Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a CEU elköltözne Bécsbe...

Ha a CEU elköltözne Bécsbe vagy prágába, az jó megoldás lenne? Ott befogadnák őket?

Figyelt kérdés

Nyilatkoztak a CEU-ról, hogy lehet kívánatos lenne elköltözni Bécsbe vagy Prégéba, csak a könyvtár maradna itt, bár az nem tudom minek. Nem életszerű, hogy előadás után leugrik Bácsből Pestre egy hallgató. Ennek a hírnek nagyon megörültem, mert így a vita mindkét fele jól jön ki.


Maygarországon egyébként sem illik bele a környezetbe egy liberális "agymosoda", aki ismeri a ceus diplomamunkákat tudja miről beszélek. [link] Itt hosszú ideje és várhatóan legalább ennyi ideig jobb oldali, keresztény kormány van, ezeknek az értékeknek mindenben ellene megy a liberális, politikailag, vallásilag is. Ráadásul nem is felelnek meg a magyar törvényeknek. Viszont, ha elköltöznének Bécsbe vagy Prágába, akkor elmulna az a nem életszerű, helyzet ami most fennáll. Kérdés, hogy ezek után, hogy fantomkampusza van usában illetve a forrásaikat nem fedik fel, megengednék-e Bécsbe vagy Prágába, hogy működjenek. Remélem igen.


2017. ápr. 29. 16:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%

[link]


MTA álláspontja.


Te, mint egyetemet nem látott,felsőoktatás működőséről semennyire sem tisztában lévő és 888 forrásra hivatkozva, gondolod úgy, hogy a véleményed releváns az adott témában.


[link]


Gratulálok kérdező.


Ha ilyen jól informált vagy, megmondanád, hogy az alábbi területeken milyen diplomamunkánk születtek és melyeket tanulmányoztad:


PhD in:


Network Science

Mathematics and its Applications

Economics


Ugyanis ezt írtad:

"aki ismeri a ceus diplomamunkákat tudja miről beszélek".


Ebből arra lehet következtetni, hogy te ismered a CEU-s diplomamunkákat, már ha tudod miről beszélsz.



Mesélj még!



[link]


Külföldön működő amerikai egyetemek, van pár tucat amely csak külföldön folytat oktatási tevékenység.

2017. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

(#21-es vagyok.


"Mesélj még!" utáni részt ki akartam törölni.


Nem akartam arra is rákeresni, hogy ezekből hány egyetem folytat csak külföldön képzést és Amerikában csak akkreditálva van, de számos ilyen van.)

2017. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
14%
Minél messzebb, annál jobb.
2017. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

"Gender szak? :DDD"


Íme pár szak a CEU-ról (mivel nem feltételezem rólad, hogy tudsz angolul, lefordítotam neked):


Globális gazdasági kapcsolatok

Összehasonlító történettudomány

Nemzetközi kapcsolatok

Filozófia

Szociológia, szociális antropológia



"Maygarországon egyébként sem illik bele a környezetbe egy liberális "agymosoda"


A jelenlegibe, amit a hozzád hasonló, beszűkült, manipulálható csürhéből felkapaszkodó kormány vezet, tényleg nem. Az ő elképzeléseiknek kevéssé felel meg az, hogy itthon az emberek szociális antropológiát tanuljanak, és a végén még olyan kormánykritikus tanulmányokat írjanak a feudálisan kormányzó fideszről, ami világszerte felkeltheti az értelmiségi emberek érdeklődését.



"Itt hosszú ideje és várhatóan legalább ennyi ideig jobb oldali, keresztény kormány"



Hosszú ideje? Nem a 40 évnyi szocializmusra gondolsz, ugye?


Várhatóan legalább ennyi ideig? Optimista jóslat.


