Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosokat miért...

A nagycsaládosokat miért támogatja kiemelten az állam a gyermektelenekkel ellentétben?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést, de észre vettem, hogy a nagycsaládos emberek, többnyire természetesnek veszik, hogy a sok gyerekből adódó terheiket az államnak kell megoldania, ezáltal viszont a gyermektelenek, illetve azok kerülnek hátrányos helyzetbe, akik felelősséggel gondolkodnak, és "csak" 1-2 gyermeket vállalnak, amennyit el is tudnak tartani. Nem lenne célszerűbb gyerekvállalásban is úgy gondolkodni, hogy addig terjeszkedünk, ameddig a takarónk elér?


Szerintem gyakran túlvállalják magukat az emberek. Ezt persze azok fizetik meg, akik szintén szorgalmas dolgozó emberek, csak éppen nincs gyermekük. Az ilyen jellegű családtámogatási rendszer, ahol a nagycsaládosok életét értékesebbnek állítják be másokénál, az nem egy egészséges model, mert többek között csak feszültségeket szít és tovább növeli a szakadékot az emberek között.

Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek. Mások az értékrendjeim, és nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék emiatt. A családtámogatási rendszer engem mégis hátrányosan érint. Akkor hol itt az igazság?



2017. nov. 7. 06:40
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Az országnak érdeke a több gyerek tehát teljesen érthető, hogy őket támogatja, ebben nincs kivetnivaló. Nyilván aki nem akar gyerekeket annak nem tetszik, aki akar annak meg igen, de magának az országnak jó, mert kellenek a fiatalok. Mi itt a probléma? Olyat támogatnak ami kell is. Nyilván ha valaki csak a támogatás miatt szül az barom.
2017. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
41%

1. Egy túlnépesedő bolygón büntetni kellene a nagycsaládosokat és támogatni az önkéntes gyermektelenséget vállalókat. Ez a társadalom érdeke. A nagycsaládosok támogatása öngyilkosság.

Egy süllyedő hajón senki sem mondhatja, hogy itt az én oldalamon nem is süllyed.


2. Ez azonban csak az érem egyik oldala. A felelőtlen és anyagi haszonszerzés érdekében történő gyermekvállalást gerjesztő "családtámogatás" erkölcstelen a születendő gyermekekkel szemben, mert azokat nem önmagukért, nem gyermekszeretetből, hanem anyagi haszon reményében szülték, tehát el is fogják hanyagolni, érzelmileg, de talán másképp is elmagányosodott sérült gyerekek lesznek, akiket csak szánni lehet. Ha viszont valaki annak ellenére vállal gyereket, hogy tisztában van annak nehézségeivel, sőt a gyermekvállalásból kifejezett anyagi hátránya is származik, az jó eséllyel indul a jó szülők "versenyében".

2017. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Jó nagy baromságokat sikerült kiokádnod magadból, utolsó, erre most pihenj egyet.:D
2017. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Ma 17:41


Jól gondolkodsz, ha téged veszünk figyelembe. Remélem neked nem lesz gyereked, selejtes géneket ne örökíts tovább!

2017. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!