Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma Magyarroszágon tényleg...

Ma Magyarroszágon tényleg csak Budapesten lehet boldogulni? A vidéki élet már nem menő?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 00:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
(Kivülről sw látott egyet,se
2017. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

#19 Akik Ausztriába ingáznak a pincérek, szakácsok, villanyszerelők, kőművészesek, víz-gáz szerelők, boltosok, ápolók, orvosok, és szinte mindenki, aki tud németül, és ért a szakmájához. De mondhatnám, hogy próbálj meg a városba találni olyan burkolót, aki nem cseszi el neked a fürdőszobát.


A jó szakember, aki tud németül nem fog Sopronba gürizni 150ezerért, ha odakint megkapja az 1500-1800 eurot.


De ez nemigazán kapcsolódik a kérdéshez, ugyanis nem a vidék-Budapest viszonyról szól.

2017. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

,,Valóban?:D Nem is tudtam, hogy a Balaton Sound, az EFFOTT, a VOLT, a Veszprémfest (ezek csak a mostanában zajló-zajlott fesztiválok) mind Budapesten vannak...:DD"


Pls, ne legyél hülye. Nem azt írtam, hogy Budapesten kívül nincs fesztivál, hanem azt, hogy nem emiatt költöznek el, mivel az ilyen kérdéseknél a végén a kérdezők mindig próbálják úgy beállítani, mintha csak emiatt költöznének el az emberek.

2017. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Nos, a válaszok alapján eléggé megoszlanak erről a vélemények. Én igazán sosem értettem azt, hogy miért akkora buli harmad vagy negyed magammal kibérelni egy lakást,ami amúgy valljuk be, hogy rettentően túl is van árazva a színvonalához képest, plusz még a magánélet is nulla, mert folyton a bérlőtársakhoz kell majd alkalmazkodni és nem lehet nyugodtan pihenni sem. Ok, a fizetések Bp-en magasabbak valóban, de tényleg megéri a többi nehézséget? Ráadásul egy túlárazott albérlet árából sok mindenre futná, amitől így elesik az ember. De ez csak az egyéni véleményem és bizonyára nem vagyok eléggé "mobilis" és azért látom így a dolgot, de én nem szívesen adnám fel az aránylag nyugodt és biztos életemet ezért, plusz még a nagy nyüzsgést sem kedvelem..
2017. júl. 20. 12:31
 25/41 anonim ***** válasza:
Csak nem hagy téged nyugodni a budapesti albérletek Balázska.
2017. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
4%
Én se értem ezt a Budapest mániát, főleg a fiataloknál. Egyetemista vagyok, nekem is mindig mondják, hogy na majd diploma után felmész Pestre, mert milyen király hely stb. Hát én erre azt szoktam mondani, hogy az utolsó lehetőség lenne mert diploma után azonnal megyek külföldre, Pest nem is alternatíva. Komolyan sokan azt hiszik az a világ közepe, pedig egy jelentéktelen városka egy szemétdomb tetején. Nekem nemcsak a vidéki élet a nem menő hanem a magyarországi sem nagy Budapest ide vagy oda. Kultúra, szórakozási lehetőség persze, a romkocsmák, vagy az összehugyozott bulinegyed? Berlinben, Barcelonában, Amszterdamban, Koppenhágában is van kultúra de élhetőbb lakhatási körülményekkel és jobb fizetéssel.
2017. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Pest ... egy jelentéktelen városka egy szemétdomb tetején".


Akkor ebben az olvasatban egy Győr, Debrecen, Pécs szintű város egy kutyaól?

2017. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
57%
@26 Koppenhága és az élhető lakhatási körülmények. Te aztán képben vagy. Dánia más városaiban valóban jól meg lehet élni, de Koppenhágában ha nem vagy magasan kvalifikált ember, akkor lakásod sosem lesz, az albi meg elviszi a fizetés 60%-át. Először láss világot, aztán nyilatkozz.
2017. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
18%
Mindenki a fővárosi állásokkal jön. Mintha mindenek aki ott lakik vagy oda költözik vezérigazgató , gyárigazgató , bróker stb stb lenne. A valpság hogy ugyan olyan csicska munkán vannak sokan ott is mint vidéken csak nem 90-10?-at hanem 120 at kap egy bolti eladó példázl. Hát ezért nem éri meg felmenni.
2017. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
(90-100-at)
2017. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!