Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érv az a melegházasság...

Milyen érv az a melegházasság ellen, hogy "Magyarország keresztény ország és az egyház szerint. "?

Figyelt kérdés

Véleményt kellett kifejteni a melegházasságról, támogatjuk-e vagy sem ( iskolai házi feladat ).

Én személy szerint nem ellenzem, de ahogy érveket kerestem, ellene is találtam. Voltak köztük ésszerűek és kevésbé ésszerűek, míg nem egy ilyet találtam: "Magyarország egy keresztény állam, és a keresztény szokások nem engedik" ( nem szó szerint ez volt, de valami hasonló ). Én is keresztény vagyok, de ez mégis milyen érv? Elvileg az egyház és a politika különvált, külön működik. Magyarul az egyház megteheti, hogy nem ad össze azonos nemű párokat, nem lesz templomi esküvő, de ezt hogy hozhatják érvként? Ma a templomi esküvő csupán egy ( szép és drága ) ceremónia, az esküvő és a házasság a házasságkötő termekben történik - az egyház teljes kizárásával. Nem kérnek engedélyt a papoktól, hogy xy és zq összeházasodhat-e, ha férfi és nő, minden akadály nélkül megtehetik.

Ez mégis akkor milyen érv?


2017. márc. 21. 22:21
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
26%
Komolyan nem találtak jobb témát az iskolában? Ez rohadt szánalmas
2017. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%
Mert köztudottan az emberek kizárólag a gyerekcsinálás miatt szoktak összebújni. Na menjetek vissza közmunkára, ha már gondolkozni nem tudtok, legalább hasznotok lesz. Mondjuk még ott se.
2017. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
21%
Ez amúgy egy hetero fantázia, az anális közösülés. Mert a homoszexuálisok a valóságban leginkább csak az orális szexet szeretik.
2017. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
74%
13: Nem attól fognak szeretkezni, hogy összeházasodnak, ugye vili?:)
2017. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
78%

"Egy faj célja a fajfenntartás, ami az ember esetében nőstény és hím egyed közösülésével valósulhat meg. "


és,az nem természetes,hogy a nagyszerű,heteró 6-8 gyerekes család,más egyedülállók pénzéből tartja el a gyerekeit?

A középkorban szimplán éhenhaltak volna...

2017. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
23%

#5


"Az érvelési hibád ott bukkan elő, hogy nem természetellenes."


Az éhség, a rák, meg a pestis se természetellenes, de minden normális ember harcol ellenük.

Vannak jelenségek, amik az életet támogatják, és vannak, amik, veszélyeztetik.

Persze minden az arányokon múlik.

Egy kis éhség, vagy egy időben kimutatott kezdődő rák még kezelhető...

De ha elhatalmasodik, akkor maradandó károsodást, vagy halált is okozhat.


Ezért nem mondjuk a rákosokra se, hogy "normálisok", csak hogy jobban érezzék magukat, hanem igyekszünk meggyógyítani őket.

2017. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
73%

Fajfenntartásról beszélünk egy olyan rendszerben,ahol a lényeg,hogy taposd el a másikat:D


Nevetséges...

2017. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
83%

Ha esetleg vita alakul ki a témával kapcsolatba,és valaki azzal érvel,hogy mi nagy nemzethy keresztények vagyunk,akkor világosítsd fel az érvelőt,hogy a keresztény egyház feje,a pápa is az egyház feje is támogatja a melegházasságot.


Nálunk érdekes módon más fajta kereszténység van,nem csak ebben a témában,de pl a menekültkérdésben is:D

Érdekes lehet nálunk ez egy új irányzat:D


Aztán a fajfenntartóknak üzenném,hogy a fajt nem csak szaporítani kell,hanem élhetővé is tenni.

Már pedig a nagy nemzethy keresztény kormányunk eléggé megnehezíti a többség megélhetését.


Amúgy én is jártam hittanra,ahol a hittan tanár megmondta,hogy nehogy adjunk pénzt a hajléktalanoknak,stb..

Szóval emberségből is kellene vizsgázni,nem csak fajfenntarásból.

2017. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
87%
Én már azt sem értem, hogy "keresztény ország"... Vallásszabadság van. Vagy mi...
2017. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
20%

#21


"Én már azt sem értem, hogy "keresztény ország"... Vallásszabadság van. Vagy mi..."


Tudom, nehéz...

Keresztény ország, mert a többség keresztény.

Magyarország, mert a többség magyar...


És a vallásszabadság azt is! jelenti, hogy nem kellene annyit fikázni már a keresztényeket... Akkor se ha az egyház feje (főleg a Mediciek, meg a búcsúcédulák óta) nem mindig igazán viselkedik keresztény módra.

2017. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!