Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért ilyen tájékoz...

Az emberek miért ilyen tájékozatlanok?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy az embereket nem érdekli a politika, ezért nem foglalkoznak vele. De hogy mennyire tájékozatlanok, az egyszerűen hihetetlen. Beszélgettem szüleimmel és nem tudták fél évnél korábbi politikai botrányt mondani, de nem tudták megmondani hogy ki a pártok miniszterelnök jelöltje ( a Fideszt és a jobbikot eltalálták, mivel az nem változott az elmúlt években ). Az anyám a jobbik néppártosodásáról se tudott. A Momentumról egyikük se tudott semmit, az apám "tájékozottabb" a politikában, neki rémlett hogy valami a népszavazással kapcsolatban volt. A pártok jelöltjeiről, programjairól szintén semmit nem tudtak mondani. És nem öregek, 50 körüliek mindketten.

Ráadásul ez általános, nem csak náluk volt ez. Az én körömben is, a fiatalok fele semmit nem tud a politikáról, a fele pedig tájékozatlan és csak egy-egy ügyet tudnak kiemelni, gyakran azt is hibásan ( nem tudják az előzményeket vagy az ügy menetét, a résztvevőket és a körülményeket ). A legtöbben nem is tudnak állást foglalni a politikai kérdésekben, csak bizonyos ügyekben ( EU-tagság, Oroszországhoz való kötődés, migráns-válság és hasonlók ).


2017. jún. 21. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
A politika ma egyenlő a vagdalkozással, megalázással, lejáratással, ezért a legtöbb ember elfordult tőle. Ráadásul sokan látják világosan a szabad rablást, az ország kisajátítását, a saját bőrükön érzik a helyzet rosszabbodását, de fogalmuk sincs, mit lehetne tenni. Ezért úgy élik meg, mint az időjárást. Ha esik, lehetőleg ne menjünk ki, mert megázunk. Az eső kivédhetetlen. A Fidesz is. Akkor meg minek a politizálás.
2017. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szántóvető ***** válasza:
31%

normális országban a politikusok nem a saját érdekeik ill magánvagyonuk gyarapítása végett szerint hoznak döntéseket,ennek megfelelően sehol nem divat a napi szintű politizálás.itthon a pártok által támogatott média tömegsportot csinált belőle.ugyan miért is kéne naprakésznek lenni 2017-ben egy európai országban?hisz rosszul választani gyakorlatilag nem lehet.európa útja ill jövője semmit nem változik akármilyen ideológia mentén is politizál a megválasztott párt,a rövid-és hosszútávú gazdasági/külpolitikai/pénzügyi célok adottak.

"és nem tudták fél évnél korábbi politikai botrányt mondani"-nagyon helyes,legalább nem szennyezik mocsokkal az agyukat.(egyszerűbb lenne ezt a sok haszontalan férget felkötni és akkor a te fejed sem fájna.)fogadjunk hogy (derék békés)boldog emberek és nem küszködnek depresszióval,irigységgel stb.példát vehetnél róluk.Hitlerről,Sztálinról mi a véleményük,megkérdezted már tőlük?

2017. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid még a tájékozottabbak közé tartoznak.

Sokan azt sem tudják, hogy ki a városuk polgármestere, vagy ki most a miniszterelnök vagy a köztársasági elnök.

Az szerintem nem tájékozatlanság, ha valaki a választások előtt egy évvel nem tudja minden párt miniszterelnök jelöltjét és programját. Majd úgy is halljuk eleget. Akit kicsit érdekel, az meg fogja tudja.

2017. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Az összes politikai párt mögött ugyanaz az érdekcsoport áll, innentől kezdve miért is kellene, hogy érdekeljen, hogy a nép hülyítésére éppen milyen színházat adnak elő?
2017. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a politikával csak a lúzerek és a bénák foglalkoznak, akik nem értenek semmihez és a saját szerencsétlenségüket a politikára akarják hárítani, hogy azért nincsen pénzük, azért sz.r az életük ésatöbbi. Én egyetemre jártam, tanultam, dolgozok, van házam, azaz nincs szükségem arra, hogy a politikával foglalkozzak, nem is követem nyomon, lesz.rom az egészet, meghagyom a lúzereknek ezt.
2017. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4. Kikre gondolsz?
2017. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem a politikával csak a lúzerek és a bénák foglalkoznak...... nincs szükségem arra, hogy a politikával foglalkozzak, nem is követem nyomon, lesz.rom az egészet, meghagyom a lúzereknek ezt."


És a gyakori politika rovatának olvasgatásával és a politika rovat kérdéseinek megválaszolgatásával együtt egy kicsit sem érzed totál röhejesnek most magadat? :DDDDDDD

2017. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
16:13 Nem olvasgatom a rovatot, a főoldalt szoktam és amire tudok, válaszolok. Sok ész kellett ezt kitalálnod mi?
2017. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
#5 És pont az ilyen szánalmas hozzáállás miatt tart ott a politika, ahol. Amíg neked jó, addig mindegy mi van az országgal, hogyan változik lassan diktatúrává, hogyan rohad szét az egészségügy, az oktatás, stb.
2017. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Persze, nem ám azok az életképtelenek miatt, akik nyomorba döntik saját magukat, aztán csak sajnálkoznak meg politizálnak. És még azt is próbálják elhitetni, hogy az a normális, amit ők csinának. Te jó ég, hova süllyedünk..
2017. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!