Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak és a liberálisok...

A baloldaliak és a liberálisok miért élnek álomvilágban?

Figyelt kérdés

Azt írták még néhány hónapja, hogy kormányváltó hangulat van és hogy olyan tüntetések lesznek, hogy megbukik a kormány.

Ehelyett gyakorlatilag semmi nem történik, csak az, hogy az ellenzéki politikusok sorra buknak el (Gyurcsány, Mesterházy, Falus, Botka, Vona).

Mikor ébrednek fel a nem fideszes emberek? Már rég nem a kilencvenes és kétezres éveket éljük, amikor még hazugságokkal és riogatásokkal választásokat lehetett nyerni. Az emberek elkezdtek gondolkodni.



2017. szept. 21. 19:46
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
83%

"Nemcsak az életképtelen ellenzék miatt győz a FIDESZ,hanem mert senki (vagyis az értelmes többség)nem akarja a bevándorlókat tömegêvel befogadni(velük együtt a rejtőzködő terroristákat).Nem akarjuk nyugalmunkat feladni ezzel.Nem akarják déli határainkon lebontani a kerîtést,ami megvédett minket és így biztonságban érezzük magunkat.Érezzük a rezsicsökkentést.Êlvezzük a családi adókedvezményt,épül az ország.Növekszik az épîtőipar.Emelkednek a bérek.Megszabadultunk devizahitelektől.A gazdagaság is helyreállt.Fékezi Sorost.Stb.Ha igy haladunk tovább,amire csakis a FiDESz képes,még elhagyhatjuk Nyugat-Európát is.Őket úgyis tönkreteszi lassan Afrika befogadása(korlátok nélküli felső határ!).Mit akarnak ezek??? "


Jól felmondtad a kamupropagandát :D

1. a fidesz nem védi meg az országot a migránsoktól,azt a jobbik tenné..a fidesz BEENGEDETT 17 000 (egyes források szerint 20ezer) kötvényes,pénzes migránst..akiket ti,fideszesek befektetőnek csúfoltok :D tehát ha a kerítésen áttörő arabnak adunk 50 000 eurót,akkor onnantól kezdve ugyanaz az ember üzletember,befektető! legalábbis a fideszes birkanyáj szerint :D ez azért röhejes

2.élvezzük a reziscsökkentést? az árak meg emelkednek a boltokban..tehát az egyik zsebedbe betesz pénzt a fidesz,a másikból ugyanazt a pénzt kiveszi,de azért tapsikolj orbánnak

3. emelkednek a bérek? hova emelkednek,miért nem érezzük? pár ezer forintos emelkedés mégis mit ér,mikor mellé drágulnak az árak és az adók is emelkedtek? :D sorra hagynak le minket az európai országok,már Romániával versenyzünk Csehország,Szlovénia vagy inkább Ausztria helyett. De azért tapsikoljatok birka fideszesek.

3. épül az ország--> eu-s pénzből, olyan eu-s pénzből akik ellen orbán kamuharcot hirdet, és csak 2020-ig jön,utána az is megszűnik,na akkor lesz kutyavilág...ha marad a fidesz jövőre (remélhetőleg nem)

4.megszabadultunk a devizahitelektől? hogy nem szakad rá a plafon a fejedre?! családok ezreit lakoltatják ki jelenleg is! semmi sem oldódott meg...De azért tapsikoljatok birkák

5.gazdaság helyreállt?! mivan? :D melyik országban? mert nem nálunk az biztos..max a propagandatévében hazudják ezt

6. a migránsellenesség csak biznisz a fidesznek,ez az egy témájuk van,amivel manipulálják a síkhülye embereket..a kerítésépítés is a jobbik ötlete volt mellesleg :D

7. a fidesz kiüldözi a fiatalokat nyugatra...ha így halad tovább akkor nem lehagyjuk a nyugatot,hanem totálisan csődbemegy az ország,mert nem lesz fiatal aki kitermelje a nyugdíjatokat..majd a pakisztánból,ukrajnból behozott vendégmunkásokat fog behozni a fidesz,már el is kezdték ezt.