Keresztény kormány? Az amúgy micsoda? Ami olyan keresztény alapértékekre épül, mint a "Ne hazudj!" és "Ne lopj!", ugye? Meg ami nem fogad be szír őskeresztenyeket, de kiad egy keresztényt ölő baltás gyilkost a muzulmán Aerbajdzsánnak, ahol felmentik (itt a sztori, ha nem ismernéd, gondolom a 888-as buborékvilágodba nem fér bele: [link] meg ami gratulál Erdoğan elnöknek, aki épp visszaiszlamizálja az országát a középkorba, és a leggátlástalanabb európai kiskirály Orbán mellett, aki szintén állandóan zsarolja Brüsszelt. Ezek a keresztény kormány jellemzői, ugye? Vagy attól keresztény, hogy benne van a kereszt az emblémájában, meg önti a pénzt az egyházi iskolákba? Sosem értettem amúgy, mi kőze egy pártnak a valláshoz, ezt a kettőt már elvileg 200 éve szétválasztottuk, a kormány feladata az ország működtetése. De neked ezt nyilván hiába magyarázom.


Még annyit az egyetem-témához, hogy 1. azért "jogszerűtlen", mert kitalálták, hogy nem felel meg egy olyan törvényi kitételnek, amit UTÓLAG hoztak meg (ezt sem én mondom, hane a CEU rektorhelyettese), vagyis mondvacsinált az egész, és ebből az következik, hogy Mo.-n az jogszerűtlen, ami épp ellentétes pártunk és kormányunk érdekeivel, 2. nem azért pécézték kina CEU-t, mert az a liberalizmus fertője lenne, hanem ez egy szimbolikus lépés, amivel meg lehet nyerni a hozzád hasonló szervilis, buta embereket, mivel a fidesznszimbólumokkal politizál, nem tényekkel. Felreértés ne essék, az ELTE-n és más egyetemeken is vannak olyan szakok, mint a CEU-n, amik ilyen liberális "mételyek" Orbán szerint, csak egyrészt azért nem fogja megtámadni az ELTÉ-t, mert Eötvös Lórándot nem lehetne a Nemzetközi Globális Háttérhatalom embereként beállítani, másrészt ezzel nem 1500, nagyrészt külföldi diák és pár tucat ķülföldi előadó érdekeit sértené, hanem a magyar egyetemisták és értelmiségiek nagyon nagy részét, százezreket, ha már végzett diplomásokat is beleszámolunk. Neki nem fontos, hogy a valóságban kicsoda a Soros György nevű személy (különös arrogancia őt megámadnia annak az OV-nak, aki maga is az ő ösztöndíja segìtségével tanult), neki az számít, hogy legyen egy ellenségkép, egy "Feindbild", ahogy a németek mondják, ami mögé a sok hülye beállhat háborogni. Ugyanis a diktatúrát a vészhelyzetek termelik ki, mivel az emberek akkor a legbefolyásolhatóbbak, ha félnek, ha úgy érzik, nem uruk a sorsuknak, ezért ilyenkor nagyobb eséllyel szavaznak a "megmentőre", aki ezért vészhelyzetet hazudik akkor is, ha az nincs (ajánlott film: V, mint Vérbosszú. Kicsit egyszerű, meg popkulturális, de neked jó lesz. Ajánlott irodalom: George Orwell, 1984). EZÉRT nagyon kellemetlen nekem, és még nagyon sokaknak, hogy a hozzád hasonló embereknek is ugyanannyit ér a szavuk szavazáskor, és ezért megy el szép lassan minden értelmesebb ember az országból. Mert az ország egyre jobban kezd hasonlítani egy olyan általános iskolai osztályra, ahol lakhely alapján vannak egy közösségben az emberek, és ahol 4-5 értelmes, haladni vágyó, intelligens ember folyamatosan szív és nem tud kibontakozni 25 hülye, agresszív proli, és egy begyöpösödött, nárcisztikus, cezaromán igazgató miatt.

2017. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%
Bocs a néhány elgépelésért, tabletről nehezebb. Zárógondolatként még annyit tennék hozzá, hogy ha szerinted a kormány ilyen mondvacsinált okok miatt csúcsminőségű egyetemeket zárathat be, akkor neked valahol Ázsiában lenne a helyed, esetleg egy észak-afrikai muzulmán országban, nem itt. Én szeretnék Európához tartozni, és nem úgy élni, ahogy egy pöffeszkedő kiskirály diktálja, és nem hagyni, hogy a képviselők, akik elvileg a nép szolgái, földesurasdit játsszanak egy négyévente odadobott rezsicsökkentésért cserébe. Sajnos amilyen az ország, olyan a vezetés.
2017. máj. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%

Én egyetértek a kérdezővel: Magyarországról egyre inkább kilóg a CEU.

