Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok a határon...

Ti mit gondoltok a határon túli magyarok szavazati jogairól? /már k. ra elegem van, boritom a bilit :D /

Figyelt kérdés

Mielőtt kommentelnétek olvassátok el mi az én véleményem: (egyébként utálom a kettősmércét)



A probléma az, hogy a pártok és néhány média direkt hergeli a székelyeket és az itthoni magyarokat.


Érdekes taktika ez: ménél jobban hergeli valaki a székelyeket, annál többen fognak határon túlról ők is szavazni. Kinek jó ez? annak aki legális csalásnak állítná be a külhoniak választását(valahol az is).


Egyébként én sem értek egyet azzal, hogy szavazzanak. Viszont az álampolgárságot mégis meghagynám nekik mert csak magyarok, csak a testvéreink.

Az én "megoldási" javaslatom a következő:

- ne szavazzon senki sem ide aki nem ide adózik(ez a legtöbbet elhangott érv)

- de akkor ne szavvazzon ide a németországi,angliai,ausztriai stb.(dolgozók) magyar sem mert ők sem ide adóznak.

-Vagy mindenki vagy senki sem aki a hátárontúl adózik/él.

-vagy aki több mint 1-2 éve segélyből él(nem akar dolgozni)+a börtöntöltelékek se...


És ezen felül mint nekem itthon született magyarnak, soha nem tetszett ha egy határon túlit lerománoztak/szlovákoztak. Eddig ahol dolgoztam mindenkit helyretettem amennyire(nem megbántva) lehetett.


Miért is ukrán/szerb stb. az akinek full magyar neve van?


De egyébként mindig az adózás mint érv hagzik el, valójában az húzódik meg mögötte, hogy a székelyek a fideszre szavaznak.(ezért nem tetszik itthon sokaknak, megértem) (korábban asszem fél vagy egy mandátum sorsát döntötte el 30 ezer szavazat, most kettőre tippelnek)

(Ha minél jobban felhergeli a sok kinti magyart, hogy ne 1-2 mandátum dőljön el rajta hanem jóval több akkor lehet legális csalásra hivatkozni az ellenzék részéről)


+adalék:

Na de akkor arról miért nem beszélünk, hogy ferenc atya/testvér azért akarja-e segíteni "szegény menekülteket", hogy azok majd később rá szavazzanak??

(szerintem ez elég egyértelmű)



2017. aug. 2. 20:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nincs ebben semmi abszurd! Abszurd az, ahogy egyoldalúan és szűklátókörűen előadod! Tudomásul kellene venni, hogy vannak jó érvek pró és kontra. A nyugati országokban gyakori és bevett módszer a külhoni állampolgároknak adott KORLÁTOZOTT szavazati jog. És nem igaz, hogy elsősorban politikai megfontolásból, mert minden pártnak egyenlő joga van arra, hogy a diaszpórában élő honfitársainál is kampányoljon.


Egy "demokratikus" világban az lenne a szörnyű, ha semmiféle beleszólást nem adnának a külhoni állampolgároknak, mivel az anyaország politikai rendszere igenis keményen érinti a kintieket is! Hogyan? Nem csak belpolitika létezik ugyanis, hanem külpolitika is, mely sokszor még nagyobb hatással van az anyaországra is, mint minden más!


Sajnos egyértelműen hataloméhes politikai megfontolásoknak ülnek fel a magyarok többségében, és csakis manipulatív politikai hátsó szándékot látnak ezen kérdések mögött, holott ennek a kisebbségi szavazati jognak (ami mellesleg igen lite-os) egy demokratikus világban egyértelmű létjogosultsága van.


Csak az baj, hogy a magyarok is hagyják megosztani magukat önös célok vezette, hatalomra éhes politikusok által!


Egyik el akarja venni a külhoni állampolgárok szavazati jogait (melynek akár tetszik, akár nem, van létjogosultsága - még ha a forma és a módszer nem is feltétlenül tökéletes), másik ragaszkodik hozzá. De mindkettő önző célok miatt!


Én már szavaztam, de nem emberre!

2018. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
24%

Köszönjük hogy előadtad nekünk politikai véleményedet Kedves Kérdező.Sok mindenben eggyetértek,bár határontúli vagyok nem tartok igényt a szavazati jogra és másra sem amig ennyire elfogultan gyűlölnek minket az anyaországiak.

Csak néznének néha tükörbe is.Minden nemzetre tudnak mondani valami cifrát csak ők a csillogó vértezetű Grál-lovagok.

2018. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Nem minket gyűlölnek, csak az Orbán rendszerből van elegük sokaknak.


A legtöbbnek nem a szavazati joggal van baja, hanem azzal hogy túlnyomó többségben a Fideszre szavaznak ami kissé kettős mérce :)


Egy itt élő külhoni..

2018. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!