Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy több diplomás ember...

Egy több diplomás ember számára lehet nagyobb mélypont mint a közmunkaprogramban havi 47-ért parkot gereblyézni a dakotákkal?

Figyelt kérdés

Nyolc elemit vagy azt se végzett funkcionális analfabéta fogatlan dakotákkal gereblyézem a parkot közmunkásként.

A felügyelőm egy olyan valaki, aki a személyi lapra a "Budapest" szót se tudja helyesen leírni (Buda-pest!!!).

Neki kell a nap végén jelentést adnom a napi munkámról.


Hogyan lehet majd ezt az "ügyet" feltüntetni egy életrajzban?

Mondjuk persze úgyse kellek a kutyának se, így nem oszt nem szoroz mit írok az életrajzba.


2014. jún. 27. 13:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%
Milyen diplomáid vannak?
2014. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

történelem-honismeret

teológia-nyelvészet

mindkettő egyetem


+ megkezdett új képzés.

Abbahagytam, nem anyagi okból (abból is) hanem azért mert rájöttem hova kellenék a phd-vel. Épp oda ahol most vagyok.

2014. jún. 27. 13:18
 3/37 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellene feltüntetni az életrajzban?

Egyébként nem kötelező elfogadni a közmunkát, én is inkább töröltem a regisztrációm a munkaügyi központban.

2014. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%

Inkább légy önálló és kezdj bele valamibe.

Fordítás, tolmácsolás, idegenvezetés, ha már a honismereted említetted.

2014. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
60%
Már bocsánat, de teológiával, honismerettel nem csoda hogy nem tudsz diplomás szinten elhelyezkedni...
2014. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
És sajnos nem túl jó szakokat választottál.
2014. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy diplomás szinten akarok elhelyezkedni.

Bár az hogy mi a diplomás szint azt hagyjuk, mert a családban van multinál közép-felsővezető érettségivel, mikor már a legutolsó titkárnőcske is diplomás, szóval a "diplomás szint" mint fogalom nem létezik szerintem.


Én azt akarnám tudni, hogy hallgassak erről, vagy mit tegyek. Ez szégyen vagy örüljek hogy ez is van?


Már várom a kérdést amikor erre rákérdeznek egy állásinterjún: "Miért vállalta ezt el?" (mailben már kérdezték!)

És mi a válasz erre? Na ez a kérdés!

Mert az őszinte válasz: azért vállaltam el, mert nincs választásom. Olyan az anyagi helyzetem, hogy a havi 47 is kell.

Persze állásinterjún nyilván valami szép és hangzatos kamu választ várnának: tanulmányoztam a multikulturalizmust...



>>>

nem csoda hogy nem tudsz diplomás szinten elhelyezkedni...

2014. jún. 27. 13:31
 8/37 anonim ***** válasza:
71%
Drága Trollnok, nem gondolod, hogy a tolmácsoláshoz, fordításhoz megfelelő szinten nyelvet is kellene tudni? A diplomához szükséges, szokásos "átcsúsztam a középfokún" szint ehhez édeskevés.
2014. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a világtól, hogy azt tanultam ami érdekelt és amely területen dolgozni-elmélyedni szerettem volna...


Nagy hiba volt tudom!

Helyette milyen jó lett volna megerőszakolni magam és végigszenvedni valami piacképes de totál érdektelen képzést...


>>>>És sajnos nem túl jó szakokat választottál.

2014. jún. 27. 13:32
 10/37 anonim ***** válasza:
57%

"Helyette milyen jó lett volna megerőszakolni magam és végigszenvedni valami piacképes de totál érdektelen képzést... "


Ahogy mondod. Igazabol nem is ertem hogy miert melypont ez a helyzet szamodra, amikor pontosan tudtad mar az elejen is hogy nagy valoszinuseggel ide vezet.


Amugy nem hiszem hogy ertelmes emberkent csak ez a lehetoseged lenne. A szakmadban nyilvan nem fogsz elhelyezkedni, de tuti van mas is. Hacsak nem valahol a vilagvegen laksz, mert akkor koltozes.

2014. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!