Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik liberalizálni akarják a...

Akik liberalizálni akarják a drogfogyasztást, azok az ellenérvekkel is tisztában vannak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, de van néhány dolog, amit én szakértelem nélkül is meg tudok mondani. Például, hogy több fogyasztó lesz, ezáltal több függő is. Miért kell függőségbe kergetni a fiatalokat? Ez szerintem már önmagában jó indok a tiltásra.
2017. júl. 20. 13:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
Amùgy droghatása alatt csinálhatsz olyan is ami másnak is káros
2017. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Szeritnem az államnak semmi köze hozzá, hogy én mit csinálok saját magammal, ameddig másoknak nem ártok."


Jó, de akkor utána azt is vállalja, hogy az állam egy forinttal se támogatja a leszokását, ha függő lesz és egy forintot se kap a társadalombiztosításból, ha a füvezéssel kapcsolatba hozható a betegsége.


"Persze ez csak 18 év fölöttiekre vonatkozik, akiket az állam elismer független, döntésképes személyeknek."


Mennyiben nevezhetjük döntésképesnek azokat, akik önszántukból odáig jutottak, hogy függők lettek?

2017. júl. 20. 15:13
 13/33 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy droghoz könnyű hozzájutni, habár ezt nem tudom hogy teszik, mert nem drogozok. De nagyon sok drog van a piacon a herbáltól kezdve és ezek mind jobban rombolja az egészséget, mint a fű


Reálisan gondolkodva a marihuana a legkevésbé ártalmasabb és ha legalizálnák, akkor a sok herbálos, meg kokainos is ezt szívná és egészségesebbek lennének és kevesebbet kellene költeni a TB-nek rájuk.


Valóban pólgárháború lenne a cigi betíltásával? És a pia?

2017. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Tiltsák be a többit is, nem tudom mi a probléma azzal.


Az alkohol meg cigaretta betiltása szerinted mihez vezetne akkor?

2017. júl. 20. 15:23
 15/33 anonim ***** válasza:
23%
De mèrt szívnàk a kokainosok a marihuànàt,ha legalis lenne?
2017. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Egyrészről a gyepre nem lehet rászokni fizikailag, másrészről attól mert legál lenne a sok nyugger meg középkorú ugyanúgy ferde szemmel nézne arra aki tolja és ez ugyanúgy egy rossz szokás lenne mint a dohányzás alkoholizmus. Annyi történne hogy lenne belőle pár milliárd adóbevétel meg erre épülő turizmus szintén sok milliárd bevétellel.
2017. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
És nem lenne több használó?
2017. júl. 20. 16:55
 18/33 anonim ***** válasza:

#17

Ez nézőpont kérdése. Ha normális áron lehetne kapni akkor a sok herbálos áttérne szóval gyakorlatban nőne a fűhasználók száma, de csökkenne a herbált használóké ami viszont egy pozitív fejlemény mert annak ellenére hogy a herbál legális sőt a kormány félig meddig még támogatja is attól még egy kemény drog és baromi káros már rövid távon is.

Az hogy legális lenne még nem jelentené azt hogy akkor elfogadott dolog lenne. A cigire sem szokik rá mindenki pedig az is legális. Sőt ha úgy általában abbahagynák a drogok démonizálását elérhető lenne az amit a skandináv meg benelux államokban már elértek hogy senki nem hal meg a drogok miatt és senki nem is kerül az aluljáróba.

2017. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Nem csak arról beszélek, hogy áttérnek, hanem a droghasználók száma összesen is nőne. Nem vagyok szakértő, de azért elég nehezen lehet engem arról meggyőzni, hogy a fűhasználók számát sehogy se befolyásolja a tiltás és pontosan ugyanennyi lenne a számuk, ha ugyanolyan könnyen jutnának hozzá, mint a kiflihez a sparban.


És valóban nem lesz tőle senki hajléktalan, de ettől még függő lesz és romlik az életminősége.

2017. júl. 20. 17:19
 20/33 anonim ***** válasza:

#19

A könnyűdrogokra nem lehet rászokni. Ellenben az alkoholra meg a cigire igen amik legálisak. Akkor mi a probléma? Az ha néha rápippantanak és pörgetik ezzel a gazdaságot?

2017. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!