Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok a határon...

Ti mit gondoltok a határon túli magyarok szavazati jogairól? /már k. ra elegem van, boritom a bilit :D /

Figyelt kérdés

Mielőtt kommentelnétek olvassátok el mi az én véleményem: (egyébként utálom a kettősmércét)



A probléma az, hogy a pártok és néhány média direkt hergeli a székelyeket és az itthoni magyarokat.


Érdekes taktika ez: ménél jobban hergeli valaki a székelyeket, annál többen fognak határon túlról ők is szavazni. Kinek jó ez? annak aki legális csalásnak állítná be a külhoniak választását(valahol az is).


Egyébként én sem értek egyet azzal, hogy szavazzanak. Viszont az álampolgárságot mégis meghagynám nekik mert csak magyarok, csak a testvéreink.

Az én "megoldási" javaslatom a következő:

- ne szavazzon senki sem ide aki nem ide adózik(ez a legtöbbet elhangott érv)

- de akkor ne szavvazzon ide a németországi,angliai,ausztriai stb.(dolgozók) magyar sem mert ők sem ide adóznak.

-Vagy mindenki vagy senki sem aki a hátárontúl adózik/él.

-vagy aki több mint 1-2 éve segélyből él(nem akar dolgozni)+a börtöntöltelékek se...


És ezen felül mint nekem itthon született magyarnak, soha nem tetszett ha egy határon túlit lerománoztak/szlovákoztak. Eddig ahol dolgoztam mindenkit helyretettem amennyire(nem megbántva) lehetett.


Miért is ukrán/szerb stb. az akinek full magyar neve van?


De egyébként mindig az adózás mint érv hagzik el, valójában az húzódik meg mögötte, hogy a székelyek a fideszre szavaznak.(ezért nem tetszik itthon sokaknak, megértem) (korábban asszem fél vagy egy mandátum sorsát döntötte el 30 ezer szavazat, most kettőre tippelnek)

(Ha minél jobban felhergeli a sok kinti magyart, hogy ne 1-2 mandátum dőljön el rajta hanem jóval több akkor lehet legális csalásra hivatkozni az ellenzék részéről)


+adalék:

Na de akkor arról miért nem beszélünk, hogy ferenc atya/testvér azért akarja-e segíteni "szegény menekülteket", hogy azok majd később rá szavazzanak??

(szerintem ez elég egyértelmű)



2017. aug. 2. 20:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
világosíts fel miről beszélt a főnököd!
2017. aug. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Aki a bort issza, legyen ott akkor is mikor a szőlőt kapálni kell !
2017. aug. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten emlékszem hogy Feri 23 millió románnal riogatot!
2017. aug. 3. 07:22
 14/23 anonim ***** válasza:
37%

Istenem...


Szövegértés.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy a székelyek le "23 millió románozta", erre reagáltam, hogy nem, nem a székelyeket románozta le, de nem ezt mondta, hanem arról beszélt, hogy 23 millió román fogja ellepni az országot és elveszi a munkát.


Ami nyilván hülyeség volt akkor is, meg most is, de ne menjünk bele.

Az, hogy az egyik válaszoló azt mondta, hogy lerománozta a székelyeket ugyanannyira badarság, mint amit ő mondott.


Ilyen az, amikor sok éve lejárt dolgokkal és fals infókkal, habzó szájjal szidjuk egy olyan politikust, aki már sok éve megbukott és rég el kellett volna tűnnie.

2017. aug. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
15%
Őszintén mondva én vajdasági vagyok,és marhaságnak találom :D Itt is vannak,Magyarországon is vannak problémák,meg amúgy nem is ott lakok,szóval minek?Ennyi erővel a Nyugat-Európába költözött magyarok is birnának szavazni.
2017. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Székelyföldről származom, másfél éve élek Budapesten bejelentett lakcímmel.

