Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szánalmas, hogy a szlováki...

Nem szánalmas, hogy a szlovákiai magyarok ( akiket elnyomnak ) jobban élnek mint mi?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Nahát. Egy újabb "demokrata" ballib, aki arányosságot von a jólét érzete és a szabadság közé.

Tényleg, mit számít ha megvernek ha magyarul szólalsz meg, a lényeg hogy jól élsz!

2017. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem élnek jobban tőlünk. Legfeljebb a pozsonyi régióban van az, hogy jobb a fizetésük, stb. Itt van tőlünk 5 percre a bánrévei határátkelő, elég gyakran járok át Szlovákiába, munkám miatt találkoztam nem is egy szlovákiai magyarral, de egyáltalán nem élnek jobban tőlünk.
2017. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Egyik ottani ismerősöm gyári betanított munkan van nyugat Szlovákiában ( nem Pozsonyban ) és átszámolva majdnem 1200-as órabére van. Én is nyugat Magyarországon élek, de itt 700-nal nem adnak tobbet. Vagy csak rossz helyen élek ?
2017. júl. 21. 10:51
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Hátha neked jobb életnek számít a 350 eurós fizetés 20 éves varrónői pályafutásként (rozsnyói járás) és a 150 eurós félnyugdíj, akkor igen, jobban... Max, ahogy előttem írják: Pozsonyban lehet jobb. Szóval a szánalmas inkább az, hogy gerjeszteni akarod a hangulatot a tájékozódás helyett.
2017. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

"Nahát. Egy újabb "demokrata" ballib"


Az meg se fordult a fejedben, hogy egy elégedetlen jobbikos, vagy fideszes írta ki a kérdést? :D

Netán egy bizonytalan?


A kérdésre válaszolva pedig: Szlovákiát is inkább csak a fővárosa húzza fel. Hogy a makroökonómiai mutatóak jobb értékeket mutatnak, még nem jelenti azt, hogy az életszínvonal arányos minden régiójukban.


Egyszóval a határon túli magyarok nem élnek jobban nálunk, max. egy részük, amelyik közelebb talált helyet a húsosfazékhoz

2017. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Másrészt: attól, hogy néhány szlovákiai magyarnak jobban megy, máris mindenkinek? Ennyi erővel a szlovákiai magyar is mutogathatna azokra a magyarokra, akik meg itt keresnek többet. Akkor most hol is a jobb?
2017. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Hát elég rossz lehet, ha a minimálbért se kapod meg, ami jelenleg 734ft bruttó.


De a másik oldalról magyarországon sem olyan elképzelhetetlen a 160-170 ezer nettós fizetés. Csak nem tömegsegédmunkás véglénynek kell lenni hozzá.

De gondolom az nem játszik. Mert neked a jólét az jár. Mert bezzegországokban jár.

2017. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

,,átszámolva"


Átszámolva minden jól hangzik. Átszámolva még a külföldi mosogatói munkák is jól hangzanak. Azt nem veszed figyelembe, hogy az árak sokszor nem ugyanazok, mint nálunk, így hiába jobb a fizetése, hogyha sokkal többet kell költeni.

2017. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hetes


Nem segédmunkás vagyok, egyetemen tanulok, csak érdekelt, hogy mi is ott a helyzet. Így hát kikértem a véleményeteket. Senkit nem akarok provokálni.

2017. júl. 21. 10:58
 10/23 A kérdező kommentje:
Szlovákiában az árak ugyan azok mint itt. Többször voltam kint, semmi különbséget nem láttam. Vagy ?
2017. júl. 21. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!