Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mennyire kizáró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire kizáró tényező ez egy komoly és érett, hosszú kapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor az egyik fél sokkal intelligensebb, világlátottabb, nyitottabb, merészebb, elmélkedőbb/filozofikusabb, nagyobb igénye van a tartalmas beszélgetésekre, vitákra. Megfér ez egy olyan ember mellett akiben ezek mind a minimális szint körül tengődnek, ugyanakkor minden más tekintetben ideális, "tökéletes" ?
2016. márc. 17. 21:53
 1/9 VirágésBence ***** válasza:
Ha ez a helyzet valószínűleg nem tudnak olyan tartalmasan beszélgetni és a gyakorlatban azt vettem észre, hogy nem is 1-2 hónap alatt, de később ez probléma.
2016. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mély kapcsolatot a szavakon túli világ tartja össze, tehát akár működhet is...
2016. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra kizáró tényező, én olyan nőt szeretnék, akinek megvan az igénye az intellektuális beszélgetésekre.


De ez nem jelenti azt, hogy másnál is így van.

2016. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ~OnLány~ ***** válasza:

Igen.

Az én kapcsolatomban is mutatkoznak ilyen példák.

Mi jól megvagyunk,már 4 éve.

2016. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam kizáró ok lenne, ha nem tudnánk normálisan, ugyanazon a szinten kommunikálni a másikkal.
2016. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha mindenben különböztök, akkor milyen minden más tekintetben "tökéletes" a másik? (csak kinézet, vagy talán jövőkép) Mert ha az intelligenciában nagy különbségek vannak, akkor ennek nem jósolok sok jövőt. 80 év felett általában csak a beszélgetés marad, a fizikai vonzalom hamar elszáll. Hacsak el nem kezd felzárkózni, kinyílni a világra a másik fél. De ehhez az kell, hogy erre az igénye meglegyen.
2016. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

melyik az a minden más terület, amiben jók vagytok együtt?


szerintem te vagy az, akit kettőtök közül sokkal intelligensebbnek tartasz, ez pedig a tisztelet és a másikra való felnézés szempontából nem jó jel.


néha még az is elront mindent, ha a másik érzi magát melletted kevesebbnek.


a vége pedig annyi, hogy ha teheted, támogasd, hogy intelligensebb, világlátottabb, stb. legyen. nem baszogatással. vidd magaddal oda, ami érdekel, és te se mondj le programokról azért, mert "ő ezt úgyse értené"

2016. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Ismerek olyan párt, ahol a nő doktori iskolába jár, intelligens, művelt, tájékozott, a férje meg egy szakmunkás, akire az összes kétkezi munkásokról alkotott sztereotípia ráillik. Nekem fogalmam sincs, hogy mit eszik rajta, de már vagy 15 éve vannak együtt, és a nő a mai napig csillogó szemekkel néz a férjére.

Nekem egész más az értékrendem, már az első randin menekülőre fogom, ha szellemileg nem érzem a közös hullámhosszt. Van is erre egy kifejezés: sapioszexuális (aki az IQ-ra izgul). Én akkor kezdek nedvesedni, amikor a párom megcsillogtatja az eszét, műveltségét, egy tartalmas beszélgetés után érzem igazán a kötődést.

2016. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat adtatok.

Nekem tulajdonképpen emiatt ment tönkre egy mesés kapcsolatom, és nem tudom, magamat hibáztassam e, vagy egyszerűen ezzel nem tud egyikünk se mit kezdeni...nagyon hiányzik, és szeretem őt. Ő is engem. Mégsem tud működni..

2016. márc. 18. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!