Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érv az a melegházasság...

Milyen érv az a melegházasság ellen, hogy "Magyarország keresztény ország és az egyház szerint. "?

Figyelt kérdés

Véleményt kellett kifejteni a melegházasságról, támogatjuk-e vagy sem ( iskolai házi feladat ).

Én személy szerint nem ellenzem, de ahogy érveket kerestem, ellene is találtam. Voltak köztük ésszerűek és kevésbé ésszerűek, míg nem egy ilyet találtam: "Magyarország egy keresztény állam, és a keresztény szokások nem engedik" ( nem szó szerint ez volt, de valami hasonló ). Én is keresztény vagyok, de ez mégis milyen érv? Elvileg az egyház és a politika különvált, külön működik. Magyarul az egyház megteheti, hogy nem ad össze azonos nemű párokat, nem lesz templomi esküvő, de ezt hogy hozhatják érvként? Ma a templomi esküvő csupán egy ( szép és drága ) ceremónia, az esküvő és a házasság a házasságkötő termekben történik - az egyház teljes kizárásával. Nem kérnek engedélyt a papoktól, hogy xy és zq összeházasodhat-e, ha férfi és nő, minden akadály nélkül megtehetik.

Ez mégis akkor milyen érv?


2017. márc. 21. 22:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
11%

Ez a baj ezzel a világgal, hogy minden tolerálni akar és nem a saját nevén nevezni.


A homoszexuálitás csak úgy mint pl. a nemi identitás zavar egy elmezavar, amit pszichiátrián kéne kezeltetni, nem pedig elfogadni.

2017. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
31# zavarnak zavar, de nem betegség. Kezelhetetlen, ha így születik valaki, sosem lesz heteroszexuális és fordítva. Esetleg ha mindkét nemhez vonzódik biszexuális vagy ha egyikhez sem, aszexuális lesz az illető. De ez nem kezelhető pszichiátrián sem.
2017. márc. 22. 16:59
 33/41 anonim ***** válasza:
96%
31: ez egy baromság, amit a homofób emberek a fejükbe vettek és terjesztik maguk között, hogy a homoszexualitás az egy betegség, illetve felvett dolog amit el lehet hagyni. Ez egy évezredes történet és mindig is létezett. A különbség annyi, hogy mostanra egyre többen merik felfedni féltett titkukat s ez nyilván felkorbácsolja az indulatokat azokban akiknek ez nem elfogadható. Pedig el kell fogadnunk egymást ilyennek és olyannak is. Ennyi.
2017. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
91%

31: A homoszexualitás miért betegség? Mert valakinek szubjektíven más tetszik mint neked, akkor beteg? Ez kb. ugyanolyan, mintha ketten vitatkoznának, hogy Mari vagy Zsuzsi szebb-e és az egyik azt mondja a másiknak, hogy mivel neked nem az tetszik, aki nekem ezért te beteg vagy. Vagy ha valakik azon vitatkoznának, hogy melyik a finomabb a rare steak vagy a well done. Értelmetlen, ez igazából ízlésvita.


Kivéve, ha onnan közelíted meg, a szexualitást és a vonzalmat, hogy a fajfenntartás a célja, viszont ilyen alapon azt is betegnek kell tartanod, aki pl. orálisan szereti vagy fogamzásgátlót használ.


Valójában semmiféle észérved nincs a homoszexualitás ellen, csak neked valamiért nem szimpatikus és ezért rossznak és betegnek bélyegzed meg. Ez egy irracionális dolog.

2017. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg azokat kellene a pszichiátrián kezeltetni,akik a sokadik gyereküket vállalják,de 1-et sem képesek eltartani.
2017. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
3%

A homoszexulitás nem más, mint genetikai hiba. Senki sem tehet róla, mindig is létezett és létezni is fog.

De ami manapság folyik e körül, az enyhén szólva is undorító, mert DIVATBÓL olyanok állítják magukról azt, hogy melegek, sőt egy szál tangában riszálják magukat kamionokon! Provokálnak, ami visszatetszést szűl. Ráadásul nagyon sok a pedofil, akiket a legjobb lenne ivartalanítani, mint a kutyákat, ezeket elítélem, a melegeket nem.

2017. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Nem a homoszexualitásnak van ma divatja, hanem az egyes, elnyomott kisebbségek magukért való kiállásának. Az emberiség ebben a tekintetben fejlődik, mert kezdik megtanulni egymást elviselni az emberek, noha még van hová eljutni. Valóban visszás dolog a kamionon ugrálás,meg a melegfelvonulás, de azt is látni kell hogy ha nem kapnának annyi negatív diszkriminációt, nem lenne szükség arra hogy kiálljanak magukért. A demonstráció nem más, mint segélykiáltás. Mit tennének, különben? Menjenek leszegett fejjel a fal mellett? Mondom mindezt úgy, hogy nem tartom eredményes dolognak a melegfelvonulást... Vannak meleg barátaim, természetesen ugyanolyan emberek mint bárki más. Szeretném ha normálisan élhetnének, megkülönböztetés nélkül.
2017. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
36#, A homoszexualitásra való genetikai hajlam ≠ genetikai hiba.
2017. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
58%

Ahhoz képest, hogy itt mindenki annyira nyomatja, hogy hujjajj de keresztény ország... Papíron a 100 ezres városomban is majdnem mindenki református, aztán vasárnaponként a templomban mégsem 100 ezren vagyunk, de még százan se.


Nem kell ennyire álszentnek lenni.

2017. márc. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a nagy álszentség, ha valaki nem jár templomba, hanem az amikor nem úgy él ahogyan az tanítva vagyon... Én pl. ateista vagyok, de becsülöm azokat akik igaz szívvel hisznek egy vallásban és úgy élnek. Gyűlölöm viszont a képmutatást. Az álkeresztényből van sokkal több, ez biztos.
2017. márc. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!