De nem sokára nem lesz orvos sem,az egészségügy össze fog omlani. akárcsak a nyugdíjrendszer...Ez a fidesz.tapsoljatok,marhák-birkák.

2017. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
25%
Nem kamupropaganda!A FIDESZ segîtségével ki tudtuk fizetni a devizahitelünket.Plusz visszakaptunk a banktól 3.5 milliót! A bérek(nővér vagyok)szépen emelkednek,most novemberben lesz a 2. nagyobb béremelés.Gyönyörű luxus kivitelű kórházak épülnek(pl.VIII.ker.Korányi klinika)A családi adókedvezmény is jelentős nálunk. A körülöttünk élő családok épîtkeznek,bővîtenek,kihasználják a 2-3 gyerek után járó 10 milliós szocpolt.Nem a bevándorlókkal igyekszik a FiDESZ feltölteni Magyarorzságot,hanem a jó családtámogatásnak köszönhetően sokan bevállalják a 3. gyereket.Félreértelmezed,mert aki legálisan útlevéllel érkezik hazánkba(nem kerîtést mászva,iratok nélkül) és még pénze is van (esetleg tanulni jön egyetemre)azt miért ne kéne befogadni?A FIDESZ ki szeretné szűrni kiket fogad be,nem szeretné ha a sok ismeretlen bevánd.között bejönnének hozzánk a terroristák is.Útlevél nélkül mindenki azt mond magáról,amit akar.Itt nem a gyűlöletről van szó,hanem óvatosságról!Mindegy! Mi az biztos,hogy jobban élünk,mint az előző 8 évben a szocik idején.Azt megelőző négy év FIDESZ-es időszakunk is jó volt.Akkor vettük az első lakásunkat.Aztán a szocik idején bedőltünk a devizahitelnek és vettünk egy nagyobb lakást.Na az volt a legnagyobb hiba.Egyik napról a másikra növekedtek a törl.részletek.120 ezer helyett 240-et fizettünk a végén.Ha nem jön a kormányváltás végünk van.Elveszîtjük a lakásunkat.Akárki akármit is mond,de ezt a FIDESZ oldotta meg nekünk.Soha nem fogom elfelejteni neki és hálás vagyok Orbán Viktornak!A végén még kárpótlásként pénzt is visszakaptunk a banktól,mint sokan mások.Nekem a FIDESZ bizonyîtott.A jobbik csak azt mondja,amit Simicska akar.Gyűlölet sugárzik a plakátjaikról!Egyébként is nevetséges figura a Vona.Nekem nem szimpatikus.
2017. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
10%

A fidesz felélte teljesen az ország takarékait, és az eladósodás tovább folytatódott,bátran nézd meg a hivatalos adatokat.

- Az hogy épült pár kórház,meg pár fel lett újítva a sok közül, ez nem azt jelenti hogy rendbetették az egészségügyet, mivel rengeteg ország rohad most is,vagy nincsen benne fűtés például..friss hírek,nyugodtan olvass utána,de ha akarod belinkelem, épp tegnap olvastam hogy az egyik kórházban nincs fűtés.

"Családi adókedvezmény jelentős nálunk"..lehet,az állam segíti megszülni a gyerekeket,de felnevelni nem...

