Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 65 éven felüliek ingyenes...

65 éven felüliek ingyenes utazása. Nem lenne itt az ideje ezt eltörölni végre?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 19:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
59%
Én támogatnám. Nem azt mondom, hogy teljes árú jegyet kelljen venniük, de 50%-os kedvezmény, mint a diákoknak avagy akár 70-80%-os kedvezményt is kaphatnának. Mindenesetre a teljes ingyenesség hatalmas kiadás az államnak.
2017. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
76%
Be sem kellett volna vezetni soha. Tény, hogy nem ez okozza a gazdaságunk legnagyobb problémáit, de akkor sem lehet azt csinálni, hogy egy ilyen széles (és az elöregedő társadalom miatt egyre szélesebb) réteg ingyen utazhat, miközben a teljes árú havi BKV-bérlet gyakorlatilag az átlagfizetés tizedébe kerül. A kedvezményes utazás korrekt, az ingyenes nem az. Senkivel szemben.
2017. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
68%
De. Szociális alapon kéne a kedvezményeket osztogatni, nem életkor szerint. Se egy jómódú diák, se egy jómódú nyugdíjas ne utazhasson olcsóbban, mint egy minimálbérből élő felnőtt. Miért utazhat ingyen egy 150 ezres nyugdíjjal bíró idős ember, amikor egy 120 ezret kereső középkorúnak fizetnie kell érte?
2017. márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
74%
Inkább korlátozni kéne. Csak azok utazzanak ingyen, aki tényleg ledolgozott 40 évet! Ismerek olyan proli nyugdíjasokat, akik sosem dolgoztak. Párja vagy anyuci pénzéből tartotta el magát. Most ingyen használja utazás mert nyugdíjas.
2017. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 fogd ***** válasza:
12%
Deeeee, el kellene törölni a 65 éven felüliek ingyen utazását, de csak azért, amiért ilyen hülyegyerekeket csináltak, neveltek, eltartottak, mint a kérdező!!!
2017. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy a buszbérlet árát le lehessen vonni az adóból, ergo aki dolgozik és adót fizet, annak ingyen lenne a tömegközlekedés. Cserébe talán még a környezetszennyezés is csökkenne, pl. ha nem füstölne ennyi autó. Gondoljatok csak bele pl. egy hivatali ügyintézés során, mennyivel ésszerűbb lenne ha nem a hivatalnokok autói foglalnák el az összes parkolót stb. stb. A 65 felettiek meg már úgy be vannak lassulva, hogy talán jobb így, menjen ingyen csak haladjunk.
2017. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 K...László ***** válasza:
22%
Eltörlik, pont amikor 65 leszel. 80 ezerből élsz, nem kapsz munkát, mert öreg vagy, és el kell jutnod a dokihoz, meg vissza. Biciklizzél műlábbal! Vagy vitesd magad a gyerekeddel, vagy annak párjával autóval, hogy a sírba kívánjanak! Szerintem inkább utazzanak csak a nyuggerek ingyen, mert másképp káosz lenne! A fiataloknak nem lenne magánéletük, mert a papát fuvarozzák egész héten.
2017. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
82%
Jó utolsó, de akkor ne csúcsidőben piacozzanak meg mászkáljanak, mikor más iskolába vagy dolgozni szeretne eljutni. (az más ha időpontra mennek, orvoshoz)
2017. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim válasza:
86%

Eltörölni talán nem, de szűkiteni nagyon is kellene.pl Max heti 2-3 utazás oda vissza vagy meg annyi se. De lehet más példa is.

Egyszerűen abszurd, hogy ingyen utazik, és még ki is használja előnyös helyzetét (Tisztelet a kivételenek mint mindig) pl. Felálitja az ülő utasokat akár megszólással is... Diák vagyok 2x van 7 a többi napon 8 órám amivel már-már letudom egy felnőtt napi munkaidejét, hazamegyek es még készüljek a következő napi 7-8 órára nap mint nap. Örülök, ha ki tudom magam pihenni a hétvégén, de hála istennek az is olyan rövid, hogy maris kezdhetem előről. Egyszerűen annyira kimerülök, hogy jó ha kitudom magam valamellyest pihenni magam (beleértve azt a szerencsés helyzetet ha van ülőhelyem a 40perces úton, es bealszom a buszom) Erre jön egy neylon szatyor és meg meg is szól h adjam már át a helyem.. ezekután gondolom nem kell magyarázni h milyen szar is a helyzet. Persze most leírhatja mindneki a gondját baját mint most én. Egy pelda a sok közül.

2017. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
0%
Ha te is 40-50 évet ledolgozol és kapsz 30-40 ezer nyögdíjjat akkor kérődz-zél...
2017. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!