Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Miért hiszik azt sokan hogy a liberálisok száma egy komoly tényező?

Figyelt kérdés

Úgy általában az egész világon a lakosság 5-10%-a liberális. Azt vettem észre hogy a (főleg) szélsőjobbos érzelmű emberek úgy beszélnek a liberalizmusról mintha az 1: a sátántól való képzet lenne

2: ha a lakosság minimum fele de inkább 60%-a liberális lenne


Az 1-et most hagyjuk is, nem azért írtam ki a kérdést hogy a liberalizmus előnyeiről meg hátrányairól beszéljünk. A 2. viszont érdekes, ugyanis azt vettem észre hogy manapságaz alábbi megkülönböztetés létezik egyesek fejében: Vannak a jobbosok meg a szélsőjobbosok. vannak a tényleges liberálisok. baloldaliak = libsik , zöldek = libsik, centralisták=libsik, baloldali konzervatívok=libsik, szociáldemokraták= libsik , demokraták=libsik, kommunisták= ó-libsik( najó ez az utolsó csak vicc volt)


A lényeg hogy van ajobboldal meg a "libsik". Ausztriában Van der Bellen a zöld párt színeiben indult, mégis úgy láttam őt feltüntetve jobboldali hírekben mint liberális. Franciaországban Macron egy független centralista jelölt, mégis úgy láttam a jobboldali hírekben mint a helyi liberális párt elnöke. stb.


Addig értem hogy a média ezt nyomja az ilyen embereknek hogy mindenki libsi aki nem populista szélsőjobbos de amikor kimennek az utcáraés ránéznek az emberekre akkor nem látják hogy nem ilyen végletesek az emberek? Pusztán hírek alapján elhiszik hogy a liberális Európában kell élniük és lázadniuk kell ellene?



2017. márc. 29. 23:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
12%

Jó, tehát nem volt semmilyen vita, a kérdező vetít.

Megszoktuk :D

Újabb liberális pofáraesés :)

2017. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21/21 Azt hadd döntsem el én hogy nylvánosságra hozom a vitát vagy nem, főleg úgy hogy az eredeti nevemmel vagyok regisztrálva a fórumon.


Libsizel?- Te kis f. Sz , pont a te fajtád miatt írtam ki a kérdést. Te tanulatlan söpredék, te engem ne libsizz le.

2017. ápr. 4. 09:48
 23/28 anonim ***** válasza:

Értem, tehát ott merted vállalni a saját neved, itt már nem..

Elég átlátszó kamu ember vagy :D

2017. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Igen mert az a fórum kocsikkal foglalkozik, ezen az oldalon viszont politizálok. Azért nem fognak felkeresni és összeverni ha kiderül hogy nem szeretem a bmw_t. Annál viszont nagyobb a valószínűsége hogy felkeresnek hogyha kiderül hogy nem vagyok libsi gyűlölő vagy orbán hívő stb.


Most pedig te jösz , te majom. Válaszolj az eredeti kérdésre terelés helyett. :)

2017. ápr. 4. 14:47
 25/28 anonim ***** válasza:

Jaja, biztos felkeresnek.

Szerintem kezeltesd magad.

2017. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Waff ***** válasza:

Kérdező, én a helyedben vigyáznék, elfognak vinni a szemétmocsokorbán mumusai! Bizony ám! Azt figyelik, hogy ki mer rosszat mondani róluk, és visznek egyből 60 év kényszermunkára...vagy teherbe ejtetnek a földönkívüliekkel...de akár másik galaxisba is eladhatnak kozmikus rabszolgának...hisz "mocsokóbándikktatúrrravan"!!!


Pataki Attila nem a barátod véletlen? :)))


Egyébként tetszik a stílusod, ahogy fel-fel böffen a 8 elemid...igazi kultúrember vagy...

2017. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Akkor sem fogom nyílvánosságra hozni az eredeti nevemet és a lakcímemet azzal hogy belinkelem a fórumot. Furálom hogy még nem találkoztál olyannal akinek a privát élet fontos. Ügyes vagy, zseniálisan terelsz, engem meg őszintén szólva nem érdekel az hogy ezen csámcsogsz hogy miért nem linkelem be a vitát. Engem az eredeti kérdésre írt válaszok foglalkoztatnak.
2017. ápr. 4. 21:11
 28/28 cro-minyon ***** válasza:
Nem a számuk, a lobbierejük a jelentős.
2020. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!