Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládosokat miért...

A nagycsaládosokat miért támogatja kiemelten az állam a gyermektelenekkel ellentétben?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést, de észre vettem, hogy a nagycsaládos emberek, többnyire természetesnek veszik, hogy a sok gyerekből adódó terheiket az államnak kell megoldania, ezáltal viszont a gyermektelenek, illetve azok kerülnek hátrányos helyzetbe, akik felelősséggel gondolkodnak, és "csak" 1-2 gyermeket vállalnak, amennyit el is tudnak tartani. Nem lenne célszerűbb gyerekvállalásban is úgy gondolkodni, hogy addig terjeszkedünk, ameddig a takarónk elér?


Szerintem gyakran túlvállalják magukat az emberek. Ezt persze azok fizetik meg, akik szintén szorgalmas dolgozó emberek, csak éppen nincs gyermekük. Az ilyen jellegű családtámogatási rendszer, ahol a nagycsaládosok életét értékesebbnek állítják be másokénál, az nem egy egészséges model, mert többek között csak feszültségeket szít és tovább növeli a szakadékot az emberek között.

Nekem nincs gyerekem és nem is tervezek. Mások az értékrendjeim, és nem hiszem, hogy rosszabb ember lennék emiatt. A családtámogatási rendszer engem mégis hátrányosan érint. Akkor hol itt az igazság?



2017. nov. 7. 06:40
1 2 3 4 5
 21/44 hájaaa ***** válasza:

'"a melegek, leszbikusok"


Ők egy szűk kisebbség. Kaphatnának segítséget, ha ez orvosilag lehetséges, de hát magukat juttatták zsákutcába azzal, hogy ez nem betegség. '


Javíts ki ha tévedek, de szerinted aki a saját neméhez vonzódik az betegség? Azért 2017-ben ilyet állítani nagyfokú intoleranciára utal

2017. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

"Diszkrimináció és hátrány akkor érne, kérdező, ha különadót vetnének ki rád azért, mert nincs gyereked."


Jelenleg pontosan ez megy, azért hogy a nagycsaládos adómentes lehessen a gyermektelenek adóznak magasabb összeget.

Ezzel is a megélhetési gyerekvállalást támogatják.

Egy gyermektelennek másfélszer annyit kell dolgoznia ugyan azért a bérért.


Gyermektelen: bruttó 200 000 = nettó 133 000

Gyerekes : bruttó 200 000 = nettó 197 000


mi ez ha nem diszkrimináció?

ha holnaptól a cigánynak fele annyi bérért kell dolgoznia gondolom azt egyből diszkriminációnak tartanád igaz?

2017. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
35%

"Ezzel is a megélhetési gyerekvállalást támogatják. "


No persze. Mert havi plusz 64 ezer Ft-ból vidáman lehet nevelni 3 gyereket, és még meg is gazdagodsz mellette.:D Idióta.

2017. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 Pro Patria ***** válasza:

"Amúgy ha lenne egy normális szociális rendszer az országban, ami egyenlőbben segítené az embereket, akkor mindenki jól járna és gyerek is több születne!"

- Európában általánosan alacsony a születésszám, és öregedő a korfa.


"Mit gondolsz ezt miből fizetik ki? Többek között az én adómból is."

- Mit gondolsz, a te nyugdíjadat miből fizetik majd ki? Mások gyerekeinek munkájából származó adókból, mivel te nem vállalsz.


"Diszkrimináció és hátrány akkor érne, kérdező, ha különadót vetnének ki rád azért, mert nincs gyereked. Erről viszont szó sincs."

- Így van. Nincs elzárva a lehetőségtől, hogy részesüljön belőle. Sarkított példa, de a rokkantsági ellátás sem diszkriminatív, hiszen mindenki részesül belőle, aki a feltételeknek megfelel, tehát mindenkinek joga van hozzá egyenlően, ha lerokkan, akkor ellátást kapjon.


A gyerekvállalás egyéni döntés, nem zár el senki a lehetőségétől, dönthetsz úgy, hogy neked is lesz gyereked, és te is részesülsz az ehhez társuló kedvezményekből.

2017. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ennyi erővel tüntess az állami ösztöndíj ellen is a felsőoktatásban, mert hát micsoda diszkrimináció, hogy aki nem óhajt időt és energiát feccölni diplomaszerzésbe, az nem kap az államtól szemeszterenként több százezer forintot. Sőt, az ő adójából finanszírozzák a sok megélhetési egyetemistát.:D
2017. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
9%

Csúcsra járatott az önzés a mai világban, ez a baj.

Aki tisztességben, gonddal felelősségteljesen gyereket nevel: hatalmas, pénzben nem mérhető értéket hoz létre. Akik itt kárognak, hogy "az én adóból" azoknak arra is kellene gondolni, hogy míg ezt az értéket, melyet a ő szülei is létrehoztak az ő nevelésekor - addig egy fillért nem keres, a munkát leszámítva a 24 órának abban a részében, amíg a nem nevelő szórakozik, pihen, vagy addig a gyermeket nem nevelő dolgozik, építi karrierjét, halad az anyagiakat tekintve az útján.

A szociális háló lényege, hogy azoknak segít, akik ebben a vérmes hajszában nem tudnak részt venni valami oknál fogva.

De a világ persze erre tart: önzőn, vérmesen versenyezni, hajszolni, "hírnév, vagyon, rang", aki lemarad, az pusztuljon.


„Ah! lágyan kél az esti szél

Milford-öböl felé;

Szüzek siralma, özvegyek

Panasza nyög belé.


Ne szülj rabot, te szűz! anya

Ne szoptass csecsemőt!...”

S int a király. S elérte még

A máglyára menőt.

2017. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
53%

"No persze. Mert havi plusz 64 ezer Ft-ból vidáman lehet nevelni 3 gyereket, és még meg is gazdagodsz mellette.:D Idióta."


Ismeretlenül leidiótázol? Ez szint a javából, ha nincsenek érveid megy a személyeskedés?


Nem ok nélkül mondtam, itt lakik 3 házra egy pár 4 gyerekük van, az adókedvezményt felveszik a gyerekeket meg a szomszéd faluba neveli a nagymama 1 nyugdíjból.


Ha nincsenek érveid ne fröcsögj

2017. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Nyomul a kétfarkú kutyapárt: örök élet, ingyen sör, mindenkinek egyenlő támogatás.
2017. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"Ha nincsenek érveid ne fröcsögj"


Olvass vissza, és próbáld meg értelmezni, amit korábban leírtam. Ha nem megy, akkor sajnos, fent kell tartanom a véleményemet. Ilyen hülye példával meg fölösleges jönni, pláne, hogy te aztán, mint nyolcadik szomszéd, biztosan tökéletesen belelátsz abba, hogy valójában mi történik.:D

2017. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Orbán már a 2002-es választáson is az aránytalan csaaládtámogatási modeljével kampányolt: https://www.youtube.com/watch?v=TeNZpjQVSXk


Azt sem igazán értem, hogy ha akkora a túlnépesedés a világban, hogy már a alig tudnak vele kezdeni valamita világ vezető politikusai, akkor minek kell nekünk pont a sok gyerek születését sarkalni? Ez eléggé kontraproduktív szerintem.

2017. nov. 7. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!