Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa, hogy Magyarországo...

Nem furcsa, hogy Magyarországon nem lehet inni munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én voltam Németországban kiküldetésen, az első nap letett az egyik kollégám az asztalomra egy sört.Kérdeztem, mi ez.Ő meg mondta,hogy hát sör és kérdezte,hogy a magyarok nem isznak sört vagy mi.


Aztán, hallottam a pisszenéseket, azt amikor kinyílik a sörös doboz.Mindegyikük itta, még a nők is.


Amikor meg onnan jöttek kiküldetésre Magyarországra, hozták be a sört az irodába és mindenki értetlenül nézett rájuk.De, nem nagyon zavartatták magukat, csak azért is megitták.

Aztán halkan mondtuk nekik,hogy itt ilyesmit nem szabad,de nem igazán értették,hogy miért.Szerintük ennyi sör kell a munkához,olyan, mint az autónál a gyújtás.



2017. máj. 12. 20:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hatodik éve nyomom Németországban, de most hogy mondod, feltűnt, hogy eddig egyetlen részeg embert sem láttam. Alkeszt, akin látszik, hogy az, azt láttam, de momentán az se volt részeg. Van egy öreg kollégám, elmúlt 80, de még bejár dolgozni. Évtizedek óta minden nap benyom a reggeli mellé egy üveg sört. (A többi étkezésének nem vagyok tanúja, de gyanítom, ott is hasonlóképpen jár el.)
2017. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Én vezetés közben is megiszok egy-egy sört.
2017. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

"feltűnt, hogy eddig egyetlen részeg embert sem láttam."


Az igen. Csak menj ki egy nagyobb pályaudvarra és bőven fogsz látni. Vagy járj végig egy S-Bahn szerelvényt, amikhez szériatartozék legalább egy hullarészeg alak, aki szétterülve fetreng. Berlinben lakok, de ugyanezt láttam Hamburgban és Kölnben is már, szóval valószínűleg nem helyi sajátosság, de miért is lenne, alkoholisták mindenütt vannak.


A kérdés amúgy szerintem kamu, legalábbis a megfogalmazás nekem túl meseszerűnek tűnik. Jaj kimentem kiküldetésre, de jött a kultúrsokk, hogy sört isznak az irodában, aztán jaj minő csoda, ők is jöttek kiküldetésre, és a kultúrsokk hogy itt meg nem isznak sört. Őrület! Ugyan már. A koncepcióban viszont van valami, főleg délen például bevett szokás a reggeli sör. Az, hogy munka közben lehet-e inni, cégtől függ (és beosztástól nyilván), én például voltam itt egyetemen, most egy cégnél dolgozom, de sehol nem tapasztaltam ivást munka közben. Van a Feierabendbier, ami viszont általános, bár ez is inkább fizikai munkásokra jellemző, azaz hogy hazafelé a vonaton kibontanak egy üveg sört.

2017. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy Németországban ez mennyire általános, vagy mennyire munkahely függő, de abban biztos vagyok, hogy nálunk ez nem működne.
2017. máj. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
55%

Még ha igaz is a sztori (amiről süt, hogy nem az) akkor sem működne, elég csak megnézni az eddigieket:


1. Dohányzás, amíg be nem tiltották, addig csak azért is mindenki füstölt ahol csal lehetett és azzal jött hogy "joga van hozzá".

2. Petárdázás, azt is egyszer engedélyezték, onnantól mindenki tonnaszámra dobálta mint a bolond mert szabad.


Amúgy építőiparban simán piál a melósok 90%-a, ebből 50% folyton totál részeg, meg is látszik a munkájukon.

2017. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Egyébként szerintem nem frucsa, ha kis mennyiséget engedélyeznek. Németországban pl. azt hiszen valamennyi alkoholt vezetés előtt is lehet fogyasztani. Viszont azért kicsit kérdéses ez a "jobban megy a munka tőle" dolog. Ez nekem ilyen alkoholizmus kiindulópontja helyzet, de lehet, hogy csak én vagyok túl szigorú ilyen kérdésekben.
2017. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!