Sajnos a Fidesz teljesen megosztotta a magyarokat és ez mostanra az Erdélyiekre is kiterjedt, ebből kiindulva NEM mindenik fog a Fideszre szavazni, vannak akik nem csak a Fidesz médiáról tájékozódnak, viszont sajnos többségben vannak akik igen. :/


Véleményem szerint, (csak az Erdélyiekről beszélek, de valószínü a további külhoniaknál is hasonló volt a helyzet) a problémák gyökere évtizedekre nyúlik vissza, a Román kommunizmusban Ceaucescu mindent megtett a magyarok aszimilációja érdekében, persze nem sikerült, majd jött a demokrácia de mindvégig soha egyik román párt sem foglalkozott a magyarok jogaival, és ez így van a mai napig is.

Régen az Erdélyiek (98%) úgy tekintettek az anyaországiakra, hogy itt minden szép, jó és szívesen várnak ide minket.


Ezt a képet sikeresen letörte az, hogy akik kezdtek jönni ide dolgozni azonnal azzal találkoztak, hogy lerománozták őket majd a 2004 es népszavazás a külhoniak állampolgárságáról, azt a képet adta hogy az ittenieket nem érdeklik a külhoniak, gőgösek stb. Persze, ezt rövid időn belül próbálta korrigálni még az mszp is, de akkorra már elég késő volt.


Aztán jött a Fidesz, aki tényleg nyújtott valamit, megadta a magyar állampolgárságot ezzel meg az Erdélyiek szemében nagyot nőtt.

Akkoriban én is oda voltam értük, jó érzéssel töltött el hogy végre előre léptünk, viszont később rájöttem hogy bizony nem minden az aminek látszik.


Előre ha jól emlékszem, úgy volt hogy az állampolgárság nem jár együtt a szavazással, később viszont mégis megadták ezt a lehetőséget is, ez volt az első lépés az összeugrasztás felé, csak azért hogy pár szavazatot szerezhessen a Fidesz..

Mostanra már Erdélyben is óvatosan lehet kinyilvánitani politikai nézeteid, mert könnyedén ellentmondásba keveredsz, akár olyanokkal akikről nem is gondoltad volna..


Szerintem ha már ennyire beleolvasztotta a Fidesz a külhoniakat a szavazásba törekedniük kellene az ellenzéki pártoknak is arra, hogy növeljék a külhoni népszerüségüket.

Találkoztam már olyannal aki azt mondta konkrétan hogy, "Azt sem tudom, mi az a Momentum".. Szóval akiket baloldalról ismernek az az mszp és a DK de ezekre kiindulva a 2004 es történésekből senki nem fog szavazni.

A momentumnak ott is lenne esélye de nem elég népszerű még arrafelé.


Én amíg ott éltem soha eszembe sem jutott, hogy szavazzak ide én mindig úgy éreztem hogy semmi jogom beleszólni, viszont ha már ez van, akkor inkább kampányoljanak más pártok is ott, hogy ne ismét az legyen, hogy a 95% a Fideszre szavazott, azért mert a normálisabb része inkább távolmaradt.. (Az állampolgársággal rendelkezők negyede sem szavazott, viszont aki igen az...)

2017. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

Jó dolgokat írtál, de van egy hátulütője az ötletednek:


a helyzet az, hogy ha csak Magyarországra adózók szavazhatnak, akkor azzal nemcsak a határon túli magyar szavazókat zárod ki, hanem azokat is, akik elmenekültek az országból külföldre dolgozni, élni, sokan épp a Fidesz elképesztően rossz politikája és kormányzása miatt. Ha ezeket kizárjuk a szavazók köréből, akkor bizony még jobban BEBETONOZÓDIK A FIDESZ!


A Fidesznek még tetszeni is fog: szavazzanak az itthon maradt lelkes híveik (az ellenzéket majd jól megosztják, és alacsony mozgósítással a bizonytalanokat is távol tartják az urnáktól, hadd szavazzon csak a fideszes kemény mag!).


Nagyon sok, a Fideszben csalódott szavazó él külföldön, akiket lehetne mozgósítani és bizony megingathatnák a magyar kormányt.


Nem a határon túli szavazók szavazati jogát kell elvenni, hanem a levélszavazást kiterjeszteni az ugyan állandó magyar lakcímmel is rendelkező, de tartósan külföldön élő, dolgozó magyrokra is. Abban a pillanatban nagyon sok szavazat érkezne a Fidesz ellen is, és ezek a szavazatok átbillenthetnék azt az egy, max két mandátumot a Fidesz oldalára.


