Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik még mindig...

Miért hiszik még mindig Mészárost Orbán strómanjának mikor már bebizonyosodott, hogy nem a strómanja?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=ioEWGuUTGTk&t=109s A 2. perc kezdetétől kell nézni a videót amiből látszik, hogy Mészáros Lőrinc nem is strómanja Orbánnak.

2017. okt. 7. 21:58
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Hűha, a kérdező talált egy szalmaszálat, amibe lehet kapaszkodni. Sajna megint rossz hírem van: Elfelejted azt a fontos tényt, hogy referencia nuku, mégis megkapott egy rakás megbízást. Ennyit a szabályos közbeszerzésről.
2017. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:
ha egy rakás megbízást kapott akkor ott van referenciának a többi megbízás. Én nem tudom, hogy miben volt közpénz és miben nem de nekem is van egy-két kérdésem. Téged annyira zavar, hogy Mészáros gázszerelő és más területeken dolgozik amikhez szerinted nem ért. Viszont mégis csak ért hozzá ha ezeket megépítették nem? Eddig sikeresen építenek tehát a munka el lett minőségi módon végezve. Ha fel tudták építeni akkor értenek hozzá. Vagy talán a stadionok nem épültek meg? Összedőlt azóta valami azért mert Mészárosnak nem volt referenciája mielőtt elkezdte? Hiába jössz a referenciákkal, ha Mészárosék meg tudják építeni a dolgokat akkor értenek hozzá.
2017. okt. 17. 16:21
 33/60 anonim ***** válasza:
100%
Ember! Te kivel építtetnél házat? Gázszerelővel, vagy kőművessel? Ha gázszerelővel, akkor nem vagy normális. Ha kőművessel, akkor melyiket választanád? Amelyik felépített és áradott ezer házat, vagy azzal, amelyik most csinál először? Engedd el a rózsaszín ködöt és hagyatkozz a már emlegetett logikára!
2017. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

Mivel foggal-körömmel véded a védhetetlent és magyarázod a magyarázhatatlant, ez egy meddő vita.

Egy közbeszerzési pályázaton az nyer (ha törvényes) aki a legjobb ajánlatot adja.

Eleve komolytalan az a pályázó, amelyiknek semmi szakmai tapasztalata nincs a területen. Ilyen akkor sem kaphatná meg, ha a legalacsonyabb arat mondaná. Itt viszont az a sajátos kombó, hogy nem is ért hozzá, plusz b...szott drága. Mégis megkapta. Hm...nagyon törvényes, korrupcióról szó sincs...persze...nyilván...

Ja, plusz valahogy mindig elkezdenek kilőni a költségek és soha nem kis összeggel. De hát semmi baj, hiszen mészáros az mészáros...

A naivitásodnál csak a tudatlanságod nagyobb. Szerinted, ha nem ért hozzá, akkor hogy sikerülhetett neki felépíteni pl egy stadiont? Úgy cimbora, hogy felvett alvállalkozókat, akik értenek hozzá. Csak hát akkor miért nem az alvállalkozó kapta meg a megbízást? Mert nem mészárosnak hívják. Cserébe kiszúrják a szemüket alamizsnával, minden felelősség az övék. Mészáros meg gazdagodik és röhög a markába. Nem mellesleg ez, amit leírtam, törv3nytelen. Csak szólok. Pontosan meghatározza a jogszabály, hogy mikor vehető igénybe alvállalkozó. Segítek: Olyankor nem, ha a fővállalkozó nem ért hozzá, csak felmarkolja a pénzt. Az ugyanis meg sem kaphatná a megbízást.

2017. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasnád Ferenczi Krisztina könyveit, akkor érdekes dolgokat olvashatnál Orbán és Mészáros meggazdagodásáról, és a közbeszerzések kiírásáról.

Csányit pedig ne hasonlítsd Mészároshoz!

Csányi a Kádár-rendszerben kezdte pályafutását az OTP-ben, mely akkor még az ország egyetlen lakossági bankja volt. Szépen araszolt felfelé a ranglétrán a Vezérigazgatói székig. A rendszerváltáskor már évek óta ő volt az OTP vezére. Nem csak a pénze volt sok, hanem otthon volt a tőzsde ügyletekben, befektetési ügyekben is.

Nem csoda, hogy növelni tudta közbeszerzések nélkül is a vagyonát Mészáros viszont nem értett semmihez. Legfeljebb a gázszereléshez.

2017. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
Meg a s...nyaláshoz. De ahhoz nagyon.
2017. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam, hogy az építész akit választanék értsen hozzá. Csak ennyit. Ha gázszerelőként jobban értene valaki valamilyen okokból a kőművesnél kifolyólag akkor őt bíznám meg. Egyébként írtad, hogy ő kapta meg pedig nem ő adta a legjobb ajánlatot? Ez mikor volt és mit épített akkor? Mellesleg kérdeztem tőled azt, hogyha te ennyire belelátsz mindenbe a többiekkel együtt és ennyire okosak vagytok, miért nem tudtok ellene mit tenni? Ha stróman lenne már lebuktathatták volna.
2017. okt. 17. 22:38
 38/60 A kérdező kommentje:
Úgy értem akit választanék az értsen hozzá.
2017. okt. 17. 22:39
 39/60 anonim ***** válasza:

Hát beszarok....Ember, most nem megyek bele, hogy egy rohadt gázszerelő esetén hogy a búsba tudod megállapítani a hozzáértését, ha sosem csinált ilyet még. Mondom, nem megyek bele, mert hiába kapaszkodsz reményvesztetten ebbe a szalmaszálba, ott elúszott ez amikor megpróbáltam tudatosítani benned, hogy milyen módon működik ez a mocsok rendszer. Tudod, alvállalkozók, blabla...

Az úgy, ahogy van, törvénytelen és alapjaiban borítja a védekezésedet a vélt hozzáértés bizonygatásával karöltve.

Azok a közbeszerzések, melyek véletlenül nem titkosítottak, elérhetők a nyilvánosság számára. Közérdekű adat. Ma is tanultál valamit...

A naiv kérdésedre pedig hadd válaszoljak kérdéssel: Szerinted mekkora esélye van egy kismalacnak azon a bíróságon, ahol farkas ül a bírói és az ügyészi székben és a róka az ügyvéd?

Ha nem érted a hasonlatot, szólj!

2017. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
Hát ember amilyen ironikusan és bunkón írsz... nem is találok rá megfelelő hasonlatot. De ha már ennyire kérdezgetni akarsz, sose ítéltek még el gazdag és befolyásos embert akiről azt hitték, hogy megússza?
2017. okt. 18. 15:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!