Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizet valaki 120 ezret...

Miért fizet valaki 120 ezret egy albérletért, még ha meg is teheti?

Figyelt kérdés

Teljes pénzpocsékolás.


Miért nem gyűjt valaki inkább egy saját lakásra ennyi pénzből?

Erre volt jó az egykulcsos adó,hogy mások így kidobálhassák a pénzt az ablakon?


2017. ápr. 23. 18:13
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, írtad, hogy " Ha lenne lakásom én biztosan olcsóbban adnám ki,piaci ár alatt,és akkor mindig lenne biztos bérlőm,aki fizet is."


...

Ha nekem is lenne egy felesleges lakásom... Úgy, hogy az kb tényleg felesleges, és lenne biztos munkám, bevételem, szóval nem annak a lakásnak a kiadásán múlna az életben maradásom, akkor alapvetően én is azt mondanám, hogy nem horribilis áron adnám ki. Viszont látom amit látok, és tapasztalom az életet...:


Hányszor, de hányszor hallani a hírekben, hogy lerombolják a lakást az albérlők, nem fizetnek, sőt rosszabb esetekben még ki sem lehet őket rakni, mert a törvény őket védi, nem a tulajdonost...

Én ezek után -ha ölembe pottyanna egy plusz lakás- még talán kiadni sem merném! De ha viszont kiadnám, akkor biztos hogy bejelenteném a kiadást, és elmennék ügyvédhez, meg minden részletre odafigyelnék, hogy biztonságban kiadhassam azt a lakást. Ezek a dolgok pedig időbe és pénzbe kerülnek, szóval indokolt, hogy beépíteném a bérleti díjba...


Ha kell valakinek annyiért, akkor kell neki, ha nem, akkor elgondolkozom, hogy lemegyek árban. Tudod, kereslet-kínálat. Sajnos ez így megy.


Belőled pedig sajnos süt az irigység, nem az a bajod, hogy magasak az albérleti árak, hanem hogy nem tudod vagy nem vagy hajlandó megfizetni, más meg igen. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója érik. Én sem tudom megfizetni, vagyis egy darabig biztos tudnám, de egy idő után nyilván nem...szóval én sem veszem őket igénybe, továbbá nem vagyok hajlandó gazdagítani őket, van már nekik elég... De legalább nem nyafogok és nem irigykedek...

2017. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

,,Hányszor, de hányszor hallani a hírekben, hogy lerombolják a lakást az albérlők, nem fizetnek, sőt rosszabb esetekben még ki sem lehet őket rakni, mert a törvény őket védi, nem a tulajdonost... "

Ilyen nincsen. Elég könnyen ki lehet rakni az albérlőket a lakásból. Nem csak a tulajdonosok tudják kirakni, hanem a szomszédok is kötelezhetik költözésre, ha olyan az életmódjuk. Amikor lerombolják a lakást az olyan életmóddal is jár, amivel jogilag már simán ki lehet költöztetni őket. Legtöbb ilyen esetben viszont az albérlet feketén ment, nem volt bejelentve, stb, így, ha a tulaj nem akarja megütni a bokáját akkor nem tereli az ügyet jogi útra. Hivatalosan be van jelentve, van rendes szerződés akkor bármilyen nehézség nélkül kilakoltatható az albérlő.

2017. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:
Hát hidd el,aki 120-150 ezer Ft között vesz ki egy albérletet,az nem fog lerombolni semmit.
2017. ápr. 24. 15:55
 64/69 A kérdező kommentje:

Itt nem a "gazdagság" zavaró,hanem a butaság.


Amint több pénzük van,már elszórják ilyen hatalomfitoktatásra,hogy "az enyém lesz a jobb albérlet,mert nekem több pénzem van",a hülye meg gyakorlatilag nem jön rá,hogy csak a saját zsebéből húzza ki a pénzt,nem máséból..

2017. ápr. 24. 15:57
 65/69 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem,hogy a tulajdonosok miért gondolják,hogy ha valakinek több lett a fizetése,akkor ő többet is elkérhet ugyanazért a szolgáltatásért.


Ez sajnos tömeges jelenség,és a többség hülye,irányítható,így szedik ki a pénzt a zsebükből.


Ha senki nem venni ki 120-ért,csak 80-ért,akkor is kiadnák idővel,mert csak ott állna üresen,fizetni kellene a közös költséget.


Nem lenne bajom,ha olyan szolgáltatást nyújtanának,amibe befektetni kell,de ez egy egyszeri befektetés,vettek egy lakást.

Ráadásul sokaknak nem ez az egyedüli ingatlana,és akkor én még ezeknek fizessek még többet ugyanazért,amiért eddig?

2017. ápr. 24. 16:08
 66/69 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem butaság. Ha valakinek lakás kell az kivesz egyet, annyiért amennyi pénze van rá és olyat ami az igényeinek megfelel. Az hogy te segélyből soha nem tudod ezt megtenni az a te bajod. De az ilyen életképtelen lelki nyomorékok jó helyen vannak a mamahotelban. Aki meg kicsit is életképesebb dolgozik és elköltözik. Lehet hogy nem tud egyből egy egész lakást kivenni, de a normális embereknek vannak barátaik haverjaik ismerőseik vagy épp egy csajuk pasijuk, és azokkal összeköltöznek mert még mindig jobb mint mutterékat kerülgetni a másfél szobában amikor épp kamatyolnak. Aztán ha megszalad a szekér vagy komolyra fordul egy kapcsolat vesznek maguknak egyet hitelre és elvannak.
2017. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:

Nézd,veled nem kívánok kommunikálni,mert csak viszed a magadét,ami nem is a témába vág.


Barát,haver,csaj,pasi,stb.


A kérdésem nem arról szólt kivel vagy hányan vesznek ki lakást,te pedig itt viszed a mamahoteledet.

Gondolom te lenézed az ilyen embereket,a te dolgod.

Bár nem értem miért kellene az embernek a szüleit kerülgetni,neked valszeg elég gáz szüleid lehetnek,ha neked kerülgetni kell őket.

Mások meg mondjuk a haverjaikat nem szeretik "kerülgetni".


Szóval légy szíves ne rajtam,és ne ebben a kérdésben vezesd le a frusztrációidat,vagy ne itt alázz meg másokat,éld ki magad máshol,ha lehet,köszönöm!

2017. ápr. 24. 16:59
 68/69 A kérdező kommentje:

Mellesleg semmit nem tudsz rólam,de egyből segélyen élőnek tituláltál.

Másrészt korábbi kommentedben,te a közmunkát azonosítottad a segéllyel,ezzel kb megalázva embereket,akik ilyen formában dolgoznak.


Lefogadom más kérdésben meg az mellett kampányolsz,hogy igen is jó a közmunka,mert jobb,mint a segély.

Itt bezzeg kb egy szintre teszed az embereket.


Pontosan tükrözöd az átlag magyar lenéző,eltaposó,lesajnáló mentalitást.

Ez megérne egy másik kérdést is,a hozzád hasonló emberek,de a kérdés nem erről szólt..

2017. ápr. 24. 17:02
 69/69 anonim ***** válasza:
Baromságnak tartom a közmunkát. Többe kerül a sok életképtelennek napközit biztosítani mintha odaadnák nekik csak úgy a pénzt. És igen a közmunka is segély csak az életképtelenek napközijében meg kell jelenni naponta pár órára gereblyetámasztásra.
2017. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!