A többi hülyeségedre nem is válaszolok,mert felesleges,megrögzött hívő vagy, így csak 1 kérdésem lenne:


Mesélj nekem arról kérlek,hogy hogyan él meg 2 ember nettó 280 000 ft-ból (140 000 ft-os átlagkeresettel számoljunk 2 főnél) tehát 280 000 a bevétel, míg a kiadások:

- Albérlet + rezsi: 140 000,ami nem putris és nagyobb egy lyuknál,de a legolcsóbbak is 120 000,számoljunk ezzel

- Étkezés 2 fő részére havi 60 000 ft (alsóhangon)

- Internet,tv,telefon fizetés legyen 16 000 ft

- Munkábajáráshoz bérletek / vagy autó: 30 000 ft

- Tisztálkodási szerek (pl tusfürdők,mosogatószerek,dezodorok,tisztítószerek),amik szintén nélkülözhetetlenek

havi 25 000 ft

Ruha/cipő ha csak 2 havonta 1db-al számolunk,az is havi 10 000

Biztosítások,egyéb kiadások (pl közös költség,szemét díj,stb) 15 000 ft


Ez összesen: ~280 000 ft ALSÓHANGON! Tehát nincs benne semmi extra,semmi kirándulás,cigi,pia,buli,vagy háztartási gép vétel,elektronikai eszköz vétel,netán autó megvétele és költségei, CSAK ami a túléléshez kell.. Tehát akik átlagkereseten élnek azok is éppen csak meg tudnak élni, de hogy lesz ebből gyerek? hogy lesz ebből saját lakás/ház építés? ha gyerekekkel is számolunk akkor a kiadás legalább 50-100 000-rel több mint a bevétel...

Magyarázd el a nagyonokos fideszes fejeddel,hogy ezt hogy lehet megvalósítani? és akkor nem is beszélünk azokról a százezrekről akik még ennyit sem keresnek,hisz ez az átlagfizetés, hanem mondjuk minimálbért keresnek és ott 2 fő részére csak 180-200 000 ft a nettó bevétel.... tehát hogyan lehet ebből megélni? mesélj

2017. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
65%
"mivel rengeteg ország rohad most is" Ország=kórház..mielőtt belekötne valaki :D
2017. nov. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
25%

Látom igényeid vannak!Úgy gondolod Vona képes mindent megoldani??:):):) 8 év alatt felújîtja az összes kórházat Magyarországon?Megemeli duplára (sőt triplára)a fizetéseket,nyugdîjakat mindenkinek?Ugye te se gondolod komolyan?Kétlem!A FIDESZ úgy vette át ezt az országot,hogy csodának számît,amit 8 év alatt tenni tudott!A legkönnyebb köpköpdni!Nincs még egy olyan politikus Európában,mint Orbán Viktor!A közelébe se érhet senki!Én nem olvasok el semmit,nem kell linkeket küldjél!Pláne hazugságokat,hamisîtott adatokat,tényeket!Csak az alapján îtélkezem,hogy most sokkal jobban élünk,mint a szocik korszakában.Nekem a FIDESZ az élet biztosîtéka!Persze,legyünk reálisak.Nem veszek új kocsit kp.-ban ,de kevés az a kelet-európai ország(sőt nyugati is),ahol ezt minden lakosa megteheti.Te egyből olyan nagy dolgokról beszélsz,hogy kellene élnünk,hogy ahhoz 1 millát kellene keresni mindenkinek.Nem ülünk olajmezőkön!Légy reális!Szép lassan,haladunk felfelé!Az egészségügyben minden baromi drága, egy jó minőségű sebészi műszer(akármi,pl.olló)100 ezer Ft.Akkor tudod te mennyi pénz egy teljes kórház felépîtése felszerelése?Ja és minden szutykot,amit a FIDESZ-nek hátrahagytak elvárod,hogy 8 év alatt tegyék rendbe?Mellette még tripla fizetés

mindenkinek?Majd a jobbik megoldja,mi?Na ne viccelj!:):):)

