Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha igaz az a mondás, hogy a...

Ha igaz az a mondás, hogy a "kínálat megteremti a keresletet", akkor Magyarországon miért van kevés közép és felsőfokú végzettséggel betölthető állás?

Figyelt kérdés

Én személy szerint szerencsés helyzetben voltam, mivel az a multicég,ahol gyakorlaton voltam átvett a beszerzési osztályukra, mivel volt egy üresedés, műszaki menedzserként végeztem.

De sokan kínlódnak, például a pénzügy-számvitel szakon végzett ismerősök is panaszkodnak,hogy a szak k_nehéz volt, de munkalehetőség meg nincs sok, kihalásos alapon megy.



Nálunk a cégnél sokan vannak mérnökök, akik az ország keleti részéből költöztek ide, mivel ott még műszaki diplomával sincs elég perspektíva.


Akik meg csak középfokú végzettséggel rendelkeznek, még rosszabb helyzetben vannak, mint a diplomások.

Túlságosan kevés a szellemi munkakör az országban.



Gyakran mondják a "nagyok",hogy a kínálat megteremti a keresletet.

Ez bizonyos esetekben igaz is, ha van olajkészlet a földben, akkor hamar kiépül rá az ipar.


A munkaerőpiacon viszont nem nagyon működnek ezek a folyamatok.

Ebbe az országba összeszerelő üzemek létesülnek, ahol a munkavállalóknak maximum csak a 20 százaléka végez szellemi munkát, ebben benne a van a bérszámfejtőtől a kontrollereken át a HR-esekig mindenki.De, lehet a 20 százalékkal is sokat mondtam.


Jobb lenne,ha fejlesztő cégek jönnének, ott csaknem a 100 százalék szellemi munkát végez.



2017. szept. 13. 19:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A mondás és a felvetett probléma egymás ellentétei. A mondás szerint a kínálat teremt, a probléma meg az, nincs kínálat.


Azonban a mondás még pénzzel kiegészítve se igaz, fordítva inkább: a kereslet teremt kínálatot (legalábbis normális körülmények között, ami itt nincs).


Nézzük az utolsó mondatot. Egyfelől nem jönnek, mert nem azokat hívják. A regnáló kormánynak összeszerelő üzem kell, mert az gyorsabb, több embert foglalkoztat, de legfőképp elég oda olyan is, akinek elemi dolgokat el lehet magyarázni. Így a sok buta ember nem figyeli (és főleg nem akadályozza) a sok csalást és rablást. Másfelől nem jönnek, mert kevés képzett munkaerő otthon is van, ugyanakkor itt meg nincs. Hiszen sok álláshirdetés van, amire nincs értelmes jelentkező, csak olyan, amelyik nem felel meg.


Egyszóval lehet, hogy neked kérdező a munkaerőpiaccal van bajod, de tudnod kell, annak az eredendő oka, hogy ilyen, a kormánypolitika. Más szóval: míg Orbán kormány van, számíts még rosszabbra, ahogy telik az idő. Hacsak nem teszel ellene valamit.

2017. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!