Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a magyar...

Hogyan lehetne a magyar nemzetet hatar valtoztatasok nelkul, osszefogasra es a magyarsag novekedesere osztokelni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:

a növekedésre (létszám) van egy tippem...

az összefogás.. biz' jó lenne, de sajnos nem nagyon jellemző ránk. (tudod: dögöljön meg a szomszéd tehene is!)

2008. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kosszi a valaszt!a letszam novekedesel kapcsolatban gondolom mire tipelsz,hat igen csak utana embert kel nevelni a gyerekbol,es ez mar a nehezebik resze.
2008. okt. 17. 20:46
 3/10 anonim válasza:
88%

Sajnos reménytelennek tűnik. "Genetikailag" kódolt a széthúzás. Egész történelmünk erről szól, ma pedig, amikor az egó mindenekelőtt, erre kevesebb az esély, mint valaha.

Sztem a maximum, amit elérhetsz, hogy a közvetlen környezetedben harmónia legyen.

2008. okt. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tokeletesen egyet ertek veled,es az a legnagyobb igazsag,hogy a kis kozossegeknel kel elkezdeni(csalad iskola)Szerintem a peldakepekel van a baj.En a 70-es evekben jartam az iskolam it ukrajnaba,mint gyerek olyan szeretem volna lenni mint Toldi Miklos es Matyas seregebe harcolni.Manapsag kiakar lenni egy gyerek, betman ez meg a jobbik eset,mert otvan meg csicsolina aki meg parlamenti tag is.szerintem azert egy kis akaratal tobet is lehetne tenni.Nemolyan reg,teljes nepeket manipulaltak a komunizmus erdekebe es sajnos nem kis sikerel amelyeknek a gyokerei szetterjedtek es a burjan manapsag is kiviragzik meg magyarorszagon is.Arra kel nevelni a nemzedekeket,Hogy kimerjek mondani Magyar vagyok,buszke vagyok nepemre es szeretem aszt.Ket kulonbozo dolog a nacionalizmus es a hazaszeretet,szerintem magyarorszagon jelenleg nem a nacializmust akarjak elnyomni,hanem a hazafiasagot.It Ukrajnaban nagy sujt fektetnek a nemzetnevelesre es mar vannak eredmenyei,ugyan igy az oroszok,romanok(peldaul moldova,nagytobseg roman ajku,a roman kormany barkinek megadja a kettos allampolgarsagot,a fel moldova mar kettos alampolgar es moldovaba elnek nem kel,nem is akarnak atkoltozni,ugyan eszt teszi az orosz kormany is)na miadodik ki ebbol.Hatar korukcio nelkul novelik a sajat nemzetuket,sot a teruletuket is elmeletileg.pelda az oroszok megvedik sajat nepuket kulfoldon,(elretento pelda,gruzia)evel mi volt a celjuk,hogy megmutassak erejuket,az esztek ukranok es mas orszagok ahol nagy letszamu az orosz,elkel hogy gondolkodjanak)na evel persze nem akarom magyar orszagot osszehasonlitani az oroszokal,egesz masak az eroviszonyok es az se bisztos hogy amerika maris a segitsegere fut barkinek,lasd 56-ot.lehet persze bekesen is felemelni a nemzetet,pelda roman vagy lengyel politika,magyarorszag is megtehetne eszt,de mit akarunk egy olyan neptol akinek hazug miniszter elnoke van sajat bevalasa szerint,es lekurvaza sajat orszagat,en eszt meg ha lenne is ra okom nem tennem eszt ukrajnaval,mert tisztelem az ukran nepet,timeg turitek!szerintem ilyen korulmenyek kozot nehez ugy nevelni egy felnovekvo nemzedeket,hogy szeresd hazad,legy buszke magyar!
2008. okt. 18. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Te beszélsz a magyarság összefogásáról, mikor egy mondatot sem tudsz helyesen leírni az anyanyelveden? Én ugyan magyar vagyok, te az írásod alapján inkább szégyellem, hogy az vagyok.


