Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Miért hiszik azt sokan hogy a liberálisok száma egy komoly tényező?

Figyelt kérdés

Úgy általában az egész világon a lakosság 5-10%-a liberális. Azt vettem észre hogy a (főleg) szélsőjobbos érzelmű emberek úgy beszélnek a liberalizmusról mintha az 1: a sátántól való képzet lenne

2: ha a lakosság minimum fele de inkább 60%-a liberális lenne


Az 1-et most hagyjuk is, nem azért írtam ki a kérdést hogy a liberalizmus előnyeiről meg hátrányairól beszéljünk. A 2. viszont érdekes, ugyanis azt vettem észre hogy manapságaz alábbi megkülönböztetés létezik egyesek fejében: Vannak a jobbosok meg a szélsőjobbosok. vannak a tényleges liberálisok. baloldaliak = libsik , zöldek = libsik, centralisták=libsik, baloldali konzervatívok=libsik, szociáldemokraták= libsik , demokraták=libsik, kommunisták= ó-libsik( najó ez az utolsó csak vicc volt)


A lényeg hogy van ajobboldal meg a "libsik". Ausztriában Van der Bellen a zöld párt színeiben indult, mégis úgy láttam őt feltüntetve jobboldali hírekben mint liberális. Franciaországban Macron egy független centralista jelölt, mégis úgy láttam a jobboldali hírekben mint a helyi liberális párt elnöke. stb.


Addig értem hogy a média ezt nyomja az ilyen embereknek hogy mindenki libsi aki nem populista szélsőjobbos de amikor kimennek az utcáraés ránéznek az emberekre akkor nem látják hogy nem ilyen végletesek az emberek? Pusztán hírek alapján elhiszik hogy a liberális Európában kell élniük és lázadniuk kell ellene?



2017. márc. 29. 23:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%

Egyrészt egy hangos kisebbségről van szó. Visítoznak, kereplőznek ezért úgy tünik, hogy sokan vannak.


Másrészt fölösleges itt ideológiákról úgy beszélni, hogy csak az a liberális aki a 17.században megfogalmazott liberális értékrendet követi. Vagy az a jobboldali aki a jobboldali ideológiákat követi. Vannak összemosódások, átfedések változások stb...


A "libsi" az én megfogalmazásomban, pártállástól függetlenül az a birka, aki tudatosan bizonyos érdekek mentén, vagy tudatlanul agymosottan kiszolgálója a nemzetközi politikai elitnek.

Tök mindegy, hogy éppen emeszpének, szdsz-nek, töketlen kutyapártnak esetleg momentumnak hazudják magukat. Ugyan azt a szekeret tolják.

2017. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
6%

A libsi szó ma már nem feltétlenül erre utal, de eredetileg a liberális+bibsi(biboldó) szavak összerántásából született.

A biboldó lovári cigány nyelven zsidót jelent.


Ezen is érdemes elgondolkozni kicsit a nagy liberalizmus elemezgetése közbe.

2017. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Jah, nem tetro.

Nem is tudom ki szokott pubizni meg kimásolni szöveget stb.

Ugyan az a stílus.

Egyébként meg reggel írtam, meg most jöttem fel.

Majd akkor szólj, ha én is itt leszek, mint te éjfélkor meg hajnalban meg 6 20-kor kérdést írok ki.

2017. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Mi ez a provokatív statisztika, kérdező?

Ugye csak viccelsz, hogy hazánkban, aki nem ért egyet a vezetőddel, az ballibsi?

Könyörgöm, mutass erről egy forrást, ami a hülyeségedet alátámasztja!

2017. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

# 13/14 Időpont tegnap 17:40


Tetro durván nem ezt csinálta, de ne zavarjon :-D Aranyhalmemória?

2017. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Áhh dehogy.

Keress már rá a válaszaira.

A lényegen egyébként meg nem változtat, itt vagy reggeltől-reggelig, egy élet nélküli fotelhuszár vagy:D

2017. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Látom komoly gondok vannak a szövegértéssel egyeseknél. :"D Mind1 nincs kedvem most leállni magyarázni neked mint egy dedósnak, egyszerűen nem érsz annyit, nem vagy méltó rá.


Visszatérve az eredeti témához. Oké hogy vannak átfedések de ez még nem indok arra hogy mindenki libsinek legyen titulálva. Bármilyen hihetetlen de a fasizmus és a kommunizmus között is van összefüggés és átfedés, a kettő mégis más. Kikérem magamnak amikor vitázok valakivel és előhúzza az instant libsi kártyát. A héten például egy ismeretlennel vitáztam egy fórum részen h az elektromos autók mért jobbak. Amikor már kifogyott az érvekből akkor lelettem libsizve. Mi köze ennek ahhoz hogy ő a hagyományos autókat szereti? Ez már vmi agymenés itt.

2017. márc. 31. 12:24
 18/28 anonim ***** válasza:
Be tudod linkelni ezt a vitát? :)
2017. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Waff ***** válasza:
25%

Nem a számuk jelentős tényező, hanem a hatalmuk.

És ez a baj az egésszel, hogy egy beteg, degenerált eszme követői a hatalmon lévők. Nekik köszönhetjük h a világ jelentős része a liberális mocsokban vergődik.

2017. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

-Az, hogy a lakosság minimum fele liberális, konkrétan az SZDSZ szlogenje volt éveken keresztül.

-'68 óta az európai politikára egyértelmű és szinte teljes liberális dominancia volt jellemző. Számtalan liberális nézetet sikerült a társadalom MINDEN szegletébe eljuttatni és normaként elfogadtatni. Pl. pont ezért volt akkora felhördülés, mikor Ákos (meg Kövér) felvetette, hogy szerinte a nőknek elsősorban a családjukon belül kéne önmegvalósítani. Ez persze nagyon is tudatos volt, a most megerősödő konzervatív oldal elkezdte visszafoglalni azokat a területeket, amit eddig évtizedekig a liberálisok uraltak.

2017. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!