Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik liberalizálni akarják a...

Akik liberalizálni akarják a drogfogyasztást, azok az ellenérvekkel is tisztában vannak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, de van néhány dolog, amit én szakértelem nélkül is meg tudok mondani. Például, hogy több fogyasztó lesz, ezáltal több függő is. Miért kell függőségbe kergetni a fiatalokat? Ez szerintem már önmagában jó indok a tiltásra.
2017. júl. 20. 13:54
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Ez tényszerű tévedés.


[link]

2017. júl. 20. 17:49
 22/33 anonim ***** válasza:
jah marha sok tudományos ténnyel alátámasztják. Alatta meg ajánlott link a várcukor diéta. Ez aztán a színvonalas forrás. Jó de akkor nézzük így a felnőtt lakosság 99%-a így is drogfüggő, akkor nem mindegy?
2017. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Tehát a te válaszod hitelesebb, mint egy gyógyszerekkel foglalkozó habilitált kémikusé. Remek.
2017. júl. 20. 18:09
 24/33 anonim ***** válasza:

kémikus :DDD

Ez egy kamu oldal, valami lerobbant bróker marcsi kaliberű kuruzsló üzemelteti. De jó fogadjuk el hogy függőséget okoz. Azt most tegyük félre hogy olyan komoly függőséget ezen csodás oldal szerint aminél még a kávéról is nehezebb leszokni, de mindegy is. Szóval legalizálják. A mai magyar felnőtt lakosság kb 99%-a nikotin alkohol vagy koffein függő. Az az 1% aki most nem iszik nem dohányzik nem kávézik valszeg a gandzsára sem fog rákapni szóval a drogfüggők aránya marad szépen 99%-on.

2017. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de te mérhetetlenül suttyó vagy. Azt még elnézem, hogy nem ismered a kémikus szót, bizonyára nem természettudományos szakra jártál. De az, hogy csak nekem kell forrásokat adnom, neked meg feltétel nélkül el kell hinni amit mondasz a vitaképtelenségedet jelzi.
2017. júl. 20. 18:33
 26/33 anonim ***** válasza:

#25

Nem kell semmit elhinni, de már látom hogy te csak azért vagy itt hogy azt a kamu oldalt reklámozd, szóval cél teljesítve nyithatod a kövi kérdést ;)

2017. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"A könnyűdrogokra nem lehet rászokni."

De lehet! Még csak nem is kell kábítószernek lenni valaminek, hogy arra rászokjon az ember (kávé, csokoládé...). Persze egyéni tolerancia kérdése is, hogy ez kialakul-e és mikor, milyen formában (ez benne is van a cikkben).

De hagyjuk a süket dumát, sétálj el egy drogambulanciára és lásd saját szemeddel a "csak könnyűdrog" használókat. Netán beszélj az ott dolgozó ápolókkal, orvosokkal, betegekkel. (bár tudom, úgyse teszed meg, monitor mögött könnyebb okosnak lenni)


Amúgy pedig nem hittem, hogy ez bárkinek is újdonság, de különféle betegségek esetén más-más diéta javasolt. (tisztában vagy egyáltalán a "diéta" kifejezés jelentésével?) Kórházakban is külön étrenden vannak a diabéteszesek. Sőt, nekik különösen figyelni kell arra, hogy mit és mennyit fogyasztanak.

Végezetül megnyugodhatsz, nálad (nálam is) hozzáértőbbek által készülnek az oldalon található cikkek.

2017. júl. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Oké, de a másik oldalról is lehet nézni a dolgot. Az alkoholt és cigit ha jól értem te sem tiltanád jelenleg kérdező, mert nem reális. A marihuána nem mondható durvábbnak ezeknél, igen, vannak káros hatásai, rá lehet szokni (nem fizikailag) stb, de akkor is egy relatív lightos dolog.

Namármost, Magyarországon jelenleg jelentősen sokan szívnak füvet. Ha csak az egyszeri kipróbálást is nézzük (márpedig már az is tilos), akkor a fiatalabb generációk szerintem több mint a fele bűnös már. Nem, nincs most erről statisztikám, de elhiheted. Százezres nagyságrendekről kell beszélni, ez a legnépszerűbb illegális szer. Rengetegen szívogatnak akikről ránézésre meg se mondanád, bőven nem mindenki lesz otthon lézengő masszív füves. Most ezt a rengeteg embert tényleg mind bűnözőnek kell tituálni? Elmondom neked, hogy gimiben az én osztályom 90%-a szívott. Leéretségiztünk és mindenki élte tovább az életét, senkinek semmi baja nem lett. Reális kép, hogy ez a több százezer ember járjon mind elvonóra, legyen bűnözőnek tituálva? Mert szerintem nem reális, kivitelezhetetlen. A fű szívás az a bűncselekmény, amit arányaiban a legkevesebbet büntetnek, pedig hát törvényeink szerint kéne. Szerintem ez röhelyes. Majdnem olyan a helyzet, mint ami annó az amerikai alkohol tilalomnál volt, csak rengeteg a régimódi ember akik még mindig rettegnek a fűtől, megaztán mindig illegális volt, "nincs hagyománya". De ezt meddig lehet mondani, hogy nincs hagyománya, ha már baromi sokan szívják? Na majd meglátjuk...

2017. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Most ezt a rengeteg embert tényleg mind bűnözőnek kell tituálni? Elmondom neked, hogy gimiben az én osztályom 90%-a szívott."


Ha bűnözőnek nem is, de életképtelen hülyegyerekeknek mindenképpen. Merthogy lássuk be, aki még gimnazista, tehát kiskorú, és csak lerészegedve vagy beszívva tud szórakozni az nem teljesen normális. Ezenkívül ha szinte mindenki szívott akkor a többségre azt is mondanám, hogy befolyásolható, mert nyilván az osztálytársai vették rá és nem minden egyes gyerek a többiektől függetlenül hozta meg a döntést, hogy ő kipróbálja. És gimnázium végére az ember meghallgatott drogprevenciós előadásokat. Ha az említett emberek a szexuális felvilágosításon is annyira figyeltek, mint a drogprevenciós előadásokon, akkor 25 éves korukra HIV fertőzöttek lesznek. És a tapasztalat szerint így is történik. [link] Tehát röviden összefoglalva a fiatalok igenis felelőtlenek, bármennyire is állítják magukról, hogy felelősen próbálnák ki a füvet.


És fontos kiemelnem, hogy én nem konkrétan tiltani szeretném, hanem megakadályozni, hogy sokaknak ártson. És egyelőre úgy vélem a tiltás visszaszorítja a használók számát. És ha valaki ebben csak a saját szabadságjogainak a sérülését látja, annak csak annyit tudok mondani, hogy legyen szolidáris azokkal, akiknek a tiltás az életük tönkremenését akadályozza meg és ne szívjon.

2017. júl. 21. 16:31
 30/33 anonim ***** válasza:
Te kevered a fűt a heroinnal.
2017. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!