Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az azért nyilvánvaló, hogy a...

Az azért nyilvánvaló, hogy a CEU-t nagy valószínűséggel nem fogják bezárni, viszont a kapálózás egy kissé szánalmas és ésszerűtlen, nem?

Figyelt kérdés
Elég nyilvánvaló, hogy a kormány részéről ez egyfajta erődemonstráció, felmérés, megfélemlítés, tematizálás és talán már a kampány része. De okos emberek a másik oldalon miért állnak bele, miért úgy táncolnak, ahogy Orbán fütyül? Miért csinálnak magukból hülyét, és beszélnek néha már hülyeségeket nagy hévvel. Miért öntenek olajat a tűzre? A végén még bezzegből tényleg bezárják a CEU-t.

2017. ápr. 1. 22:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Más dolog a nehezítés, egy bürokratikus dolog, és más az ellehetetlenítés. Egyébként meg mint mondtam én sem támogatom, csak annyit mondtam, hogy a túlzott reakció, és a fölényeskedő reakció külföldről és a tudósok részéről csak olaj a tűzre.
2017. ápr. 2. 14:05
 12/21 anonim ***** válasza:

# 8/11 Időpont ma 13:57


Érdekes, amikor meg ezek miatt "kapálóztak", akkor az volt a baj, hogy mit szólnak bele...

2017. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az internetadó első ránézésre nem lett volna gaztett, azonban van két fontos tényező: 1. a kommunikáció forradalmát éljük és ilyenkor megsarcolni egy láthatóan fejlődő iparágat, elég csúnya dolog. Különösen amiatt, hogy évről évre növekszik a letöltések mérete, nem feltétlen csak a használatnövekedés miatt, hanem a adatméretek növekedése miatt. 2. Ez az adó is olyan lett volna mint minden, szolgáltatókra (bankok, telefontársaságok) kivetett sarc: azonnal átterhelik a végfelhasználóra. Ha nem rögtön, akkor rövidesen, valamilyen más fantázianéven. Lásd telefonadó, vagy megnézheted a bankok szolgáltatásait...
2017. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, hogy az ellenreakció egy ilyen esetben nem lehet elég nagy.
2017. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nagyon távol áll tőlem az a világnézet, amit a CEU képvisel. Jobboldali, keresztény, konzervatív ember vagyok. DE! Botrány, amit ez a kormány művel. Hatalmi eszközökkel akar minden ellenvéleményt elhallgattatni. Szóval, bár utálom, de kiállok a CEU mellett.
2017. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"szolgáltatókra (bankok, telefontársaságok) kivetett sarc: azonnal átterhelik a végfelhasználóra"


Ez nagy baromság. Egyrészt ha van adó, akkor az jó irányba mozdít. Lehet, hogy ráterhelnek valamennyit, vagy akár az egészet, de attól még ugyanott vagyunk. Jó esetben azonban csak egy részét terhelik rá, és így jobban járunk összesítve. Másrészt ez célzott dolog, és internetet a szegények nem használnak annyit, vagy van, aki nem is használ. Persze aki egész nap torrentezik, a sok fiatal kiment tüntetni. De tök mindegy, ez is olyan, hogy nem eleve gaztett, vannak érvek és ellenérvek, és egyáltalán nem ördögtől való.

2017. ápr. 2. 22:44
 17/21 A kérdező kommentje:
meg egyébként se beszélj hülyeségeket, a bankoktól nagyon-nagyon sok pénz befolyt, és nem mentek ki az országból, sőt volt egy kis tarifa emelés, de most kb. ugyanolyan mint réges, sőt talán még jobban akcióznak
2017. ápr. 2. 22:46
 18/21 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 22:46


Ezek után szerintem te ne beszélj hülyeségeket... anno minimálbéren ingyen volt a számlavezetés, most diákként sem az.

Éves kártyadíjam duplaannyi, átutalás sincs ingyen már. Miről beszélsz, hogy jobban akcióznak, mint akkor?

2017. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16: Nincs igazad. Lásd telefonadó. Nézegetted már a számlád? Amikor bevezették, akkor a családi vállalkozásunkban volt 8 darab telefonszám, 8 darab sim-kártyával. Azért volt ennyi, mert ingyen volt és nem kért enni, viszont kaptunk vele - szintén bagóért - telefonokat. Ezekre minimális havidíjjal, de hűségnyilatkozat is volt, két év. Amikor a telefonadó megjelent, onnantól havi 8 x 3700 Ft plusz kültségünk lett. Az majdnem havi 30000 Ft. És az első perctől kezdve ránkterhelte a Voda és le sem mondhattuk. A mai napig fizeti ezt mindenki. Szóval ne ferdíts.
2017. ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ui: és mehetünk tovább a bankok tranzakciós illetéke kapcsán, amit "elvileg" nem volt megeng-ért.edett nekik továbbszámlázni. Nem is tették, csak azóta szépen lassan fölkúsztak az egyéb eseti szolgáltatásainak az árai. Én most tiltattam le pl. a bankkártyám mert elveszett. 13000 Ft-ért. Évekkel korábban ez ennek kb. a fele volt ha jól emlékszem.
2017. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!