le, hogy ígyis-úgyis túlreagálod az egész ügyet???"

LOL, úgysem hiszed el, de most reagáltam erre először :-D És most meg te picsogsz PC módra, hogy "brühühü, túlreagálja a csúnyabácsi az interneten".


"Kit érdekel az értékrended???"

Engem. :-D


"És mégis mi jogosít fel arra, hogy emiatt te bárhol sivalkodásba kezdj?"

És mégis téged mi jogosít fel arra, hogy a PC terror miatt sivalkodásba kezdj? Nem veszed észre, hogy ugyanazt műveled? :-)


"Nem fér bele az értékrendedbe, oké, de ettől ez még nem változtat azon a tényen, hogy ettől még nem fog a világ belezuhanni a napba, ezt fogadd már el."

Mondtam én egy szóval is, hogy bele fog zuhanni a napba? Szerintem nem.


"Csak mégis? :) "

Mit mégis? Ha érdekelne más sértődöttsége, veled sem vállalnám fel a konfliktust.


"Hát naná hogy te vagy a probléma része, mikor a nagyvilágban ennél sokkal de sokkal durvább dolgok történnek. Ideje lenne megemberelned magad és azok ellen felszólalni, nem álproblémákat felnagyítani :) Ez meg az én értékrendem, ha nem tetszik neked, lelked rajta."

LOL, tehát amiért etiópiában éheznek, én ne merjek szólni a Gundel szakácsának, hogy amit főzött az ehetetlen szar? Az furcsa egy értékrend.

Mellesleg fingod sincs, hogy miért és hol szólalok fel. Ennyit arról, hogy nem csak balhézni akarsz.


"Na mert a ku-klux-klánosnak beöltözött kisgyerek nagyon ki akarta őket írtani nemde? :) Te jóságos isten... :D"

Minek olvassa a magyart aki nem érti. Igen, biztosan erre gondoltam. :-D Hogy egy nagy embert idézzek: "Te jóságos isten... :D"


Szóval megvádolsz problémagenerálással és PC terrorral úgy, hogy te generálod a problémád most is, és te szerinted kéne befognom, mert hát kit érdekel a másik értékrendje.

Taps. :-D

2017. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Szingapúr konkrétan egy adóparadicsom és offshore birodalom, összeférhetetlen a magyar modellel. És ennek az egypártrendszerhez semmi köze nincs.
2017. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%
Orbán már nem tud olyant mondani, aminek ne állította volna már az ellenkezőjét is. Így nehéz komolyan venni akár egyetlen szavát is.
2017. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
7%

"És most meg te picsogsz PC módra, hogy "brühühü, túlreagálja a csúnyabácsi az interneten"."


Ez nem píszí, hanem egyszerű ténymegállapítás. A tény pedig a következő: túlérzékeny vagy, és több mint valószínű, hogy minden bolhából elefántot csinálsz. Ezt már bizonyítottad is, ez nem attól függ, hogy én píszí vagyok-e vagy sem.


"Engem."


A többieket meg nem. Ismered a régi jó mondást, ez is olyan dolog, mint a segglyuk ;)


"És mégis téged mi jogosít fel arra, hogy a PC terror miatt sivalkodásba kezdj? Nem veszed észre, hogy ugyanazt műveled?"


Nem hát, mert kettőnk közül nekem van igazam. Egy ku-klux-klánosnak beöltözött gyerekkel nincs semmi probléma. Ez volt az én állításom. A tied ezzel szemben micsoda? Meg tudod cáfolni bármivel is azon kívül, hogy sírsz-rísz?


"Mondtam én egy szóval is, hogy bele fog zuhanni a napba? Szerintem nem."


Mégis te kötöttél bele az egész kommentembe, kikérve magadnak, hogy mégis hogyan merészelik KKK-s ruhába öltöztetni a gyereket. Szépen ellentmondtál tudtodon kívül saját magadnak :)


"Mit mégis? Ha érdekelne más sértődöttsége, veled sem vállalnám fel a konfliktust."


És akkor mégis a te sértődöttségedet miért kellene, hogy érdekelje bárki is? Szerinted csúnya rossz dolog a KKK, de ez a véleményed kit érdekel? Pusztán a te logikádat alkalmazva. Te szerinted rossz dolog, akkor ne műveld és ilyen egyszerű, dehogy emiatt miért kell verbális szentháborút indítanod az rejtély.