2017. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
68%
Tudtam hogy nem fogok érveket kapni! már megint csak a simicskázás megy :D igen,Vona rendbetudja hozni az országot,a fidesz is rendbe tudná,ha nem a strómanjait hízlalná 100milliárdokkal és hülyeségekre költené a pénzt pl stadionok,hanem arra,amire kell! béremelések,kórházak rendbehozása (de nem ám 100-ból 50 kórház helyrehozása 8 év alatt,mert ez nagyon gyenge eredmény...)
2017. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
72%
Tehát akkor arra van pénz hogy többszámilliárdokat szórjunk el stadionra,Vietnámba építsünk kórházat,külföldön erősítsük a sportlétesítményeket, de a béremelésekre kevés 8 év,merthogy az országot a mélyről hozta fel a fidesz..érdekes logikád van :D főleg úgy hogy semmilyen téren nem zárkóztunk fel 8 év alatt,hanem tovább távolodtunk a nyugattól,egyre jobban szakadunk le..orbán példaképe Kim Dzsong Ún, arrafelé tart az ország..orbán is 1 kiégett kommunistává vált. (kommunistaként is indult)
2017. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
68%

Ja egyébként nem vagyok pártkatona,a szókincsem pedig nagyobb mint neked,hisz neked csak a simicskázásig jut el :D érveid már nincsenek..

Pártkatona pedig azért nem vagyok mert én csak bízok a jobbikban,de nem olyan vagyok mint te,aki a legnagyobb hazaárulást (migránsok pénzért befogadása) megmagyarázom..a fideszhívők megteszik! ők megmagyaráznak mindent,hogy miért jó valójában az hogy sz*rul élünk :D szánalmas szekta! Ha a jobbik nyer (márpedig fog,úgyhogy vegyél be majd nyugtatót,és szavazni se kell elmenned) és ugyanezt folytatná mint a fidesz,akkor én lennék az 1. aki elpártol tőlük. Én azért szavazok rájuk,mert egyedül bennük lehet bízni,egyedül ők hitelesek és tiszták,szerencsére semmilyen korrupcióban nem vettek részt és meg kell adni nekik az esélyt hogy bizonyítsanak..te meg nyugdíjas vagy gondolom,azok hisznek már csak vakon a fideszben (+ a tanulatlan prolik,akiknek elég egy kis sorosozás meg migránsozás aztán térdre borulnak a törpediktátor előtt)

2017. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

"nem,nem az erős pistára gondolok, a Jobbik erősödik, kérdezz körbe bátran az utcáról embereket."


[link]


"Azok szégyelljék magukat,aki képesek olyan emberre szavazni,aki Simicskával cimborál.A plakátjaikról sem a jobbik,hanem Simicska hangja,bosszúja "ordibál"."


Most jó nekik a Csintalan is... érdekes eddig áruló volt, most meg a nagy okos, akinek kinyílott a szeme és átállt a jó oldalra.



"Ha jövőre a Fidesz győz, azt egy az egyben kizárólag ennek a kétballábas, életképtelen, totál súlytalan ellenzéknek köszönheti."


Persze, mert álomvilágban élnek. Lásd: a Jobbik erősödik néhány kommenttel feljebb.


"már Romániával versenyzünk"


Na ne viccelj, látszik, hogy fogalmad sincs Romániáról. Én voltam ott, inkább visszajöttem :)


"családok ezreit lakoltatják ki jelenleg is!"


És lakoltatták ki 5 éve, 10 éve, 20 éve, 50 éve, 100 éve. Ha nem tudod fizetni az általad felvett hitelt, akkor szankciók jönnek. És ez mindig is így volt. Ezt a Fideszre kenni óriási ferdítés. Egy eladósodott ember miért a kormánytól várja a megoldást?


"gazdaság helyreállt?! mivan?"


Vitatkoznék veled, de nem hozol fel semmilyen konkrét gazdasági területet, amit elemezni tudnánk. Az ingatlanárak változásáról volt egy érdekes kérdés néhány napja:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__89..


"a migránsellenesség csak biznisz a fidesznek"


Persze, hogy biznisz, minden kormánynak van egy ilyen "biznisze". A Gyurcsány kormánynak az őszödi beszéd volt pl. Meg a Pannon Puma.


"épp tegnap olvastam hogy az egyik kórházban nincs fűtés."


Ilyen mindig volt, mindig van, a fűtés el szokott romlani, karban kell tartani.


