Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az állam az utóbbi pár év alatt tönkretette a horgászatot?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok, akik mindennap reggeltől esit sátorban kint vannak akiknek ez az életük (ők fizessék csak a díjakat), én a hétköznapi emberre gondolok aki kikapcsolódásként elmenne a közeli folyóhoz horgászni havi 1-2 alkalommal.
2017. júl. 24. 10:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

nemcsak a horgászatot, hanem az egészségügyet, meg az oktatást is


orbán egy g.e.c.i.

2017. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

,,Nem profi horgasz vagyok! Mi idonkben (es most is) megteszi egy damil, horog, parafa dugo uszonak es horgaszbotnak egy fuzfavesszo"


Amiket írtam azok nem profi felszerelések, az csak egy hétvégente lemenő normális felszerelésnek az ára. A profi horgász felszerelés sokkal, de sokkal többe kerül. Amiket meg leírtál felszerelésnek az max 1 halat bír ki és máris kreálhatod az újat, mert tönkrette az egészet.

2017. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
48%
Mit nem lehet azon felfogni, hogy a hal nem közpréda? Most se az, meg 10 évvel ezelőtt se volt az. Vadászni se mehetsz ki csak úgy, mert éppen ráéheztél a vadnyúlhúsra vagy az őzpörköltre. Se csapdával, se parittyával, se házilag fabrikált flintával. Nem értem, mi ezen a meglepő, te most azon rinyálsz, hogy ha törvénytelenséget követsz el, akkor megbüntetnek? Kikapcsolódásként nyírd le a füvet a kertedben, vagy ültess virágokat az unokáddal.
2017. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha csak azt tette volna tönkre...
2017. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Én is így látom, Kérdező, ráadásul itt a horgásztavakat már kotorni se akarják, mocsár lesz az egész lassan.

Nem kell azon csodálkozni, hogy ennyi az orvhorgász - egyenes következménye a kialakult helyzetnek.


Költői kérdés: mi az amit az állam eddig NEM tett tönkre?

2017. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

,,hogy ennyi az orvhorgász"


Ugyanannyi az orvhorgász, mint régen, csak most az orvhorgászok az utóbbi időben elkezdtke hisztizni, mert nem lophatják büntetlenül már a halat.

2017. júl. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Én most összehasonlítanám neked a Dunakanyarban egy horgászat okmányainak a költségeit a 3 évvel ezelőtti hez képest, és a hozzá kapcsolt szolgáltatásokat.


3 évvel ezelőtt: Állami jegy+ fogási napló+ egyesületi tagság bélyegzővel kb 5.500 Ft. Éves dunai területi engedély (tárgyév dec 31-ig) 16.000 Ft, összesen 21.500 Ft. Cserébe agyonhalászták a vizet, mivel volt nagyüzemi halászat, telepítés csak papíron létezett. Halőrzés minimális, és a halőrök a halászati szövetkezet emberei voltak, akik ha jobb zsákmányt találtak nálad, akkor a horgászhelyed környéke másnap már körbe volt varsázva, stb stb, stb...


2017: Állami jegy+fogási napló+ tagsági díj+bélyeg 6.200 Ft. Éves területi engedély 20.000 Ft (következő év január 31-ig), összesen 26.200 ft. A különbség 4.700 Ft. Cserében megszűnt a halászat, rendszeres a telepítés, egyre jobban lehet halat fogni (többé-kevésbé, hiszen azért a víznek fel kell "támadnia" a sok éves kirablása után), van rendszeres halőrzés. A halőrök 99%ban segítőkészek, mondhatni jó fejek.


Szóval szerintem igenis, van fejlődés. Az pedig, hogy időben le kell adnod egy okmányt (fogási napló), és ha ezt nem teszed annak vannak következményei (+2000 Ft), már ne is haragudj, de teljesen normális. A szabályokat be kell tartani, az adóbevallást sem akkor adod le, amikor kedved tartja, hanem akkor, amikor elő van írva.

2017. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Na, #27-es, kapsz majd te is szerelmes üzenetet "jhaopsjfápJdPOkjfPSO" nevű olvtársunktól.:-) Mint mindenki, aki értelmes választ írt, és nem állt be anyázni a kormányt.:D
2017. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:

#27es

én is teljesen egyet értek veled, igaz a Dunárol nincs semmi tapasztalatom de azért itt a Körösök vidékén is látszik a fejlődés..

örülök annak hogy legalább nem csak én láto így a helyzetet de sajnos elég sokan vannak akik máshogy gondolják..

2017. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:

az utolsó vagyok még egy gondolattal:

"Nem azokra gondolok, akik mindennap reggeltől esit sátorban kint vannak akiknek ez az életük (ők fizessék csak a díjakat), én a hétköznapi emberre gondolok aki kikapcsolódásként elmenne a közeli folyóhoz horgászni havi 1-2 alkalommal."

erről lenne egy két kérdésem még a tiszelt Kérdezőhöz, mégpedig az hogy miért azokkal fizetetné ki a vizek telepítését meg tisztán tartását aki minden nap kint van és utána meg aki nem fizet semmit az vigye el a halat és aki fizet annak még élménybe se legyen része?

ezt akárhogy nézem te teljesen fair velük/velünk szemben. Én sem töltöm kint minden napom a vízparton horgászattal töltve de azért MINDEN évben megveszem az engedélyeket attól függetlenül hogy tavaly is csak kb 20 napot voltam kint.

2017. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!