Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosokat miért...

A nagycsaládosokat miért támogatja kiemelten az állam a gyermektelenekkel ellentétben?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést, de észre vettem, hogy a nagycsaládos emberek, többnyire természetesnek veszik, hogy a sok gyerekből adódó terheiket az államnak kell megoldania, ezáltal viszont a gyermektelenek, illetve azok kerülnek hátrányos helyzetbe, akik felelősséggel gondolkodnak, és "csak" 1-2 gyermeket vállalnak, amennyit el is tudnak tartani. Nem lenne célszerűbb gyerekvállalásban is úgy gondolkodni, hogy addig terjeszkedünk, ameddig a takarónk elér?


Szerintem gyakran túlvállalják magukat az emberek. Ezt persze azok fizetik meg, akik szintén szorgalmas dolgozó emberek, csak éppen nincs gyermekük. Az ilyen jellegű családtámogatási rendszer, ahol a nagycsaládosok életét értékesebbnek állítják be másokénál, az nem egy egészséges model, mert többek között csak feszültségeket szít és tovább növeli a szakadékot az emberek között.

Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek. Mások az értékrendjeim, és nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék emiatt. A családtámogatási rendszer engem mégis hátrányosan érint. Akkor hol itt az igazság?



2017. nov. 7. 06:40
1 2 3 4 5
 11/44 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"a sok gyerekből adódó terheiket az államnak kell megoldania"


Még ha meg is oldaná... 3-4-5 gyerek MESSZE nem annyiba kerül, mint amennyi támogatást az állam ad rá. Szóval közel sem oldja meg az anyagi dolgait egy nagycsaládosnak az állam. Segít, ez tény.


"Ezt persze azok fizetik meg, akik szintén szorgalmas dolgozó emberek, csak éppen nincs gyermekük."


Azaz te, mint gyermektelen ember félre tudod magadnak rakni a fizetésed 30-40%-át öregkorodra, nyugdíjnak? Csak mert ha kb annyi nyugdíjat szeretnél, mint a fizetésed, akkor kb ennyit kellene félreraknod. Vagy elfogadod, hogy azért mégiscsak lesz néhány gyerek, akinek a munkájából mégiscsak kapsz valamennyi nyugdíjat, akkor elég lesz kevesebb is. Gyakorlatilag erről szól az egész. Egész pontosan azért, hogy aki szeretne gyereket, annak legyen lehetősége, és az a bizonyos takaró egy kicsit hosszabb legyen.

Igen, benne van még így is a túlvállalás, viszont mint írtam, a te jövőd is azon múlik, hogy egyáltalán mennyien vállalnak gyereket.

Ja, és nekem sincs, valószinűleg nem is lesz.

2017. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

"Nem érint hátrányosan, csak elönt a sárga irigység."


Mire lennék irigy már bocs? Eléggé szánom azokat a szülőket, akik az ilyen kedvezmények hatására vállalnak több gyereket és azoknak a gyerekeknek is biztos szuper életük lesz, ha csak bevételforrásként hozták világra őket a szüleik..

2017. nov. 7. 08:25
 13/44 anonim ***** válasza:

Diszkriminatív. Igen.

DE a népesség szinten tartása, a koreloszlás fiatalítása, a 30-40 év múlva dolgozó adófizetők számának növelése ezt megengedi. Ez egy magasabb eszme, melynek felül szabad írni a diszkriminációt. Minden nyugati országban megfigyelhető. Ugyanakkor pl. Kínában az ellenkezője van.

2017. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Amúgy ha lenne egy normális szociális rendszer az országban, ami egyenlőbben segítené az embereket, akkor mindenki jól járna és gyerek is több születne! Ez a felfogás, hogy kiemelünk egy adott réteget és a többiek kárára istápoljuk őket, engem nagyon a szocializmusra emlékeztet...
2017. nov. 7. 08:33
 15/44 anonim ***** válasza:
69%

"akik az ilyen kedvezmények hatására vállalnak több gyereket"


- nagyon kevés ilyen van, mindennel vissza lehet élni.

De azért ne igazítsuk már a gazemberekhez a szociális rendszert! Te most épp ezen fáradozol.


Gyereket nevelni sok költség - és a szociális rendszer ezt támogatja. Még így is sokkal nehezebb az anyagi helyzetük, mint akik nem nevelnek.


Igaziból ez nem vesz el tőled - az ezen való irigység viszont rengeteget vesz el tőled.

Nyugodj meg, és jobb lesz az életed!

2017. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

"Igaziból ez nem vesz el tőled - az ezen való irigység viszont rengeteget vesz el tőled.

Nyugodj meg, és jobb lesz az életed!"


Mit gondolsz ezt miből fizetik ki? Többek között az én adómból is. Az nem egy jó szociális háló ahol csak egy kiemelt réteget támogatnak. Ez a bolsevik nézőpont amit Orbán képvisel már úgy 30-40 éve megbukott. A szovjetunió is azért volt bukásra ítélve, mert ilyen idióta pártszimpatizánsi alapon osztotta el a vant. A szabadpiacgazdaság pedig sokkal inkább működőképesebb, az egyéni teljesítményt jutalmazza. Úgy látszik Orbán szerint minden rossz amit a rendszerváltás után találtak ki.. A szociális rendszer is kb. a Kádár korszak szintjén van.

2017. nov. 7. 08:49
 17/44 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, gondolom nyugdíjat azért szeretnél kapni. Magyarországon öregszik a népesség és nem lesz fenntartható a jelenlegi nyugdijrenszer. Egyszerűen több fiatal kell, akik kitermelik neked a nyugdíjat. Az állam ezért támogatja a nagycsaládosokat.
2017. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

"Kérdező, gondolom nyugdíjat azért szeretnél kapni. Magyarországon öregszik a népesség és nem lesz fenntartható a jelenlegi nyugdijrenszer. Egyszerűen több fiatal kell, akik kitermelik neked a nyugdíjat. Az állam ezért támogatja a nagycsaládosokat."


Hát igen.. A külföldön letelepedő és családot alapító fiatalságból biztos komoly nyugdíj alapot remélhetünk.

Ha így halad a kivándorlás, 10-20 év múlva nem lesz fiatal az országban csak öregek és kisebbségiek. Ebből várod te a nyugjíjadat?

2017. nov. 7. 08:54
 19/44 anonim ***** válasza:
97%
Diszkrimináció és hátrány akkor érne, kérdező, ha különadót vetnének ki rád azért, mert nincs gyereked. Erről viszont szó sincs. A nagycsaládos ugyanúgy adózik, csak épp az adója egy részét a saját gyerekeire fordíthatja. Tekintettel arra, hogy egy gyerektelen lényegesen több pénzt tud félretenni, mint egy vele azonos bruttó bérrel rendelkező nagycsaládos, aki ezáltal a vásárlásai után, ÁFA formájában lényegesen többet csorgat vissza az államkasszába, nem áll meg az az állítás, hogy tőled vesznek el bármit is a rendszer működtetéséhez.
2017. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2 gyerekem van. Amit kapok utánuk az a nagyobbik gyerek fejlesztését, különóráit se finanszírozza.Amikor jössz itt a te adóddal, akkor én is jöhetnék vele, hogy a két gyerekemmel jobban mozgatom a gazdaságot, ezzel több adót, bár más formában fizetek be.
2017. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!