Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizet valaki 120 ezret...

Miért fizet valaki 120 ezret egy albérletért, még ha meg is teheti?

Figyelt kérdés

Teljes pénzpocsékolás.


Miért nem gyűjt valaki inkább egy saját lakásra ennyi pénzből?

Erre volt jó az egykulcsos adó,hogy mások így kidobálhassák a pénzt az ablakon?


2017. ápr. 23. 18:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

Nyugaton legalább nem valóságtól elrugazkodottak a bérlés árak.


Itt meg már nemcsak a saját lakás luxus,hanem a bérlés is.

Pont az ilyen sok,buta sznob embertől,akinek ha egy kicsit jobban megy,akkor már szórja a pénzt,és kiad ugyanazért az albérletért többet is.Mert akkora arca van.

Ezt meg kihasználja a sok bérbeadó.

2017. ápr. 23. 18:43
 22/69 anonim ***** válasza:
87%

Most neked amúgy mi bajod van, kérdező?

Mert még mindig nem értem. Mindenki szeretne a lehető legjobban kijönni anyagilag. Ha nem tudja kiadni 120-ért és panaszkodik, akkor majd belátja és lejjebb viszi az árat.

De neked ehhez mi közöd van, hogy a másik mit csinál a sajátjával?

2017. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
75%
Balázska mégegyszer, olyan olcsóak úgy sem lesznek az albérletek hogy a segélyből el tudj költözni anyádéktól, de ha még sikerülne akkor sem állnának szóba veled a lányok mert messziről látszik hogy egy lúzer aggszűz vagy.
2017. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
0%
van 15 kerületben 7-9 millás lakások is panelban
2017. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
a társadalom bedumálta az emberek fejébe hogy amint melózni kezdesz költözz el különben gyerekes leszel....valakik pénzért(sok megspórolt pénzért úgy értem) bevállalják hogy esetleg páran gyerekesnek nézik őket...ha meg muszáj dolog az albérlet(tanulás melo miatt messziről költözik Bp-re)akkor bár sok utálkozónak fájdalmas dolog de el kell ismerni hogy Bp menő hely érdemes alapból itt élni....
2017. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
14%

#25

Anyuci pici fia lánya próbálja magát ezzel hitegetni hogy egészséges dolog 40 éves korodig anyádék nyakán élni de a valóság az hogy ez teljesen beteges. Ha nincs más megoldás akkor még érthető de akinek van választása és inkább otthon marad azzal valami komoly gond van.

2017. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

Itt az élő példa, hogy miért kéne alapvető közgazdasági ismereteket oktatni az iskolában...


Elmagyarázom:

Állításoddal ellentétben lakást bérbeadni egy befektetés: azt a lakást meg kell vásárolni nem kevés pénzért, illetve karban kell tartani. Nagyobb befektetés mint, néhány éve, mert az ingatlan árak is nagyobbak.


Azt kifejtenéd, hogy az egykulcsos adónak mi köze van ehhez az egészhez? Mert nekem nem teljesen jött át.


Az albérletek árképzése pedig pofon egyszerű:

Ha van olyan, aki kiveszi a lakás 120 ezerért, akkor annyi lesz az ára, ha nincs senki, akkor lejjebb megy. Mivel jelenleg rengeteg ember keres Budapesten albérletet, ezért van aki megfizeti sőt, még többet is. Ezzel szemben vidéki városokban, ahol kevesebben keresnek albérletet az ár sokszor a töredéke...


És még valami, amit alaptalanul állítottál: külföldön is a nagy városokban sok helyen marha drága az albérlet.

2017. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés olyan bazz, mintha én a Toyota Yarisomat el akarnám adni, feltenném a netre 1,4 millió forintért, erre te kijönnél hozzám a lakásomhoz és elkezdenél itt pattogni nekem, hogy én mit képzelek magamról, hogy ilyen drágán akarom eladni a saját kocsimat.

Hát ott rögtön pofán rúgnálak. Mit gondolsz magadról, hogy odamész a másik emberhez és meghatározod neki, hogy mijét mennyiért adhatja és veheti?

2017. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
44%

"Anyuci pici fia lánya próbálja magát ezzel hitegetni hogy egészséges dolog 40 éves korodig anyádék nyakán élni de a valóság az hogy ez teljesen beteges. Ha nincs más megoldás akkor még érthető de akinek van választása és inkább otthon marad azzal valami komoly gond van."


Na, megjött a másik is.

Komolyan, nálatok magyaroknál ez valami függőség vagy mánia, hogy folyamatosan bele akartok pofázni a másik ember életébe és meg akarjátok mindenkinek határozni, hogy mi a helyes, mi a helytelen és hogy melyik pillanatban éppen mit hogyan kell tennie?


Például, most neked mi közöd van hozzá, hogy valaki hol lakik 40 éves korában? És ha elvált a feleségétől 37 évesen és hazaköltözött? Miért ne lenne joga ott élni? A szülei háza az ő háza is, ő fogja örökölni, ha a szülei már nem lesznek.


De neked már megint mi közöd van ehhez?

2017. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
91%

26 én kibicként írok(25-os voltam) mert jól megy a sorom egzisztencia lakhatás stb téren de azért nem húzódok vissza a saját kis burkomba hanem nyitva tartom a szemem és tapasztalok ezt azt.....

én úgy tartom mindenki csinálja úgy ahogy neki tetszik.....ha azt akarod hogy hú de független talpraesett menőjenőnek nézzen karcsi meg orsi akkor fizess 100+ezreket havonta....és ne sírj pláne ne szóld le a más felfogásút.de a trendiskedők legtöbbször a támadók: betámadják a szülőknél lakó pénzkuporgatókat és a lakáskiadókat is, miközben egyszerre magasztalják és sajnáltatják magukat....egy idő után unalmas ez a jelenség

2017. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!