Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a határon túli magyarok szavazhatnak magyar pártokra úgy, hogy nem viselik döntésük következményeit és nem élnek itt?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 19:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

22.51.


Nem, azt nem kettős mércének hívják, hanem hülyeségnek, már megbocsáss.


Mert a "melegség" más kategória, nem nemzetiségi, a cigányok meg migránsként lettek ugyanúgy telepítve, nem voltal soha őslakosok.

2017. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

22.43.


Nem, nem azért nem hagyják el a SZÜLŐFÖLDjüket, mert máshol nehezebb "megélni".

Van, aki nem a zsebében hordja a hovatartozását.

2017. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

20.25.


Blabla; egy bújtatott félrevezetéssel.


Szavazhatnál Romániában, Szlovákiában, ha Mo-on román vagy szlovák nemzetiségi lennél. És megkérnéd az ottani állampolgárságot.

2017. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Személy szerint én ellene vagyok ennek az egésznek.

Ha valaki nem Magyarországon él, akkor ne szóljon bele abba, hogy milyen legyen Magyarország vezetése.Mellesleg valóban nem viselik a következményeit.Nem fizetnek adót, nem növelik gazdaságilag az országot semmivel se.Elégé nyilvánvaló, hogy Orbán csak a szavazatokért teszi mindezt.

A segélyek már más téma, megvonnám attól aki egy évnél hosszabb ideig nem dolgozik, ilyen egyszerű.Ez alól persze kivétel az aki nem tud dolgozni. Más az aki nem akar és más az aki nem tud dolgozni.

2017. nov. 5. 23:42
 25/34 anonim ***** válasza:

Fàrasztó már ez a téma.

Részben mindkét fél részéről van benne igazság, a külhoniaknak egyáltalán nem mindegy ki van kormányon, mert fontos hogy képviselje az érdekeiket, ne maradjanak magukra amikor etnikai támadások érik (ami elég gyakori). Ugyanakkor érthető a másik oldal is, nem nagy értelme van olyannak szavazni aki nem él ott, viszont fontos hogy olyan legyen aki támogatja ha kell. Lehet a leg igazságosabb az volna ha a külhoniak maguknak választhatnának képviselőt azokból akiket előre bejuttattak a határon belüliek, így a külhoniak szavazata nem lenne közvetlen hatással.


Erdélyi vagyok, nekem inkább az volt a szúró pont a történetben hogy ismét napirendre került ez a téma, ráadásul olyan személy által kinek már volt múltja a külhoniakkal. Én sem szavaznék, de azért nem mindegy hogy azért nem teszem mert nem tartom etikusnak, vagy pedig mert nem lehet.

2017. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

".Ez alól persze kivétel az aki nem tud dolgozni. Más az aki nem akar és más az aki nem tud dolgozni."


Sajnos valószínűleg nem vagy jártas a témában.

Nagyon sok beteg ember nem tud dolgozni,mégsem kap segélyt,hanem családtagok,rokonok tartják el.

2017. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
22%

"Bezzeg amikor a romák vagy a melegek a téma,mint kisebbség,akkor őket nem véded,ők alkalmazkodjanak."


A romák bevándoroltak ebbe az országba sok évvel ezelőtt, természetes, hogy nekik kell alkalmazkodni.


A határon túli magyarok őshonosak azokon a területeken, ahol élnek és akaratukon kívül kerültek egy idegen ország fennhatósága alá.


A "melegség" az én szememben betegség, úgy, ahogy a liberálisok tekintenek rá, egy álprobléma.


És valóban: részrehajló vagyok, engem a magyarok gondjai érdekelnek.

2017. nov. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

A melegség nem betegség.

De ha még betegség lenne,a beteg embereket akkor miért nem diszkriminálod?Azt erkölcsinek megfelelőnek tartod?


És a roma bevándorlók leszármazói kb ugyanannyira tehetnek róla,hogy ők bevándorlók,mint a határontúli magyarok arról,hogy ők "kint rekedtek".


Megint ez a kettős mérce,ha nem magyar van kisebbségben,akkor már másként kezeled őket.


Az,hogy valaki meleg vagy roma,az adottság,nem változik meg.


Az viszont,hogy valaki hol lakik megváltoztatható.


Ennyi a különbség.

2017. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nem unjátok még az állandó gyűlölködést és uszítást a határon túli magyarok ellen?

Most, hogy időközben bebizonyosodott, hogy böszmeferkótok aljas gyűlöletkampánya hazugság volt, mert a huszonhárommillió román elmaradt valahol, pedig elég régóta életbelépett a kettős állampolgársg intézménye, most éppen a szavazati joggal találtátok meg őket, csak hogy lehessen továbbra is mocskolódni rájuk.

Érdekes egyébként, hogy ti felkarolnátok minden kisebbséget, akár népcsoport, akár valamilyen "másság"-gal élő csodabogár, egyvalakiket kivéve: A határon túli magyar embereket. Néha nehéz elhinni, hogy hova tud süllyedni az ember, bár a ti esetetekben az emberség szó nem értelmezhető... Szégyellhetitek magatokat.

2017. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

28.


És ki diszkriminálja hazánkban a melegeket vagy a cigányokat?


A határon túli magyarok csak olyan jogokat akarnak, amely sok, az EU - ban élő más kisebbségnek már régen jár.


De mikor magyarokról van szó, mindig jön a "hát", "de", meg a melegek, romák, meg a meleg romák.

2017. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!