Nem kell itt semmilyen összefogás, nem kell büszke magyarnak lenni, európainak kellene lenni, és arra büszke lenni, ha már magyarságunkra nem is lehetünk büszkék. Nincs mire. Te is csak azért sürgeted, támogatod az összefogást, mert ott Ukrajnában biztosan el vagytok szigetelve Európától.


Neked személy szerint mivel lenne jobb, ha "összefognánk"? Egyáltalán mi ez az összefogás?

2008. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
gyogy eger,ez nem egy helyes irasi vetelkedo!Es mi az hogy osszefogas,hat aszt ugy nezki nem neked talaltak ki.ha netan olyan kozegbe kerulnel ahol kisebsegbe lenel lehet,hogy rajonel.na de szerintem ot csak egy egyszeru buzi lenel nem magyar.
2008. okt. 20. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Valóban, én inkább tagadnám, hogy a kisebbséghez tartozom, mivel még így is, hogy Magyarországon élek is utálok magyar lenni. Inkább szépen csendben integrálódnék az ukrán kultúrába.


Jellemző a magadfajtákra, hogy intelligenciátokból rögtön csak káromkodásra telik (mondtam én rá egy rossz szót is?).


Nem helyesírási vetélkedő? Tényleg nem. De te szeretnél olyan nagy magyar (mélymagyar?) lenni, ennek ellenére nem vagy képes egyetlen mondatot a magyar helyesírás szabályainak megfelelően leírni. "Nyelvében él a nemzet" -- nem hallottad még? Vagy csak egy tudatlan, mitugrász "jajjdenagymagyar" vagy? És akkor csodálkozol, mikor pár ukrán "medve" összever?


Egyébként egy kérdésemre sem válaszoltál, de nem is baj. Ilyen emberrel, mint te nem is fognék össze semmiért.

2008. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na eszt mar szeretem,veled legalabb,vitatkozni lehet.Nalunk nincs elnyomas,es nemszoktak osszeverni.mondok egy egyszeru peldat az osszefogasra:amikor meg szovjet katona voltam,lenyomtam ket evet anelkul,hogy hazaengedtek volna,a 2000-es letszamu diviziobol 3-man voltunk magyarok,es kesobb mint oreg katonak,felkerestuk az ujoncokat es kerdezgetuk,hogy van-e magyar es amivel tudtuk ot segitettuk.az ekezeteket azert nem irom mert a klaviaturamon nincs magyar nyelv.Magyarorszagon is dolgosztam,egy ukran banya vallalat munkasakent,mint Dorogi banyasz.Lenyegeben otis csak aszt tapasztaltam,hogy az emberek egyformak vannak jok is rosszak,na persze ot nem mertek lehurrogni hogy ukran,mert volt tobb mint 100 ukran banyasz gyerek aki kemenyen osszefogot.?Nagyon sok ukran,orosz,roman nameg magyar baratom van,nade hidel egyik nemzetnel se olyan nagy a szethuzas mind odaat magyarorszagon.aszt mondjatok,hogy europainak kel lenni,kerdez meg egy nemetet,o europai,de elsosorban nemet,kihusztak a szarbol a volt NDk-t?Es bisztos nem mondta a sajat nepere,hogy huje muszka,mert a nagyhatalmak ugy dontottek,hogy az oroszok 40 evre kette vagtak a nemeteket.Sajnos minket nemcsak ketfelre vagtak,

es ratetozve meg sajat magunkat is vagdosuk.na ez amirol en papolok a tenleg szar hejesirasomal.

2008. okt. 21. 05:58
 9/10 anonim válasza:

"Hogyan lehetne a magyar nemzetet hatar valtoztatasok nelkul, osszefogasra es a magyarsag novekedesere osztokelni?"


Ha Orbán helyett valaki más lenne a Fidesz vezére, talán lenne esély. de ő húsz éve bebetonozta magát, ami még Rákosinak sem sikerült, pedig akkor valóban diktatúra volt.

2008. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
lehet,hogy igazad van!
2008. okt. 26. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!