Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb egy olyan...

Nem lenne jobb egy olyan szavazási rendszert bevezetni, ahol egy érettségis, vagy egy diplomás szavazatát nagyobb hangsúllyal számítanak bele?

Figyelt kérdés
Pl az érettségis szavazatát 1,2-el egy diplomáset pedig 1,5-el szoroznánk. Így nem lenne egy társadalmi csoport sem kizárva, ugyanakkor elkerülnek azt a mai problémát, hogy a hulye, felrevezetheto neptomeget manipulálva azt csinálnak amit akarnak.
2017. júl. 19. 11:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy az érettségizettek, diplomások, jobban átgondolnák, hogy kire szavazzanak. Arról nem beszélve, hogy az ország vezetői is diplomások, még ha nem is mindig látszik rajtuk.
2017. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"A legtöbb válaszoló pedig félreértelmezi a problémát, ugyanis nem kéne tagadni, hogy a végzettség és a politikai kompetencia között van korreláció."


Én mégis tagadnám egy szép példánnyal:


[link]


Hoppáré :DDDDDD

2017. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%

22#, nem az összes.


[link]


De azt te se gondolhatod komolyan, hogy nem látszana meg az, ha nem diplomások, hanem 8 általánost se végzett analfabéták ülnének ott.

2017. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23#, a korreláció és az ekvivalencia két teljesen különböző dolog, ezzel a hozzászólásoddal csak azt tudtad bizonyítani, hogy nehezedre esik a logikus gondolkodás, esetleg az olvasás.
2017. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%
Akik fikázzák a diplomások azoknak van használható végzettsége? (az igaz, hogy van néhány "használhatatlan" diploma, de így vélekednek az orvosról, gyógyszerészről, mérnökről, tanárról is?
2017. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%
#26: Nem a diploma használhatóságáról van szó, hanem arról, hogy megfontoltabban szavaznak- e. Én ebben nem vagyok biztos. Orvos ismerősöm mondta, mikor azt kérdeztem, hogy miért szavaz mindig a Fideszre? Azt mondta: elvből. És ezzel szerintem, sok diplomás így van, szinte mindegy is, hogy mit csinál a pártjuk.
2017. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
#24: Ezt valóban nem gondolom, de azt sem, hogy a kérdésben szereplő változtatás, bármit is érdemben befolyásolna.
2017. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"megfontoltabban szavaznak- e"

Nem feltétlen! De ezt nem lehet diplomához kötni!

2017. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
67%

28#


[link]


Itt jól látszik, hogy a lakosság túlnyomó többségének olyan végzettsége van, ami a munkaerő piacon használhatatlan (érettségi, 8 általános, vagy annyi se), a szakképzettek és a diplomások együttesen is csak az ország egyharmadához elegek. Márpedig akinek nincs hasznosítható tudása, az valószínűleg gyenge lábakon fog állni, maximum betanított munkára lesz elég -> könnyebben megvesztegethetőek, manipulálhatóak.


A fenti ötlet majdhogynem kizárja ezt az embertömeget (egyébként nem értem, hogy a kérdező az érettségizetteknek miért ad kedvezményt, az okleveleseknek pedig miért nem), ami elég jelentősen átalakítja a politikai térképet.


Mindenesetre a kiragadott példák nem reprezentatívak, a hivatalos statisztikai kimutatások viszont igen. Az anyám és a húgom is diplomás, ráadásul a közszférában dolgoznak, mégis a Fideszre szavaznak. Ezzel szemben a reprezentatív felmérések elég egyértelműen megmutatják, hogy a Fidesz támogatottsága a végzettséggel fordítottan arányos. Szélesebb ismerősi körömben is hasonlóak a mutatók.

2017. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

a szélesebb ismerősi köröd mennyire reprezentatív? ja hogy semennyire


az meg, hogy több alacsonyabban képzett ember szavaz a fideszre, mint diplomás az a fent említett végzettségi aránynak köszönhető


az meg a másik, hogy a fideszre meg több diplomás szavaz, mint a többi pártra összesen

na ilyenkor mi van?!

2017. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!