Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok miért...

A határon túli magyarok miért nem adóznak?

Figyelt kérdés
Ha szavazhatnak adózzanak is. Ha sok mindent igénybe tudnak venni adózzanak

2017. aug. 30. 21:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként nem értem miért kell összekeverni a dolgokat.

Egy az adótörvény, és egy másik az, hogy ki hol szavazhat.


Még az jogos, hogy lakhely szerint lehet dönteni.

Aki kettős háztartást vezet, miért ne szavazhatna mindkét helyen?


Németeknél pl. a városi szavazásokon egyből részt lehet venni ha valaki beköltözik, nem is kell állampolgárnak lenni.

A most következő nagy választásoknál (Bundestag) csak állampolgárok szavazhatnak.

2017. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%
#5: Nekem semmi bajom a külföldön élő magyarokkal, tényleg. De szerinted az rendben van hogy pl. egy erdélyi magyar, aki életében nem járt még Magyarországon, szavazhat a magyar választásokon?
2017. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

22#

5 és 21 vagyok. Pont ezért írtam bejelentett lakcím alapján lehetne. Ha még csak nem is járt Magyarországon akkor persze hogy nincs rendjén, de kétlem hogy sokan szavaznának az ilyenek közül.


Egyébként engem is értek támadások, csak mert eljöttem. Jött mindjárt az hogy én ne is szavazzak (nem mintha tenném), meg nekem könnyű, meg "csak mosogatok".

2017. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23: Nem tudtam hogy #21 is te vagy, köszi a választ.

Szerintem elég sokan szavaznak közülük, nyilvánvaló hogy 99%-uk kire. Egyrészt a kormány magyarlakta területekre juttatott anyagi támogatásainak köszönhetően, másrészt az ottani emberekben elég nagy magyarságtudat van (ami nem baj), és úgymond fontosnak érzi magát, hogy szavazhat és beleszólhat az ország működésébe, csak közben nem veszi észre/nem érdekli hogy nem kompetens, mert okés hogy magyarnak vallja magát, de mégse a mai Magyarország területén él. Ezt a jelenlegi kormány nagyon jól kihasználja.

Nehéz teljesen igazságos rendszert létrehozni, de a mostani nem az igazi.

Támadni meg (szerintem) leginkább azok támadnak, akiknek rossz itthon, de nem mernek/tudnak valamiért kimenni külföldre. Ne foglalkozz velük, normális embernek semmi problémája nincs ezzel.

2017. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérheted, hogy ide is és oda is adózzanak, persze nyilván amennyiben Magyarország területén költ, dolgozik akkor ott is adózik.


Én is külhoni vagyok, az állampolgárság jó és felemelő dolog, de a szavazással sajnos kihasználják az embereket.

Ez a szavazás erőltetés kicsit olyan, mintha ezzel indirekt módon fizetni kellene érte, miközben feszültségeket generál magyar-magyar között.


Annyi kellett volna, hogy előre bejelenteni, a szavazás alapjog az állampolgársággal de inkább az szavazzon akinek aktív tartózkodási helye van bejelentve Magyarországon. Így csak az szavazna akit érint, de sajnos a vezetőinknek nem ezek voltak az érdekei.

Így most már ha erőszakkal betiltanák (aminek van esélye) akkor is feszültségeket szülne, ha nem tiltják be akkor is.


Ezért remélem előbb utóbb a külhoniak többsége belátja, hogy nem kell bele szólnia amihez nincs köze, attól még lehet teljes értékű magyar állampolgár.

2017. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

ma 09:53


Respect.

2017. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!