És van még egy fontos kérdés: ha már van a határon túli állampolgároknak szavazati joga, és olyan fontos az az egy darab mandátum (a kettő valószínűtlen még mindig!), akkor miért csak a Fidesz házal és kampányol a határon túl?


Ki tiltja meg az LMP-nek, MSZP-nek, DK-nak, Jobbiknak, Együttnek, PM-nek, MOMÁ-nak, Új Kezdetnek, az összes Fodor Gábort magába tömörítő MLP-nek, hogy eljuttassa üzeneteit a határon túliakhoz is?


Az igazság az, hogy az az egy darab mandátum nem annyira fontos, hogy bárki lehajoljon érte, vigye inkább a Fidesz, kit érdekel?! Úgysem azon múlik! - ez az ellenzéki erők logikája sajnos.


Furcsa módon a Magyar Kétfarkú Kutya Párt volt az egyetlen, amelyik határon túl is kampányolt (legutóbb, a migránsügyi álnépszavazáskor), és nem is ért el rossz eredményt: elg sok érvénytelen levélszavazat érkezett.


De ha meg sem próbálják, mit várnak? A határon túliak legnagyobb része azt sem tudja, milyen politikai erők vannak jelenleg Magyarországon, csak a Fideszt ismerik...


Szerintem ez az egész egy álprobléma. Mindenki tudja, hogy az az 1 darab mandátum semmit sem ér, hihetetlenül kicsi a valószínűsége annak, hogy azon múljon majd, hogy ki alakít kormányt. Sokkal inkább a magyarországi szavazókat kellene végre felébreszteni, akiknek a szavazata konkrétan ÖTSZÖR ANNYIT ÉR, mint egy határon túli szavazat, és minimum HARMINCSZOR ANNYIAN VANNAK, akik szavaznak!


Egem amúgy nem nagyon érdekel, hogy van-e vagy nincs szavazati jog, mert állampolgárságot sem igényeltem határon túliként.


Azt viszont nagyon szomorúan figyelem, hogyan züllik Európa szégyenfoltjává az anyaországom, egy nagyon rossz viccé kezd válni a kontinens kellős közepén.


Örömmel látnám, ha európai gondolkodású, Nyugat-barát erők vennék át végre a hatalmat és egy civilizált országgá változtatnák vissza Magyarországot, egy jól működő demokratikus jogállammá, amelyre mint kisebbségi magyar, állampolgárságtól és szavazati jogtól függetlenül is büszke lehetek, mint anyaországomra (nem a szememet kell lesütnöm, mint most, és nem kell piruljak, égjen a pofám, hogy egy Putyin és Erdogan végbelében lubickoló, a szövetségeseit eláruló, Európát meglopó és átverő, saját szavazóit is megvezető, illiberális hazug csürhe garázdálkodik Magyarország és a magyarok nevében!).


De ehhez nem a határon túliak egy darab mandátumát kell firtatni, hanem a magyarországi szavazókat FELÉBRESZTENI, akik ténylegesen képesek leváltani a kormányt!

2017. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Crisopher ***** válasza:
43%
Többszázezer embert nem lehet megfosztani a szavazati jogától, ez a legkevésbé sem demokratikus. Csak azért meg pláne nem, mert nem a nekünk tetsző pártra szavazott, ez egyenesen diktatórikus. A levélben szavazást kell kiterjeszteni, hogy minden külföldön élő magyar szavazhasson levélben.
2017. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
47%
Én arra lennék kíváncsi, de tényleg, hogy ha a határon túli magyarok 95%-a NEM a Fideszre szavazna Orbán bácsi mit mondana???
2017. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%
Elhiszem, hogy jó érzés, ha egy magyar identidású ember magyar állampolgársággal rendelkezik. De az, hogy ő döntsön egy másik országból, arról hogy milyen legyen a magyarországi egészségügy, oktatás, közfinanszírozás, külpolitika, belügy, milyen adórendszerben adózzak én, stb, szerintem abszurd.
2017. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!