Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy munkabeszüntetés volt egy gumigyárban a rossz munkakörülmények miatt?

Figyelt kérdés

[link]



Az ilyen problémákra az lenne a megoldás,hogy nyáron bizonyos munkákat felfüggesztenek, ezt is.

Megoldás természetesen a légkondi is.


Egy másik megoldás a különböző pótlékok bevezetése.

Veszélyességi pótlék - egészségre ártalmas anyagokkal való foglalkozás 30%

Nem megfelelő, egészségre ártalmas hőmérsékletben való munkavégzés 30%

Ez annyira megdrágítaná a munkaerőt,hogy inkább klimatizálnának.



Én szintén egy nagy cég humán erőforrás osztályán dolgozom, mint koordinátor, ilyen szakirányú diplomám van.

Szakszervezetnek is a tagja vagyok, nálunk az a helyzet, hogy engem a menedzsment kimondottan utál.

Azért, mert tudják,hogy igazam van, ennek ellenére mégis az emberi munkaerőn akarnak spórolni, állandóan és az igazság bizony tud ám fájni.


Sokan elfejtik,hogy a legértékesebb erőforrás egy cégnél, az emberi erőforrás, aminek vannak érzelmei,szabad akarata,szükségletei, egy élő szervezet, ami bizony, nem bírja ki huzamosabb ideig a 150 fokot.



Szóval átlátom,Continentalnak is egy marha genyó menedzsmentje lehet,igazi parasztok,már elnézést a pejoratív kifejezésekért.


Azt nem értem, hogy lehetséges,hogy Magyarországon nincs egy határozott szervezet, ami a munkakörülményeket vizsgálja,hogy X munkakör kihatásai mennyire vannak negatív hatással az emberi szervezetre, milyen pszichikai mellékhatásai vannak.


2017. aug. 5. 17:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hősègben Nyugat-Európàban is vannak leàllàsok bizonyos munkakörökben nemcsak Magyarorszàgon
2017. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem is értem miért vártak ezzel eddig! Látjátok, ennyi az egész, és már meg is oldották a problémájuk! Mennyi háborgást és szitkozódást meg lehetett volna spórolni, ha többször sztrájkoltak volna az emberek!
2017. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Proletárok a láncaikat ledobták egy napra és nyertek 15 perc hírnevet.


Majd minden megy tovább, lehet velük, lehet nélkülük.

2017. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet proletározni, meg írni a hülyeségeket, de jogos amit tettek. Ahogy az is, amit az egyik hozzászóló írt, hogy ezt szinte bármelyik gyárban megtehetnék.

De igazából ott a baj, hogy nagyon sok helyen borzasztóak a körülmények, és lenézik/alázzák a dolgozókat. Tenni meg nem lehet, mivel a szakszervezeteket gyakorlatilag szétverték (lásd vasas).

2017. aug. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!