Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érv az a melegházasság...

Milyen érv az a melegházasság ellen, hogy "Magyarország keresztény ország és az egyház szerint. "?

Figyelt kérdés

Véleményt kellett kifejteni a melegházasságról, támogatjuk-e vagy sem ( iskolai házi feladat ).

Én személy szerint nem ellenzem, de ahogy érveket kerestem, ellene is találtam. Voltak köztük ésszerűek és kevésbé ésszerűek, míg nem egy ilyet találtam: "Magyarország egy keresztény állam, és a keresztény szokások nem engedik" ( nem szó szerint ez volt, de valami hasonló ). Én is keresztény vagyok, de ez mégis milyen érv? Elvileg az egyház és a politika különvált, külön működik. Magyarul az egyház megteheti, hogy nem ad össze azonos nemű párokat, nem lesz templomi esküvő, de ezt hogy hozhatják érvként? Ma a templomi esküvő csupán egy ( szép és drága ) ceremónia, az esküvő és a házasság a házasságkötő termekben történik - az egyház teljes kizárásával. Nem kérnek engedélyt a papoktól, hogy xy és zq összeházasodhat-e, ha férfi és nő, minden akadály nélkül megtehetik.

Ez mégis akkor milyen érv?


2017. márc. 21. 22:21
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
83%

De mi köze a kereszténységnek a házassághoz?:)


Talán a nyíltan ateista párokat kizavarják a polgári házasság eskető teremből,vagy mi?:)


Az meg,hogy ki miben hisz,magánügy.


Mellesleg az emberek több,mint 90%-a nem is gyakorolja a kereszténységet semmilyen formában.


Amúgy meg a hitet és a vallást is el kellene választani egymástól.


Egy hívő szemében,mindent Isten teremtett,tehát a melegeket is.

Ezzel szembe megy a vallás,ami megkérdőjelezi Isten teremtését.

2017. márc. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
89%

Képzeld nekem pl van olyan nagynéném,aki mélységesen hívő,mégis szereti,elfogadja a melegeket,is.


Van,más rokonom is,aki tudod,minden vasárnap a templomba jár,aztán olyan kijelentéséket hallottam már tőle,amik embertelenek.

2017. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
93%

20:

Éppenhogy a mostani egyház feje viselkedik - végre - keresztény módra. Bár tudom hogy sokaknak ez nem kedves dolog.

2017. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%
Keresztényként is lehetünk melegek, nem úgy van h csak ez vagy csak az. Mellesleg milyen házi feladat ez már megint? Jobb dolga nincs a tanárnak?
2017. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
28%

Feleségem pedagógus. Kizárt dolog, hogy ez a téma bármelyik oktatási intézményben iskolai házi feladat lenne!


Kérdés jelentve!

2017. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
24# etika házi, kellett már írni az eutanáziáról is, most ez lett kiadva.
2017. márc. 22. 09:00
 27/41 anonim ***** válasza:
28%

A kérdésre válaszolva:

Nem érvényes.


Van sok érv a melegházasság ellen, magam sem támogatom, de ez az érv a mai világban egyszerűen nem állja meg a helyét.

2017. márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
14%

"Magyarország egy keresztény állam, és a keresztény szokások nem engedik" :vallás szabadság van (hivatalosan)


"Elvileg az egyház és a politika különvált, külön működik"

pontosan, elvileg, aztán mégis beleszól az keresztény egyház mindenki életébe és ráerőltetné akaratát( vasárnapi boltzár, kötelező hittan) szegény muzulmán, ateista, buddhista stb hallgathatja a keresztény dogmákat mikor vallásszabadság van(hopp nincs)


egy olyan javaslattal a többségnek nem lenne problémája miszerint összeházasodhatnak polgári szertartás kereteiben de a négy fal közt hagyják a szokásaikat


élég nehéz volt elmagyarázni tavaly is az 5 éves gyereknek hogy apa nem szokott rózsaszín tangába flangálni az Andrássyin akkor a bácsi mért csinálja?

saját maguk alatt vágják ilyenekkel a fát

akinek amúgy nincs is bajuk velük azoknak is kinyitják az ilyenek a bicskát és nem is egy zsebben

2017. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
4%
Keresztyíny! Itt minden és mindenki nagyon keresztyíny!!!
2017. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
91%

"Tudom, nehéz...

Keresztény ország, mert a többség keresztény."


De ez nem jelent semmit, mert szekuláris ország, azaz a többség hiába keresztény, az egyházi törvények elméletileg nem gyakorolnak polgári- vagy büntetőjogi kötő erőt. Mert ugye ilyen alapon, akkor a házasság előtti szex, Isten nevének hiába vétele, a vasárnapi mise elmulasztása is mind-mind törvényellenesek lennének. Tehát szerinted egyfajta teokrácia lenne a követendő államforma?


Szóval szerinted jogilag szabályozni kéne, hogy valaki a keresztény vallás szerint éljen Magyarországon? Ez számodra az ideális állam? De mi van a különböző keresztény felekezetekkel, akiknek az előírásaik sokszor ütik egymást? Mi van a más vallásúakkal, ők is nem kívánatosak vagy csak az ateisták?


"És a vallásszabadság azt is! jelenti, hogy nem kellene annyit fikázni már a keresztényeket..."


Miért ne? A vallásszabadság azt jelenti, hogy a keresztények lehetnek keresztények nyugodtan, a muszlimok muszlimok a Pasztafariánusok meg imádkozhatnak a Spagettiszörnyhöz. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet kritizálni, mert az a szólásszabadságot sértené, ez azt jelenti, hogy nem érheti a törvény előtt őket valamiféle megkülönböztetés, nem lehet felelősségre vonni őket. Ugyanúgy, a keresztények is "fikázhatják" a melegeket, de itt nem arról van szó, hanem egy jogi kérdésről.


"Akkor se ha az egyház feje (főleg a Mediciek, meg a búcsúcédulák óta) nem mindig igazán viselkedik keresztény módra."


Olyan nincs, hogy keresztény egyház, olyan van, hogy katolikus egyház legfeljebb, annak a feje meg a vallásuk szerint Isten földi helytartója, aki a teológiai kérdésekben tévedhetetlen. A melegházasság teológiai vonzata pedig teológiai kérdés, így ha valaki katolikusnak tartja magát, annak el kell fogadnia a pápa véleményét.


A többi keresztény egyház illetve szekta meg nyilván másképp látja, minél kisebb, minél szektajellegűbb (főleg az amcsi neoprotestánsokra jellemző) annál jobban kardoskodnak a szekularizáció ellen.

2017. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!