Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért félnek nálunk a...

Sokan miért félnek nálunk a muszlim migrációtól, amikor Nyugat-Európában is számos iszlamista terrortámadást követnek el és erőszakot, rablásokat, lopásokat sem csak migránsok követnek el?

Figyelt kérdés

Utóbbiak Magyarországon is előfordulnak.

És terrortámadásokat sem csak iszlamisták hajtanak végre (lásd ETA, IRA, UCK, szélsőjobboldali, szélsőbaloldali mozgalmak).



2017. szept. 24. 14:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Minden estre nem a keresztények robbantgatnak civileket arab városokban hanem a muszlimok keresztény városokban.

Egy kereszténynek mondhatom, hogy nincs Isten viszont egy muszlim valószínűleg ki akarna ezért irtani. Anélkül, hogy megvizsgálná Isten nem létének a lehetőségét.

2017. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#20:


"Először is te 1-2 országban elforduló extrém eseteket úgy próbálod beállítani mintha mind az 50 muszlim országban általános lenne."


Bangladesh, Pakisztán, Afganisztán, Irán, Irak, Szíria Arab-félsziget 7 országa, Észak-Afrika 9 országa sem utazásra, sem letelepedésre nem javallott helyek, mert vagy a vallásőrült állam, vagy a nép kivégez, Irakban, Líbiában és Szíriában is kellettek Szaddámok, Kadhafik és Asszadok, hogy a nép ellenében megvédjék a keresztény vagy más ilyen kisebbségeket. Mi a véleményed e diktátorok regnálásáról ?


De az is jó, amikor szunnita öli a szunnitát, direkt nem a hagyományos szunnita - siíta szembenállást írtam.


Van ugyan még Törökország, Albánia és Indonézia, de ott már nemigen vannak bajok, talán etnikai tényező is szerepet játszik abban, hogy mit hoznak ki egy vallásból.



"Elitéled az európai merényleteket, de egy szót nem szólsz arról hogy a nyugat támadta meg az iszlám világot. A Közel-Keleten több millióan haltak meg ennek következtében, míg Európában 2-300-an. Arról nem is beszélve hogy az ISIS-hez hasonló terrorszervezeteket a nyugat pénzeli, és ha megnézed az áldozataik 90 %-a muszlim."


Láthatóvá tettem a felhasználónevemet, és most már vili, hogy nem csak a muzulmánokat és harmadik világbelieket szoktam ostorozni, hanem az USA-ról és csatlósairól is tudok szép hosszú kritikákat összehozni ?


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


A harmadik világbelieket azért így írom, mert pl a feketékhez nem tudok vallást kötni, őket csak etnikai alapon tekintem primitívnek és nem engedném Európába.


Visszatérve a Nyugatra, ők nem a kereszténykedés miatt háborúznak, hanem "csak" emberi jogoknak hazudott geopolitikai és gazdasági érdekekért keverik a szart. És azt is kell nézni, hogy nem a vallásos muzulmánok váltak célpontjaikká, hanem a szekuláris és fejlődőképes országok, mint Irak, Líbia és Szíria ...



"Ha megvizsgálod a történelmet, a kereszténységnek köze nincs a békéhez vagy a szeretethez. 2000 év alatt, a kezdeti időszakot kivéve, erőszakkal terjesztették a keresztény vallást és üldöztek mindenki mást. A legnagyobb népirtásokért, háborúkért keresztlény többségű országok felelősek. "


Ugyanúgy gazdagsági érdekekből vívták a háborúikat, csak a vallás palástolás volt, mint ma az emberi jogok egy-egy közel-keleti beavatkozásnál.



"Az állítod hogy az iszlámot erőszakkal terjesztették. Hol és mikor? "


Hogyan jutottak el a Béke Vallásánák hívei Poitiers-ig ? Kardjaik által ?



"A nőket tiszteli és sokkal több jogot adott nekik mint a keresztény vallás."


Tudnál citálni mind a Bibliából, mind a Koránból ilyen alapon ? Miért pont a muzulmán többségű vagy államvallású országokban a legrosszabb a nők helyzete ?



" A keresztények ezt megtették a Bibliával. Mindenki saját kénye kedve szerint átírta, ezért van ennyi keresztény irányzat. "


Az önellentmondásos evangéliumokat, mint a Júdás Evangéliumát ki kellett rostálni.



"Jelenleg az iszlám vallásra térnek át a legtöbben a világon. A kereszténységet pedig egyre többen hagyják ott, mert látják hogy már semmi köze Isten vallásához."


Tudnál mutatni bizonyítékot erre ? Én nem áttérést látom, hanem hogy a muzulmán népek sajnos sokkalta termékenyebbek, mint mi, fehér, keresztény európaiaiak és több gyereket tudnak a vallásukba benyomni.

2017. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Az egyik 1400 éves könyv a másik 2000 éves. Úgy forgatják ki és értelmezik a leírtakat ahogy akarják.

Jelenleg viszont csak egyik vallási vezetői hirdetnek Szent háborút és gyilkoltatnak le ártatlan embereket és nem határolódnak el a szélsőségesektől.

2017. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22%

Jeffrey Spender !


Irakban, Líbiában és Szíriában sokkal jobb volt a helyzet mint most. Az USA beavatkozásakor sehol nem volt háború a Közel-Keleten és nem azért tették hogy megvédjék a keresztény kisebbségeket. Amúgy meg nem is bántották őket.



