Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizet valaki 120 ezret...

Miért fizet valaki 120 ezret egy albérletért, még ha meg is teheti?

Figyelt kérdés

Teljes pénzpocsékolás.


Miért nem gyűjt valaki inkább egy saját lakásra ennyi pénzből?

Erre volt jó az egykulcsos adó,hogy mások így kidobálhassák a pénzt az ablakon?


2017. ápr. 23. 18:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem az albérletárak mentek fel önmagukban, hanem a lakásárak és az húzta fel az albérletárakat.


Amúgy hány milliót ér az a lakás amit 120-ért adnak ki?


120 ezres albérlet 12 hónap alatt: 1 millió 440 ezer forint. Abból 376 ezer az adó. Marad 1 millió 64 ezer.


Lakás ára legyen mondjuk 18 millió. Tehát a hozam kb. 6%.


Kockázat se minimális, időbe is kerül menedzselni, nem fizető albérlő, stb. 1 hónapban nem adod ki akkor már -0,5% hozam.


5,5% marad.


Amortizáció is van mert milyen lesz az a lakást 100 év múlva? Min. 1%.


4,5% marad.


Állampapír hozama 2,25% infláció felett.


Tehát kb. 2x annyit hoz a lakáskiadás mint az állampapír, de az állampapírral nincs semmi dolgod. Meg ez 18 milliós lakásra van kiszámolva ha többet ér a lakás akkor kevesebb mint kétszeres a haszon.

2017. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos fogalmad sincs a gazdasági folyamatokról/közgazdaságról.

Még egy vidéki nagyvárosban is gyerekjáték kiadni egy lakást, nemhogy a fővárosban.

A kereslet-kínálat dologról hallottál már?

Amennyiben van fizetőképes kereslet a lakásra emelkedni fog az ára, még vidéken is kivételes helyzetben vannak a lakás tulajdonosok, nyártól egészen őszig naponta többen is jelentkeznek a frissen meghirdetett helyekre.(Egyetemisták nagyrészt.)

Ameddig ez így van emelkedni fognak a bérleti díjak.

(Abba most ne menjünk bele, hogy a CSOK miatt a lakások ára emelkedik és ez húzza az albérlet árakat is, illetve a kormány által bevezetett bérminimum, minimálbér emelkedés is "jótékony" hatással volt.)

2017. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az a Balázska,bár már pár kérdésnél láttam,hogy itt mindenki Balázska,aki bizonyos kérdéseket feltesz.

Először lehet vicces,de már inkább kellemetlen.


Mint írtam,többször is,nekem nem azzal van a bajom,ha valaki albérletben van.

Azzal sincs bajom,ha valaki a szüleivel lakik,mert neki az jó,kényelmes,stb.


Nekem azzal van a bajom,hogy egyes emberek,akik jól jártak az adó átlakaítása miatt a + jövedelmüket arra használják fel,hogy feltolják az ingatlanpiacot,amikor másra is használhatnák ezt a pénzt.

Ezzel nem azt akarom megmondani ki mire költse a pénzét,még mielőtt valaki ezzel jön,hanem azzal a sznob mentalitással van bajom,amikor valaki direkt arcoskodva annyit tesz,hogy "én ezt is megtehetem"


Nekem azzal sincs bajom,hogy mindenki ügyeskedni akar,drágábban kiadni a lakását.

Gondolom mindenki minél drágábban szeretné.


A bajom a buta mentalitással,és a 0 üzleti érzékkel van.

Az,hogy egyes emberek adókedvezményt kapnak és arra használják fel,hogy sok más ember lakhatási lehetőségeit megnehezítik.


Szerintem mindenki szemét jogosan szúrhatja ez,mivel a többkulcsos adó megszüntetése miatt más adókat is fizetniük kell az alacsonyabb keresetűeknek.


Ezzel gyakorlatilag a több ingatlannal rendelkező,gazdag emberek járnak jól,akiknek teljesen mindegy hogy 80 vagy 120 ezerért adják ki a lakásukat,mert mindkettő elég jó kis mellékes jöveledem.