"A többi hülyeségedre nem is válaszolok,mert felesleges,megrögzött hívő vagy"


Ez a személyeskedés része, hárítás érvek nélkül.


"Ez összesen: ~280 000 ft ALSÓHANGON!"


Régi probléma ez BUDAPESTEN, az albérleti költségek ott magasak. De ott nincs is 140 ezres fizetés, csak több ;) a fiataloknak még a szocializmusban is nehéz volt a megélhetés (nem hogy kapitalizmusban), kár ezt a kormányra kenni ugyancsak ferdítés...


"Vona képes mindent megoldani??:):):)"


Tudod ellenzékben könnyű kiabálni... ez a baj a Jobbikkal csak. Meg a Momentummal, aminek kormányprogramja, hogy eltörli a hálapénzt. Azt, hogy ezt hogyan csinálja nem írja le persze :)


"Vietnámba építsünk kórházat"


Erről is volt egy kérdésem, hogy milyen alapon keverjük a belpolitikát a külpolitikai befektetésekhez. Persze értelmes választ nem kaptam, csak kórházak, mutyi, stadionok. Ezek belpolitikai dolgok. Hogy jön ehhez a külpolitikai segélyhitel program? Kérdezem.


"érdekes logikád van"


Érdekes a te logikád, már az előzőnél is, de van még...


"orbán is 1 kiégett kommunistává vált. (kommunistaként is indult)"


Igen, a FIDESZ (Fiatal Demokraták Szövetsége) egy liberális pártként kezdte a pályafutását 1989-ben. Tagjai között ott volt többek között FODOR GÁBOR. Na, akkor liberális vagy kommunista az Orbán?


"migránsok pénzért befogadása"


Le tudod írni, hogy ez a letelepedési kötvény miről is szól? Valami hivatalos forrásnál?


"Ha a jobbik nyer (márpedig fog,úgyhogy vegyél be majd nyugtatót,és szavazni se kell elmenned)"


Még talán a kommentem tetején tettem ki a legfrissebb mediános felmérést, amiről ugye tudjuk, hogy nem éppen kormánypárti.


"te meg nyugdíjas vagy gondolom,azok hisznek már csak vakon a fideszben (+ a tanulatlan prolik,akiknek elég egy kis sorosozás meg migránsozás aztán térdre borulnak a törpediktátor előtt)"


Ja értem, tehát egy kis személyeskedés, egy kis prolizás, egy kis falusi buta emberezés (mondjuk ezt pont kihagytad, de ez is az étlapotokon van), na meg fűszerezzzük meg egy törpével, egy diktátorral, egy patással, kiabáljuk együtt, hogy HABONY! és máris kormányváltás lesz.


Hát nem.

A baloldaliak és a liberálisok miért élnek álomvilágban?

2017. nov. 1. 21:29
 40/59 anonim ***** válasza:
37%
Én nem tudlak átnevelni.Nem is érdekel miket îrsz.Egyébként nem vagyok nyugdîjas.40 éves vagyok és diplomásak vagyunk a férjemmel együtt.A mérnök férjemmel egy irodában dolgozó többi tervező is FIDESZ-es.Úgyhogy a te jóslatod annyit ér kb,mint az érveid.Az összes hablattyodat nincs időm megválaszolni.Pl. a vietnámi kórház egy üzleti vállakozás,azt is belekavarod.??A koreai diktátorral hasonlîtod össze Orbán Viktort.??A te fejedben egy óriási káosz van.Mindent összehordasz,összekeversz.Én a személyes tapasztalatokról beszéltem,hogy sokkal jobban élünk,mint a szocik idején és ezt egy Vonára nem cserélem le,mert mindig mást beszél és megbîzhatatlannak gondolom egy ország élére.Nem tart ki egy véleménye mellett sem.A FIDESZ fog nyerni!Ezt fogadd el!A nyugtatót meg már most elkezdheted szedni,ahogy öntöd magadból a sok kutyulékot,már szükségesnek látom.
2017. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!