Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosokat miért...

A nagycsaládosokat miért támogatja kiemelten az állam a gyermektelenekkel ellentétben?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést, de észre vettem, hogy a nagycsaládos emberek, többnyire természetesnek veszik, hogy a sok gyerekből adódó terheiket az államnak kell megoldania, ezáltal viszont a gyermektelenek, illetve azok kerülnek hátrányos helyzetbe, akik felelősséggel gondolkodnak, és "csak" 1-2 gyermeket vállalnak, amennyit el is tudnak tartani. Nem lenne célszerűbb gyerekvállalásban is úgy gondolkodni, hogy addig terjeszkedünk, ameddig a takarónk elér?


Szerintem gyakran túlvállalják magukat az emberek. Ezt persze azok fizetik meg, akik szintén szorgalmas dolgozó emberek, csak éppen nincs gyermekük. Az ilyen jellegű családtámogatási rendszer, ahol a nagycsaládosok életét értékesebbnek állítják be másokénál, az nem egy egészséges model, mert többek között csak feszültségeket szít és tovább növeli a szakadékot az emberek között.

Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek. Mások az értékrendjeim, és nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék emiatt. A családtámogatási rendszer engem mégis hátrányosan érint. Akkor hol itt az igazság?



2017. nov. 7. 06:40
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
10%

Gyermektelen család? Az élettársi viszony nem pedig család, kicsit nézz utána a fogalomnak.


Amúgy egy gyerek nagyon sokba kerül,főleg csecsemőkorában

A bérekhez a kormány nagyon nem tud hozzányúlni azt a piac szabályozza, viszont családok megsegítésére tud hozzájárulni.

Gondolom a kérdésed arra utal hogy miértnem csinálják ezt a nem családosokkal is, a válasz egyszerű sok lenne a visszaélés

2017. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, miért, de engem az a mérhetetlen hadi-kiadás zavar, amit a világ művel itt. Ha valahol valami baj van- az önkéntesek rohannak. Műanyagkupakokat gyűjtünk életmentő műtétekért. Szóval már a szociális háló se kellene. Legyen mindenből világpusztító fegyver!
2017. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell foglalkozni a kérdező és egy két ember nyomorával. Néha felböfögik ide ugyan azt a kérdést. Utálják a családot és a gyerekeket. Néha azért eszembe jut hogy kár hogy a szüleik nem így gondolkodtak most egy sokkal jobb országban élhetnénk. Nem lenne az irigység és gyűlölködés. Érdekes mindig van olyan hozzászóló is aki csak olyan családot lát a szomszédjában vagy ismerősei között akinek több gyereke van de nem neveli őket. A családtámogatást meg elissza meg cigire költi. A gyereket meg a nagymama neveli. Kérdező gondolom hazaért az éjszakás műszakból . Éjjel nézte a fizupapírt aztán hoppá én 140 nettót kapok az a némber három gyerekkel meg haza viszi a bruttóját. Azt a 210 et vagy mennyit nem tudom mennyi lehet a bruttója pontosan. Hát micsoda igazságtalanság ez hogy a gyermektelenek nem kapnak családi kedvezményt. Vérlázító.
2017. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
28%
Én a gyermekeimet kitanítattom, és probálom őket arra tanítani hogy külföldön dolgozanak, nem érdekel a myugdíj,nekük legyen jó, adigra meg nekem már lesz annyim hogy ne haljak éhen de ne dolgozanak éhbérért meg azért hogy gyereket neveljenek mert ugy több a pénz.
2017. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
47%

#34 "de ne dolgozanak éhbérért meg azért hogy gyereket neveljenek mert ugy több a pénz."


Ebben az a jó, hogy ez a gondolkodás ki is hal a szingli meg gyerektelen társasággal együtt, és aztán az egészséges családbarát gondolkodás él tovább...

2017. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
71%
#30: Azért a világ túlnepesedésért Ázsia és Afrika a " felelős". Európában ellenkező irányú "mozgás" van. Szerintem, azert az is érthető, ha egy magyar kormány azt szeretné, hogy a jövőben is létezzen Magyarország.
2017. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem az állatvilágban vagyunk hogy elleni kell a gyerekeket nyakra-főre aztán nem törődni velük, és nézd meg mi lesz a világból/országból.

Nem cigányok vagyunk, hogy mint a takarítóbogarak, ahogy ivarérettek mindjárt csinálják a lurkókat, vagy hogy hívják az el szott utódaikat, meg nálam egy generáció minimum 20 év, nem az hogy valaki öreganya már mondjuk 35 évesen.

2017. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
63%
Hagyjuk már a homoszexualitást, semmi köze a témához. Módjukban áll örökbefogadni, akárcsak a heteroszexuális terméketlen pároknak, és máris jogosultak minden kedvezményre. Teljesen érthetetlen ez a családok elleni hiszti, én se cirkuszolok azért, hogy miért nem kapok olimpiai bajnoki életjáradékot.:-)
2017. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%

Jajj, már megint a szokásos családellenes, proli fröcsögés! :D


És azért támogatja, mert érdeke az államnak, hogy a jövőben is legyenek fiatalok, akik dolgoznak, miegymás.


"Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek."


Azt hiszem ezzel senkit nem hatottál meg. (Mondjuk jelenleg még nekem sincs, de nem fújolok a családosokra, sőt lehet még én is lehetek majd.)

2017. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"Azt sem igazán értem, hogy ha akkora a túlnépesedés a világban, hogy már a alig tudnak vele kezdeni valamita világ vezető politikusai, akkor minek kell nekünk pont a sok gyerek születését sarkalni? Ez eléggé kontraproduktív szerintem.

"


Akkor kezd magaddal, és ne a már 10 milliót sem elérő magyarokkal akard ellensúlyozni a 3. világbeli putrik népességrobbanását!

2017. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!