Egyfajta tesztnek is felfogható volt,adj egy kis hatalmat valakinek(lásd adókedvezmény),és nézd meg mire használják.

Meg is lett az eredménye,ebből is látszik,hogy mennyi sznob ember van az országban.

Csak a sznobságukkal maguknak sem tesznek jót,mert többet fizetnek egy bérlésért,mint eddig.


Ha én ilyen helyzetben lennék,biztos nem így viselkednék..

De úgy látszik ezzel egyedül vagyok..

2017. ápr. 23. 21:28
 34/69 A kérdező kommentje:

Az albérletárak és a lakásárak is összefüggenek nyilván.

Azért lettek magasabbak a lakásárak,mert akik akik jól kerestek,azok még többet tudnak fizetni érte.

Ki járt jól ezzel?A gazdagok,akiknek több lakása van,vagy vállalkozásuk.

A többieknek pedig csak egyre nehezebb a lakhatás.


Sajnos mindenki felfelé nyal,lefelé tapos,ez jellemzi a teljes magyar társadalmat..

2017. ápr. 23. 21:30
 35/69 A kérdező kommentje:

Igen,a CSOK is felnyomta az árakat...

Pontosan erről szól az egész,egyeseknek minden jobban,könnyebben elérhető,még a többséget egyre jobban nyomják lefelé,pont az ilyen sznob mentalitás miatt,"mert miért ne tehetném meg".

2017. ápr. 23. 21:31
 36/69 anonim ***** válasza:

#35

Kérsz anyádéktól pénzt, keresel egy prostit elveszted a szüzességed, keresel valami okádék retket csinálsz neki 3 gyereket és neked is lesz 10+10 milkód kecóra, csak ugye kéne ehhez meló is mert segélyből azért cinkes lesz a dolog balázska.

2017. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:

"Állításoddal ellentétben lakást bérbeadni egy befektetés: azt a lakást meg kell vásárolni nem kevés pénzért, "


Hát igen,10 évvel ezelőtt megvett egy lakást 10 millióért,ami ma 15 milliót ér.

Amint 10 éve 80 ezerért adtak ki,ma 120 ezerért..csak közben ez a lakás még mindig ugyanazon a helyen áll,ugyanabban az állapotban van,nem költöttek rá milliókat,max pár 100 ezer 5 évente kifesteni.


Én értem én,ez nagy biznisz azoknak akik már eleve rendelkeztek lakással,és könnyebb jutottak hozzá,mint azok,akik ma szeretnék megtenni ugyanezt.


De miért ér egy lakás ma 5 millióval többet,mint 10 éve,amikor "idősebb lett"?


Azért,mert az állam kitalálta az egykulcsos adót,és sokan teljesítmény nélkül jutottak "értékesebb lakáshoz".

2017. ápr. 23. 21:36
 38/69 anonim ***** válasza:
leírták már ezerszer. Nagyobb a kereslet. Ha van egy lakásod és van 15 millióért is egy csomó jelentkező nem fogod 10-ért eladni.
2017. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

És ezek az emberek,akiket előnyökhöz juttattak végletekig ki is használják azt,hogy lesz aki megfizeti.


Sokan nem azért laknak otthon,mert annyira szeretnének,hanem azért,mert egy havi fizetést elkérnek egy lakásért,ami eddig csak félhavi fizetés volt..


És akkor utána jönnek a kritikák,hogy a "fiatalok nem önállósodnak",társadalmi problémák,kivándorlás,népességcsökkenés,nyugdíjrendszer összeomlása.


A végletekig kizsigerelni,önzően a magam hasznára menni,erről szól az egész élet,csak akkor nem kell siránkozni a társadalmi hatásaitól..

2017. ápr. 23. 21:40
 40/69 anonim ***** válasza:
100%
#12: A bérbeadónak teljesen mindegy, hogy mennyiért adja ki? Most komolyan, te melyik bolygóról jöttél? Már miért lenne mindegy a bérbeadónak, hogy mennyi a bevétele?
2017. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!