Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszerben mennyire...

A Kádár-rendszerben mennyire volt elfogadott dolog a pszichológia és a pszichiátria? Mennyire jártak az emberek pszichológushoz vagy pszichiáterhez és milyenek voltak az elmegyógyintézetek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Sztálin "burzsuj áltudomány"-nak tartotta a pszichológiát.

2017. ápr. 18. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Kádárról el szoktam mondani sok rosszat, de egy valamit nem vitatnék el tőle. Leszámolt a Stalinizmussal legalább.


Elfogadottnak mi az hogy elfogadott? Hétköznapi dolog volt mint bármikor , a diktatúra csak az államot képezte itt már, ha nagyon szigorú tárgyilagossággal tekintem.

2017. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem nagyon működhetett, ha Hitler is szabadon járt...
2017. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
2-es: keress már rá, Hitler meddig élt és a Kádár-korszak mikor kezdödött - és akkor rájössz, hogy mekkora hülyeséget írtál!!!!!
2017. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom akkoriban az orvosok munkájába nemszóltak bele. Akkoriban is voltak elmegyógyászati klinikák, ezeket a rendszerváltás után zárták be, azóta elég sok olyan hír jelenik meg a sajtóba és a TV be hogy nemszedi a pszichiátriai beteg a gyógyszereit és neki támad a szüleinek vagy éppen idegeneknek vagy akár a saját gyerekének. Sajnos azt kell mondanom hogy a Kádár idejében jobb volt a helyzet mint manapság.
2017. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rossz a kategória. "Elfogadott" akkor lehet valami, ha esély vagy példa van az üldözésére. Én inkább azt mondanám, hétköznapi, vagy közönségesen normális dolog volt. Akinek szüksége volt rá, igénybe vette (vehette), akinek meg nem, nem foglalkozott vele.
2017. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el Benedek István: Aranyketrec című könyvét.

Ez ugyan még a Kádár-rendszer előtt íródott, de sok mindenre rávilágít. És rendkívül olvasmányos.

2017. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!