Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vehet az egyház óvodákat...

Miért vehet az egyház óvodákat és általános iskolákat?

Figyelt kérdés

A 3-6, de még az általános iskolás 7-10 éves gyerekek befolyásolhatóak. Márpedig ha arra kötelezik őket hogy imádkozzanak, templomba járjanak, hittanra járjanak, higyjenek, az egyház befolyása alá kerülnek. És ezt el kell kerülni. Mindenki hisz amiben hisz. Ha valaki Istenben, valaki Allahban, valaki Buddhában ( bár ő nem isten, szóval kicsit kilóg a sorból ), valaki Zeuszban, valaki semmiben, valaki pedig a mikrohullámú sütőben​, akkor abban. Ebbe senkinek nincs beleszólása.

Mégis miért vásárolhat az egyház óvodákat és általános iskolákat, hogy befolyásolhassa a gyerekeket?


2017. máj. 18. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Az egyház megveszi, felújítja az intézményt, minőségében javítja az oktatást és tárt karokkal várja a diákokat. Mi ezzel a probléma? Baj, hogy valaki az oktatás erősítésére törekszik? A KDNP legalább csinál valamit a haza érdekében..
2017. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

Szerinted nem járnak ateista gyerekek vallásos suliba? Szerinted később nem tudják eldönteni akarják e ezt, vagy sem?

Attól még, hogy neked nem tetszik, van akinek tetszhet. Káros hatása aligha van.

2017. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Na vajon miért?

Egy Fidesz által irányított, szektás országban vajon mi lehet az ok?

2017. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

"A KDNP legalább csinál valamit a haza érdekében.."


Hú most majdnem visszaköptem a vacsit...:D


A KDNP-nek ehhez amúgy mi köze?


akinek nem tetszik az egyházi iskola, az nem íratja oda a gyerekét és kész.

Amúgy az kétségtelen, hogy az egyház jobban fenn tudja tartani az iskoláit, mint az állam.

2017. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel csak az a baj,. hogy az egyházi iskolák magasabb támogatást kapnak, mint az államiak. A csak papíron létező pártnak, a KDNP-nek fontos csak.
2017. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

#1


Mondjuk az a probléma, hogy a pénzt tőlünk kapja az egészre.

2017. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Magyarország szerintem nagyrészt Keresztény, nem értem miért ne lehetne nagyrészt Keresztény iskoláink is?!

Illetve 2 fajta egyházi iskola van. Az egyiket már hosszú idő óta az egyház vezeti és ott megkövetelik a vallási nézeteket. Illetve a másik, amelyet később vett át, ahol hittan helyett lehet ETIKÁT is tanulni. Szerintem mindkettő hasznos.

2017. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
én üdvözlöm ezt a tendenciát
2017. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Mert van pénze.
2017. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert van rá pénze az államtól. Illetve , tőlünk. Pesze, ezért meg is "dolgoznak".
2017. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!