'LOL, tehát amiért etiópiában éheznek, én ne merjek szólni a Gundel szakácsának, hogy amit főzött az ehetetlen szar?"


Hát legalább is akkor ne szóljál, ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek. Ha egy KKK-s ártatlan ruhából problémát csinálsz szerinted bárkit is érdekelni fog amikor konkrét rasszista indíttatású bűncselekmény történik? Farkast kiáltó juhász mondája megvan? Költői kérdés volt.


"Mellesleg fingod sincs, hogy miért és hol szólalok fel. Ennyit arról, hogy nem csak balhézni akarsz."


Nem akarok balhézni, te nem tudod normálisan megvédeni az álláspontodat, de ez hadd ne legyen már az én hibám...


"Minek olvassa a magyart aki nem érti. Igen, biztosan erre gondoltam. :-D Hogy egy nagy embert idézzek: "Te jóságos isten... :D""


Aha, jön is a személyeskedés, csak gratulálni tudok. Talán nem megy a rendes vitakultúra amikor az álláspontodat valaki megtámadja?


"Szóval megvádolsz problémagenerálással és PC terrorral úgy, hogy te generálod a problémád most is, és te szerinted kéne befognom, mert hát kit érdekel a másik értékrendje."


Hát most ne haragudj de magadat teszed nevetségessé...hirdeted itt az erkölcsi felsőbbrendűségedet azáltal hogy egy KKK-s ruhát felvevő kisgyerek meg a szülei ellen picsogsz, holott (és itt most kapaszkodj meg) nem történt semmi. Nem halt meg tőle egy darab néger sem, a nyakamat rá hogy a gyerek sem lett tőle rasszista. Kérdezem én: ez mi ha nem álprobléma, ami ellen kardoskodsz? (még egy költői kérdés).

2017. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki azt az utat követi amit akar elmondom őszintén fogalmam sincs milyen pártrendszef van Szongapúrban de hidegen hagy az a legfontosabb hogy az emberek jól tudják érezni magukat és buztonságban,legyenek ha a Szingapúri model nem korlátozna feleslegesen akkor oké lenne de az emberi szabadság jogok csorbítása egy gyenge rendszert eredményez hisz az emberek miatt van és ők éltetik a rendszert a lényeg a kettő közötti harmònia
2017. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
98%

Most függetlenítem magam az előző válaszolóktól és Orbán Viktor személyétől is és csak a kérdésre válaszolok.


Alapvetően az a probléma az egypártrendszeres államnak hogyha (még ha magas is az életszínvonal) idővel eltűnHETNEK azok az alapvető garanciák amik a jogállamiságot megteremtik.


A liberalizmus nem abban nyilvánul meg h annyira szociálisan érzékennyé válunk hogy már lassan nem mondhatjuk ki azt egy női nemű egyénre h "jónapot hölgyem" mert az már szexuális zaklatás,illetve hogy merészeljük megítélni és a női nembe sorolni csupán látszat alapján. EZ A NEOLIBERALIZMUS


a liberalizmus az hogy ne dolgoztathassanak halálra.Az hogy merj feljelentést tenni úgy h tudod nem visz el a fekete autó.az hogy szabadon kimondhassad azt amit gondolsz.az hogy a bűnödért arányos büntetést kapsz


Namármost Szingapúrban ha eldobsz egy csikket botozás jár érte (higgyétek el nem én találom ki,hanem olvastam azt a törvényt :D)


HA egy egypárt rendszer van és jólét attól függetlenül élhetsz még (bizonyos értelemben vett) terrorban. és bár lehet hogy ily mértékű szigorral el lehet érni látványos eredményeket,megtartani nembiztos h megfogod.


tehát ebben nem értek vele egyet. Aki jártas a jogtörténetben ,meg aki ért kicsit a politikához és az emberekhez ha végiggondolja ezt rájön hogy ez bukásra van ítélve.A kérdés csak az idő

2017. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
92%
Orbán megint nem vette be a gyógyszerét. Teljesen ki van fordulva magából, ha a 89-es Viktor látná a mostanit, akkor nagy valószínűséggel szembe köpné.
2017. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!