Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok miért...

A határon túli magyarok miért nem adóznak?

Figyelt kérdés
Ha szavazhatnak adózzanak is. Ha sok mindent igénybe tudnak venni adózzanak

2017. aug. 30. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
Elvtelen mutyis magyarok vannak a határon innen és túl is. A határontúliak többsége állítólag nem akar szavazni, tudja, hogy nem fair amit a Fidesz csinál.
2017. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

10#

Ettől még állampolgári jog. Én egyébként 10 évig mindent oda fizettem és ott éltem.

Nem vagyok fidesz szavazó, utoljára 2002-ben szavaztam pont ellenük.


Egyébként ott 27%-os áfa van, itt meg más kedvességek.

Itt minden utolsó egérlyukra van ingatlanadó. Ebadó. TV-adó mindenkinek, aki lakik valahol. (pontosabban háztartásonként)


Itt is tervezik emelni az áfát. Azt írják hogy legalább 20-ra, de ez úgy szokott lenni, ha 20-at beismernek választások előtt, akkor lesz az 25 is.


Szerintem ezeket bármely másik párt is meglépte volna.


Azt kell észrevenni, hogy Európa tényleg lejtőn megy, csak Magyarország ebben sajnos elöl jár.

Lehet okolni az Orbánt, de szerintem kis porszem az egészben. Csak szeretne többnek látszani, ez csípi az emberek szemét.

2017. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%

"A határon túli magyarok miért nem adóznak?"


A nyugdíjas adózik a nyugdíjból? Nem. Szavazhat? Igen.

A munkanélküli adózik a kapott pénzből? Nem. Szavazhat? Igen.

A lottómilliárdos adózik a nyereményből? Nem. szavazhat? Igen.

A cigány munkanélküli dolgozik/adózik? Nem. Szavazhat? Igen.

A gyesen lévő kismama adózik a gyesből? Nem. szavazhat? Igen.

Az egyetemen tanuló adózik az ösztöndíjból? Nem. szavazhat? Igen.


Köszönöm, nincs több kérdésem...

2017. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%
teszemazt a lottómilliárdosnak le kell adózni a nyereményt...
2017. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Adóznak ők, csak a határon túli országban, ahol élnek.

Ettől függetlenül nem értek azzal, hogy szavazhatnak is.

Ők könnyen vannak, megszavaznak nekünk egy szar kormányt (mert bizony nélkülük nem lett volna meg a 2/3 a fidesznek!) úgy, hogy nem itt élnek, nem nekik kell a következményeket elviselni.

Ez olyan, mintha én is szavazhatnék Romániában annak ellenére, hogy nem ott élek. Ugyan annyi közöm van hozzájuk, mint nekik hozzánk.

Félreértés ne essék, igenis támogatom azt, hogy szerezzenek nyugodtan kettős állampolgárságot, de akkor csak az szavazhasson, akinek meg van, ne mindenki aki azon a területen él, ahol ANNO a Nagy-Magyarország volt. Sajnos már nem a miénk a terület, és azzal, hogy szavazhatnak, attól a kormány ezzel semmit sem támogat rajtuk, inkább csak ők vannak kihasználva mégjobban, mert a szavazatukért cserébe elhúzzák előttük a mézes madzagot, aztán ugyanolyan rossz körülmények közt élnek, mint eddig.

2017. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem engedném őket szavazni, mert mások országát döntik romba.
2017. aug. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%

tegnap 22:50


Hát nem akarlak nagyon megrendíteni a kis narancs világodban, de ezeknek a fele pedig de igen is leadózza a jövedelmét is és mind egy szálig fizetik a rekord ÁLTALÁNOS FORGALMI ADÓT az utolsó szelet kenyérre is!!


Na nem baj, szerintem nekünk sincs több kérdésünk hozzád :DDDDD

2017. aug. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Mert ugye az állampolgári jogok megvonása az állampolgároktó az."


Haha. Szlovákiában tiltott a kettős állampolgárság (igen, a magyarok miatt), ott szó nélkül elveszik tőled a szlovákot, ha megtudják, hogy egy másik állampolgárságot is felvettél. Épp ezért nem is túrázik a Fidesz Felvidéken, tudják semmi hasznuk nem lenne ebből.


Az már más kérdés, hogy elég súlyos pénzekkel támogatják a Felvidéken is semmibe nézett Magyar Közösség Pártját, akiknek ha jól tudom 8 éve volt utoljára képviselőjük a parlamentben.

2017. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
8%
Ez is általánosítás. Egy barátom szlovákiai magyar és adózik. Ide Magyarországra, ugyanis itt dolgozik. És nem ő az egyetlen, Felvidékről igen sokan átjárnak.
2017. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Szlovákiában tiltott a kettős állampolgárság (igen, a magyarok miatt), ott szó nélkül elveszik tőled a szlovákot, ha megtudják, hogy egy másik állampolgárságot is felvettél."


Ez meg csak a magyar politika hülyesége, mert EU-n belül legjobb tudomásom szerint nem mondatható le az ember az eredetiről. Legalábbis a német kiírásban ez van, hogy a régiről le kell mondani, amennyiben nem EU-tag. Amikor még nem volt EU, akkor a magyarról is le kellett mondani, illetve meg kellett indokolni, ha kettőset akar az ember, de ezt nem tudom hogy hogy ment.

2017. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!