Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország valóban reménytel...

Magyarország valóban reménytelen hely és nem szabad itt maradni?

Figyelt kérdés

Most kaptam állásajánlatot az egyik nyugat-európai országból. Elég jól fizetnének, ha szombaton is melóznék, akkor meglenne havonta a 2600-2800 euro, a szállást és a rezsit pedig fizeti a cég.

A haverjaim szerint egy beteg majom lennék, ha ezt kihagynám, ráadásul ha megtelepedek, akkor kivihetném őket is.

Szerintük Magyarország egy pöcegödör, aminek nincs jövője és tisztességes úton úgy sem lehet itthon jól élni. Nem szabad megvárni, hogy összeomoljon a munkaerőhiány miatt az ország, mert akkor nehezebb lesz itthonról elmenekülni, szóval addig kell dobbantani, amíg lehet.


Mit tegyek? Valami vélemény esetleg? Menjek vagy maradjak? Elméletileg a jövőm lenne a tét és a barátaimat sem hagyhatom cserben. És ha maradok és valóban összeomlik az ország, mert nincs munkaerő, akkor örökre bánni fogom a döntésemet.

Én most arra hajlok, hogy menjek... :\


24/F



2017. okt. 28. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mellélőttél, bár mit is vártam. :D Hébe hóba olvasgatom itt a kérdéseket, és ahogy nézem itt mindig az szokott lenni, hogy azok a szemetek akik kijönnek dolgozni, mert ők próbálnak javítani az életkörülményeiken és nem maradnak sz*pni a többiekkel, már csak olyan dögöljön meg a szomszéd tehene is elven.

Bártényleg mit lehet várni, mindig ez ment, pedig a lehetőség jóformán mindenkinek adott, tehetne érte, csak ugye könnyebb helyette fröcsögni, hogy a sok xemét akik külföldön dolgoznak.

2017. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
74%
Ha tudnék németül azonnal mennék .
2017. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%
Nem a hely reménytelen, hanem a választópolgárok buták és szinte mindig rosszul választanak, hagyják, hogy lyukat beszéljenek a hasukba. Menj, ki tudja meddig mehetsz, mert a közel-keleti menekültek pénze egyszer csak elfogy és kénytelenek lesznek munkába állni, mert a segélyeket a nyugatiak sem tudják csak úgy kitermelni. Allah csak az OPEC országok alá teremtett olajat.
2017. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Ez egyéni helyzettől függ. Én vidéki kisvárosból származom, most Budapesten élek és tudok boldogulni, ezért jelenleg nem tervezek külföldi migrációt. Hogy a te helyzeted milyen, mik az elvárásaid, prioritásaid, azt neked kell átgondolni.

Ausztria, Németország, Anglia, Hollandia.. vagy éppen Észak-Amerika, Ausztrália vonzó, mivel sokkal fejlettebbek, mint Magyarország. A magyarok nagyon pesszimisták, de szerintem hiba mindig a katasztrófára spekulálni. Magyarországnak is van jövője, élhető, nem lesz összeomlás, de minden bizonnyal a jövőben is periférikus ország lesz Európában nagy fejlettségbeli lemaradásban a centrumországokhoz képest. A demográfia hanyatlás súlyosan érinti Magyarországot, de ez szinte egész Európában probléma. A munkaerőhiány, növekvő verseny miatt Magyarországon is növekednek a bérek, csökken a lemaradás Nyugathoz képest, így a hiányszakmákban dolgozók helyzete jelentősen javul.


Szerintem, ha teheted, van hozzá kedved, akkor vállald el a külföldi munkát, a jobb fizetésből spórolj, gyűjts tőkét, hogy ne legyél kiszolgáltatott és később is visszaköltözhetsz Magyarországra.

2017. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

A "haverjaidnak" üzenem, hogy hitvány gané alakok! :D


Amúgy meg ha ezen a noname oldalon kérsz instrukciót, mintsem a saját belátásod szerint dönts akkor nem is tudom....

2017. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Csodálom, hogy nem írta senki lol: Az ország nem fog összeomlani...


Viszont tény, hogy jobb megélhetés kint (az élet is drágább, de még úgy is több pénzed marad) ha nekem lenne ilyen lehetőségem én nem élnék vele, mert család itthon van.


Ha téged ez nem zavar akkor menj ki, csak figyelj hogy be legyél jelentve/jó környéken

2017. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem, hogy a barátaidat nem hagyhatod cserben. Mert az ő ingyen héderezésükre valót is te keresnéd meg? Nem lebecsülni akarom sem a mosogatók sem a targoncások, sőt, még a kukások melóját, de ők nyugatra ácsingóznak, de még egy egyszerű fizikai munkára is képtelenek? Azért szerintem gondold végig, hogy milyen emberekkel barátkozol.

A másik kérdésem meg, hogy ha Magyarországon bármilyen gond lenne a munkaerőhiány miatt, miért lenne nehezebb lelépni?

Ha úgy érzed, hát menj. Magyarországon targoncázással tuti nem fogsz 2500 eurót keresni. Ugyanakkor azt vedd figyelembe, hogy ott az nem elég arra hogy olyan nagyon "jól" éljetek mint amire számítasz, pláne ha a haverjaid is rajtad élősködnek. Ugyanakkor Magyarország egyáltalán nem olyan reménytelen hely, mint ahogy azt sokan itt próbálják a fejünkbe verni.

2017. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

menj, próbáld ki magad, szerezz tapasztalatokat, fiatal vagy, majd pár év után újragondolod, hogy mit szeretnél, mindig van visszafelé út, ha esetleg nem éreznéd jól magad vagy mást szeretnél csinálni később.


Ez egy lehetőség az életben, nem az országhoz képest kell értelmezni, hanem ahhoz, hogy hol tartasz az életben. Ha másra nem, csak kis anyagi alapot szeezni és megtanulni egy nyelvet, már megérte.


Sok sikert

2017. okt. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

Menj és próbáld meg, de maradjon nyitva egy kiskapu, hogy ha nem tetszik, akkor haza tudj jönni. Én azt tapasztalom, hogy az első pár hónapban eldől, ki az aki kint fog maradni, és ki az, aki hazajön.


Sok sikert.

2017. okt. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%
Kamukérdés.
2017. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!