Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az állam az utóbbi pár év alatt tönkretette a horgászatot?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok, akik mindennap reggeltől esit sátorban kint vannak akiknek ez az életük (ők fizessék csak a díjakat), én a hétköznapi emberre gondolok aki kikapcsolódásként elmenne a közeli folyóhoz horgászni havi 1-2 alkalommal.
2017. júl. 24. 10:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

8. Válaszoló!


A 2200 forint csak az állami jegy! Ennél jóval több mindenre szükséged van:


[link]

2017. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
35%

Beégtél, tudom milyen engedélyek kellenek. Még az állami vizekre is, nagyon sok horgász ismerősöm van, akik az állami vizeken is horgásznak.

Azok a szabályzások meg amiatt sírsz pont nem hülyeségek. Igen, meg van szabva, hogy mennyi halat vihetsz el, hogy mázsa számra vigyél el halat mindig és ne maradjon hal a folyóban/tóban.

Igen, meg van szabva, hogy hány bottal horgászhatsz, hogy ne egyedül foglalj már el 10 bottal az egész területet.

Igen, meg van szabva mikor mit lehet visszadobni az ivási időszakok miatt, hogy tudjon is bővülni az állomány.

El kell felejteni azokat az időket mikor bármi papír nélkül az ember csak kiment és ellopta a víz halállományának a felét. Pont emiatt lettek ezek a szabályozások.

Az engedély kiváltását meg drágának tartod akkor a horgászatot nem is érdemes elkezdeni. A papírok a legolcsóbb tétel, a felszerelés ennek a többszöröse. A leggagyibb felszerelés kerülnek 30 ezrekbe, de ez olyan is, hogy max 2 hónapot bír ki és újat kell venni. Normális felszerelést alsóhangon 40-50 ezerből lehet összedobni.

2017. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is sorra zárnak be a peca üzletek, gondolom csökkent is a pecázás iránti érdeklődés a túlszabályozás miatt.
2017. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%
Az nem teljesen idetartozik, de a hal hús árát is rendesen felnyomták az egekbe. Nálunk most az élő pontynak 1200ft kilója. Pár éve még 800-ért vettem.
2017. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
76%

,,Nálunk is sorra zárnak be a peca üzletek, gondolom csökkent is a pecázás iránti érdeklődés a túlszabályozás miatt."


Nem a horgászatot szabályozták túl, hanem már be tudják tartatni a szabályzatot, így már nincs olyan, hogy egy horgász simán elvisz egymaga 1 mázsa halat a szabályok ellenére is.

2017. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Nem csak te gondolod, valóban tönkretették.
2017. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Milyen felszereles?? Nem profi horgasz vagyok! Mi idonkben (es most is) megteszi egy damil, horog, parafa dugo uszonak es horgaszbotnak egy fuzfavesszo.
2017. júl. 24. 12:46
 18/38 A kérdező kommentje:

"Az engedély kiváltását meg drágának tartod akkor a horgászatot nem is érdemes elkezdeni."


Hat nem is kezdjuk el draga fiam!! Sok merlegeles utan, nem vagunk bele.

2017. júl. 24. 12:48
 19/38 anonim ***** válasza:
csak te
2017. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, hétvégente kimegyek a spitzbotommal egy eldugott helyre a rábához, aztán horgászok. Volt hogy jött egy ellenőr, eldobtam a spitzbotom és elfutottam.
2017. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!