Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Védőnői vagy diplomás ápolói...

Védőnői vagy diplomás ápolói végzettséggel lehet-e nagyobb eséllyel elhelyezkedni szerintetek manapság hazánkban?

Figyelt kérdés

2017. febr. 19. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő hiányszakma, talán ápolóból nagyobb a hiány.
2017. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
mindkettő jó erre a célra, de halálra nem fogod keresni vele magad itthon.
2017. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát halálra manapság nem igen keresi magát senki itthon, hacsak nem van annyi tőkéje, hogy bele tudjon vágni valamilyen magán dologba. De nem is akarom halálra keresni magam... aki egészségügyben akar dolgozni, ott nem a pénz a motiváció...jó esetben :)
2017. febr. 19. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ezt sokszor hallani az épp egyetemen lévő eü-söktől, hogy ezt nem a pénzért kell csinálni, mert ez hivatás. :)


De igazából ez addig tart, amíg meglátják a bérpapírjukat. Mert sajnos tetszik, vagy nem a rezsit, a lakást, a kaját pénzért adják, nem azért mert életeket ment az ember. Ezért is van nagy lemorzsolódás a fiatalok körében.


Nekem is van olyan ismerősöm, hogy elvégezte Szegeden az ápolóit, majd bekerült az egyik megyei kórházba ápolónak. Nagy volt az öröm, meg is ünnepeltük még Szegeden. Aztán három hónap után lelépett, mert megalázónak érezte, hogy egy gyári összeszerelő munkás többet kap, mint ő és hónap végén semmit nem tud félretenni, lévén az albérlet is szívja a fizut rendesen. Azóta inkább projekt-asszisztenskedik.


Ezt most nem vitatkozásnak szánom, mert szerintem is ennek egy hivatásnak kell lennie, és azért kell csinálni, hogy életeken akarjon segíteni az ember :) De ami ebben az országban megy EÜ téren az felháborító, és tényleg jobban jár az ember, ha tud idegen nyelven inkább kimegy külföldre. Ausztriába egy sima ápoló megkapja a majd 4000 eurót (1.240.000Ft) kézbe, itthon ebből vegyél le egy nullát és még kicsit vonj is ki. Ez pedig szerintem a legnagyobb görénység, amit tenni tudunk azokkal, akik végülis azért vannak, hogy az életünket megmentsék, ha úgy adódik.

2017. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egyedülálló leszek a véleményemmel, de védőnő inkább ne legyél. Pontosabban a kettő közül egyértelműen ápoló!!! Magyarországon tényleg nem a legszuperebb fizetés, de ez valódi szerelem lehet. Nagyon értékes hivatásod lenne, ezt azért nem mindenki mondhatja el.

Védőnő....huhhh hát nem tudom mit tanítanak nekik a főiskolán, de csak rossz tapasztalatom volt velük, pedig volt dolgom egy párral... Sem emberileg, sem szakmailag nem felkészültek. Egyetlen kérdésemre sem tudtak válaszolni, de a hozzáállásuk is "sajátos". Amíg terhességem alatt engem teljes mértékben lesz@rt a védőnő, arra gondoltam, hogy oké, én megoldom nélküle, de mi van azokkal, akiknek tényleg kellene a segítségük, vagy nem bánnak jól a gyerekkel... Ha legközelebb szülnék le is mondanám a "szives segítségüket" hogy jobban oda tudjanak figyelni azokra a babákra, akik esetleg a szüleiknél veszélynek vannak kitéve, vagy nem látják el megfelelően...

2017. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Védőnő vagyok. Imádtam. Hivatástudatom volt... Majd jöttek havonta a fizupapírok :'( és kétségbe estem. Külföldre menekültem... menj inkább ápolónak, mert ha egyszer te is arra a sorsra jutsz, mint én, külföldön jobbak a lehetőségeid xD
2017. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!