Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért ilyen tájékoz...

Az emberek miért ilyen tájékozatlanok?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy az embereket nem érdekli a politika, ezért nem foglalkoznak vele. De hogy mennyire tájékozatlanok, az egyszerűen hihetetlen. Beszélgettem szüleimmel és nem tudták fél évnél korábbi politikai botrányt mondani, de nem tudták megmondani hogy ki a pártok miniszterelnök jelöltje ( a Fideszt és a jobbikot eltalálták, mivel az nem változott az elmúlt években ). Az anyám a jobbik néppártosodásáról se tudott. A Momentumról egyikük se tudott semmit, az apám "tájékozottabb" a politikában, neki rémlett hogy valami a népszavazással kapcsolatban volt. A pártok jelöltjeiről, programjairól szintén semmit nem tudtak mondani. És nem öregek, 50 körüliek mindketten.

Ráadásul ez általános, nem csak náluk volt ez. Az én körömben is, a fiatalok fele semmit nem tud a politikáról, a fele pedig tájékozatlan és csak egy-egy ügyet tudnak kiemelni, gyakran azt is hibásan ( nem tudják az előzményeket vagy az ügy menetét, a résztvevőket és a körülményeket ). A legtöbben nem is tudnak állást foglalni a politikai kérdésekben, csak bizonyos ügyekben ( EU-tagság, Oroszországhoz való kötődés, migráns-válság és hasonlók ).


2017. jún. 21. 15:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ez van, de nem is kell mindenkinek mindenről tudnia viszont itt a lehetőség, ha neked van egy favoritod akkor azt tudod népszerűsíteni ismerőseid körében.

Egyébként ha megemlíted az "Öszödi beszédet" arra biztos emlékeznek ők is, ilyen böszmeség csak egyszer történik 30 év alatt.

2017. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
ma 15:44 Tevagy a legnagyobb lúzer . Le.zarod a politikát is itt válaszolgatsz a kérdésekre. Még annyi eszed sincs hogy átásd ezt az ellentmondást. Azzal meg nem kell vagánykodni hogy házad van . Másnak is van nem te dolgozol egyedül ebben az országban.
2017. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
18:40 EGy 12 éves kisgyerek válaszát láthattuk, köszönjük
2017. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak az emberek nagy része annyit tud a politikáról hogy a baloldal betelepítené a migránsokat lebontaná a kerítést. De Orbán nem enged be migránsokat. Ezzel simán meglesz a kétharmad most is.
2017. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
ma 18:41 Mazochista vagy hogy kinem állhatod a politikát és még mindíg itt vagy? Ne kínozd magad mindenki jobban jár. Kocsid nincs azzal elfelejtettél kérkedni?
2017. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%
Ki mondta, hogy ki nem állhatom? Pusztán nem vagyok olyan buta, hogy ezzel foglalkozzam. De ha elolvasnád a válaszokat és értelmeznéd, akkor nem mondanád 20X ugyanezt. Marha unalmas az olyan emebr, aki abba köt bele, hogy minek válaszolt vki a kérdésre bla bla. Nem dicsekedem, mivel azt sem tudod ki vagyok, csak megelőlegeztem azokat az id.óta kérdéseket és következtetéseket, amiket levontál volna, ha ezeket nem írom oda. És amúgy is így látszik a különbség, gondolom neked mindezek nincsenek meg, mert aki ezeket elérti már van olyan agyi szinten, hogy nem politizál.
2017. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"EGy 12 éves kisgyerek válaszát láthattuk, köszönjük"



Aztán mégis hogy átlátja azt a logikai bukkanót amin te hanyatt vágódsz...;)

2017. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az, logikai buktató. Ne égesd már magad könyörgöm
2017. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kösz nekem mindenem megvan. De mi köze a jólétnek vagy annak hogy egyáltalán milye van mire vitte ahhoz hogy érdekli e a politika vagy nem semmi összefüggés. Sőt sokan azt mondják a legszegényebbek a legtájékozatlanabbak és legjobban irányírható réteg.
2017. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!