Magyarország sajnos egy vicc már Európa közepén (de viccnek is elég gyenge sajnos).


Egy olyan országban, ahol egy erőszakos, bigott, nacionalista KISEBBSÉG ilyen rémuralmat építhetett ki magának a TÖBBSÉG fölött, ahol a választásokon már 45%-ból csinálnak kétharmadokat maguknak, ahol kiskirályok, oligarchák, maffiavezérek kezében a gazdaság, a földek, ahol amúgy is csak abból lehet vezető és gazdag ember, akik a miniszterelnök veje, legjobb barátja, titkos tanácsadója, haverja, ahol gázszerelők gazdagodnak meg állami pénzeken egyik napról a másikra, ahol írd és mondd MINDEN a gátlástalan, unortodox és illiberális hatalom kezében van, egy nyugati szellemiséget képviselő egyetemnek már lassan tényleg nincs keresnivalója.


Fél millió magyar már elmenekült külföldre az elmúlt években, az a 2-3-4, vagy épp 8 millió, aki szeretne szabad országban, szabadon élni, minőségi oktatásban részesülni, követheti a példájukat.


Ott kellene hagyni az egész szemétdombot annak a két millió FidASS-tagnak és FidASS-szavazónak, aki szemétdombbá tette, és aki élvez is a szemétben hemperegni.


Én hála Istennek határon túli magyar vagyok, és életemben először gondolom azt, hogy Trianonnak, amitől a családom generációkon át szenvedett, néha még haszna is van. Ha most Magyarországon kellene élnem, kifordulna a belem attól, ami ott nap mint nap zajlik, és azoktól a hülye, agymosott millióktól, akik gyávák tenni ellene, és hagyják, hogy két millió megvezetett kretén szavazata döntsön a jövőjükről, taszítsa egy cinikus és a nemzeti mellveregetés álcája mögött mélyen haza- és nemzetáruló hatalom kezébe Magyarországot!


Én egész életemben büszke magyar voltam, most is az vagyok. A nemzetemre változatlanul büszke - de az anyaországom miatt ég a pofám, mint europér szellemű embernek. Szégyellem, hogy ilyen történhet Magyarországon, őszintén és mélységesen szégyellek titeket!


Szent Istvánt nem, a Himnuszt nem, a magyar lobogót, az őseimet, az identitásomat nem, de a jelenlegi Magyarországot szégyellem, mint magyar ember.


Nem először folyik hazaárulás és nemzetárulás nemzeti színek és mellveregetés állcája mögött, de ezúttal is igaz: aki országa, nemzete jövőjét adja el (sokszor titkosítva), az a se...ggébe is dughat nemzeti szalagot, akkor is hazaáruló. Ez a kormány az!


Nagyon remélem, hogy ha a CEU-nak mennie kell, Erdélybe jön (hívják is!), nem pedig Bécsbe.


Magyarországon pedig nyisson kirendeltséget a Moszkvai Állami Egyetem. Az államközi szerződéssel (meg a kétszáz évre való titkosításával a magyar emberek elől) biztosan nem lesz gond!

2017. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
78%
Sok helyen befogadnák őket, nem a CEU van igazából veszélyben. Ellenben rengeteg külföldi tanul itt a CEU-n, és ezek viszik a pénzüket is, és ott költik el. Persze a magyar gazdaság olyan erős, hogy mindent megengedhetünk magunknak.
2017. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
18%

26-os tipikus agyhalott liberó. :D

Látom a tények világától teljesen elhatárolódsz, kedves. :D

2017. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%

"Látom a tények világától teljesen elhatárolódsz, kedves. :D"


Érvelni is szabad, nem csak jártatni a szadat. Mondd el, miben nincs igaza, vagy miben nincs mondjuk nekem igazam (az előtte kettővel válaszoló vagyok).

2017. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ezek után, hogy fantomkampusza van usában"


Semmilyen kampusza sincs az USA-ban. Nincs is rá szüksége. Érdekes módon Kovács kormányszóvivőnek sem hiányzott, amikor ott szerezte Phd diplomáját.

2017. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!