"De az is jó, amikor szunnita öli a szunnitát, direkt nem a hagyományos szunnita - siíta szembenállást írtam."


Ugyanúgy hülyeség mindkettő.



"Van ugyan még Törökország, Albánia és Indonézia, de ott már nemigen vannak bajok, talán etnikai tényező is szerepet játszik abban, hogy mit hoznak ki egy vallásból."


Sok muszlim országba millió turista érkezik évente és senki nem bántja őket. Arról nem is beszélve hogy helyi vallási kisebbségek is békében élnek.



"Láthatóvá tettem a felhasználónevemet, és most már vili, hogy nem csak a muzulmánokat és harmadik világbelieket szoktam ostorozni, hanem az USA-ról és csatlósairól is tudok szép hosszú kritikákat összehozni ?"


Akkor miért az áldozatokat hibáztatod?



"A harmadik világbelieket azért így írom, mert pl a feketékhez nem tudok vallást kötni, őket csak etnikai alapon tekintem primitívnek és nem engedném Európába."


Ezzel a felfogással te magad vagy primitív és semmi keresnivalód Európában.



"Hogyan jutottak el a Béke Vallásánák hívei Poitiers-ig ? Kardjaik által ? "


Alapvető dolgokat keversz. Az hogy egyes muszlim államok hódítottak az igaz, de nem azért tették hogy erőszakkal terjesszél a vallást. Ha megnézed nem erőltették rá senkire az iszlámot. Ezzel sokkal inkább a keresztényekre jellemző.



"Tudnál citálni mind a Bibliából, mind a Koránból ilyen alapon ?"


Hogyne tudnék. Ezek a versek a Bibliából vannak:


1Kor 14:34-35

"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.

Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben."


1Tim 2:12

A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.



Az iszlám vallás és a nők szerepéről itt bővebben olvashatsz.


[link]



"Miért pont a muzulmán többségű vagy államvallású országokban a legrosszabb a nők helyzete ? "


Először is azt tisztázzuk hogy nem 1-2 országból kellene kiindulnod és az alapján általánosítanod Ezt így egyébként sem mondanám, mert sok nem muszlim országban is rossz a helyzet.



"Az önellentmondásos evangéliumokat, mint a Júdás Evangéliumát ki kellett rostálni."


A 4 elfogadott evangélium is tele van ellentmondással.



"Tudnál mutatni bizonyítékot erre ? Én nem áttérést látom, hanem hogy a muzulmán népek sajnos sokkalta termékenyebbek, mint mi, fehér, keresztény európaiaiak és több gyereket tudnak a vallásukba benyomni."



Rengetek cikk van erről, nyugodtan rákereshetsz. Továbbá rosszul látod, mert nemcsak Európában élnek keresztények. Közlp-és Dél-Afrika nagyobb részt keresztény, ahol igencsak termékenyek az emberek. Közép-és Dél- Amerika szinte csak keresztény, és szintén sok gyereket vállalnak. Szóval sok keresztény országban nagy a szaporodási hajlam, de kevés ember tér át a keresztény hitre.

Ha meg zavar, senki nem akadályozz meg abban hogy sok gyereket csinálj és nyomd be őket a saját vallásodba.

2017. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jeffrey Spender,

Én teljesen egyet értek veled!

A másik válaszolóval nem kell törödni, egy napot nem bírna ki az általa úgy csodált iszlám világban. (Megjegyzem magát a kúltúráját személyszerint nagyon csodálom, a probléma főleg a vallással van, ami az 1100-as évek körül a SAJÁT filozófusainak munkáit is írtani kezdte).

Arról meg nem is beszél senki, h az iszlám több mint 1600 éves templomokat rombol le? Az az épület idösebb mint mohamed...

A Krisztus elötti kultúrák műveit pedig még nem is említettem...

Amúgy pedig nem a korán írja azt, h asszonyodat úgy szánthatod, ahogy akarod?


Amúgy megjegyzem, az az idézet amit annyira a nők ellen hoztál a Bibliából Szent Páltól származik, nem Krisztustól.

A koránt viszont mohamed írta...

2017. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

"A másik válaszolóval nem kell törödni, egy napot nem bírna ki az általa úgy csodált iszlám világban."


Ezt könnyen meg tudom cáfolni mert én is muszlim vagyok :)



"Arról meg nem is beszél senki, h az iszlám több mint 1600 éves templomokat rombol le"


Az iszlám egy vallás, így nem rombol le semmit. Az ISIS rombol ami nyugat által létrehozott terrorszervezet. Amúgy meg a műkincseket nem megsemmisítik hanem eladják a nyugatnak.



"Amúgy pedig nem a korán írja azt, h asszonyodat úgy szánthatod, ahogy akarod? "


Ez nyilván nem szó szerint értendő hanem allegorikus. Az iszlám sokkal több jogot adott a nőknek mint a keresztény vallás.



"Amúgy megjegyzem, az az idézet amit annyira a nők ellen hoztál a Bibliából Szent Páltól származik, nem Krisztustól."


És? A Biblia része nem? Amúgy meg keresztények szerint az apostolokat megszállta a szentszellem és így írták le a Bibliát. Sőt még a nők halára kövezése is szerepel a Bibliában.



"A koránt viszont mohamed írta..."


A Korán Isteni kinyilatkoztatás. Ellenben a mai Biblia tele van hibákkal és ellentmondásokkal, így abba írhatták bele emberek. Mohamed próféta nem is tudott írni.

2017. okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!